Koho nezaujal kvůli termínu či délce minulý tip na Krétu v červenci z Prahy na 11 dní za 5950Kč, toho by mohly zaujmout právě zlevněné letenky z Prahy na Krétu a zpět od společnosti Aegean. Jde o přímé lety, cesta je tedy velmi pohodlná a ve spojení s levným ubytováním na Krétě je reálné se dostat na ceny pod 5 tisíc za osobu na týden. Více ale doporučuji pronájem auta/čtyřkolky/motorky nebo kola a tento nádherný ostrov si projet. Zážitky budou oproti výletu s cestovkou nesrovnatelné. Jak na to, si vysvětlíme v následujících řádcích.

 

<

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky.

 

Letenky

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Kréta (Heraklion) – Praha za 3390Kč zakupte zde >> (návod)

 

 

 

Jak je z náhledu patrné, v tuto chvíli je mnoho volných termínů a délku pobytu si tak můžete dle preferencí nastavit od 3 dnů do celého léta. Nicméně bych doporučoval s nákupem neotálet, s ubývajícími letenkami budou jejich ceny stoupat.

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Dobře ale zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou si na 6 měsíční cestu kolem světa bereme také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování.

 

 

Ubytování

 

Jakmile bude mít letenky, dle preferencí si vyberte hotel na Booking.com. Doporučoval bych s rezervací neotálet a zarezervovat si hotel již nyní (volte ale možnost se stornem zdarma). Určitě byste hotel sehnali i později, ale ty nejvýhodnější nabídky ubytování bývají vždy nejdříve obsazené. Pro ukázku jsem vybral termín 3. – 10. červenec v hotelu Afrogialis, který seženete za 3750Kč na týden za 2 osoby. I s letenkami vás tedy dovolená přijde na 5280Kč. Potřebujete-li ušetřit ještě více, zvažte cestování ve 4 a brání si 4-lůžkového pokoje. Berte do úvahy to, že odlet je ráno a ubytování tomu uzpůsobte (poslední noc bych trávil poblíž Heraklionu, ze kterého je odlet).

 

 

 

 

 

 

Doprava po Krétě

 

Neberte do úvahy pouze cenu hotelu, ale i cenu dopravy k němu z letiště. Pokud budete chtít využívat místní dopravu, můžete použít aplikaci mapy.levnocestovani.cz, která vám najde spoje i přibližnou cenu za ně. V případě názorného termínu a hotelu vidíte, že cena bude zhruba 150 – 190Kč. Berte to orientačně,  odlet je skoro za půl roku a tak se ceny mohou změnit. Pro hrubý odhad to je ale dostačující.

 

 

Kréta

 

 

Více než místní autobusy bych ale doporučoval zapůjčení auta, čtyřkolky, nebo kola. Autobusy vám totiž nedají takovou volnost a nejsou ani příliš spolehlivé. pokud vidíte jet autobus včas, dost pravděpodobně je to minulý spoj, co měl jet před půl hodinou :).

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Zarezervovat auto si můžete i přes Rentalcars, berte ale do úvahy, že ceny na webu nezahrnují pojistku a další poplatky, takže reálná cena, kterou zaplatíte, bude o třetinu až polovinu dražší.

 

Opravdu vřele tuto variantu doporučuji, Kréta je nádherný ostrov a strávit dovolenou jenom na pláži, je ohromná škoda. Zvlášt k návštěvě doporučuji pláž Elafonissi, která patří k nejkrásnějším v Evropě a Minojsky palác Knossos.

 

 

 

Bezpečnost na Krétě

 

Kréta je velmi bezpečný ostrov a to jak z hlediska nízké kriminality, tak nejrůznějších nemocí. Jedinou „nebezpečnou“ věcí může být podcenění sluníčka, které je zde opravdu hodně silné a hrozí tak nebezpečí úpalu. Nezapomente tedy na silný opalovací krém.

 

 

 

Shrnutí

 

Protože to může působit na lidi, kteří nemají s individuální turistikou žádné zkušenosti, poněkud nepřehledně, uvedu jednotlivé kroky, jak postupovat, pokud chtějí tento tip využít.

 

1/ Rozmyslete si v jakém termínu a na jak dlouho chcete Krétu navštívit (a co tam budete dělat)

 

2/ Zakupte si letenky v tomto termínu zde.

 

3/ Zarezervujte si hotel/y zde. Rozumější je nakupovat s možností storna zdarma a zjistěte si jak se k hotelu dopravíte (berte do úvahy i čas odletu, at se stihnete na letiště včas dostat)

 

4/ Zarezervujte si auto zde. (pokud tak nechcete učinit až na místě)

 

 

Z Prahy na Krétu přes celé letní prázdniny za 3390Kč! (cena za obě letenky)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!