Je tady léto a opět míříme do Málagy. Teplota vzduchu se v srpnu pohybuje kolem krásných 30 stupňů a moře je taky příjemně vyhřáté. Kam v létě vyrazit k moři, kde se ubytovat a kde nakoupit suvenýry z cest?

Nechcete-li utratit za týdenní dovolenou majlant, doporučuji ubytovat se kousek dál od moře, v některé z horských vesniček nebo přímo v některé ze samostatných usedlostí v „campo“ tedy na venkově. Tento typ ubytování se vyplatí zejména pro větší počet lidí. Pronajmout si můžete třeba celý prázdninový dům ležící kousek od moře.

 

 

 

My jsme bydleli v domku ležícím v Torrox campo. Všude okolo nádherná příroda a moře v dosahu 20 minut jízdy autem. Auto se v Andalusii rozhodně vyplatí mít. Pokud nejste nároční a stačí Vám nižší třída, tak za týdenní vypůjčení auta na letišti nedáte včetně pojištění víc než 5 tis. Kč. A to se podle mě vyplatí.

 

 

Pobřeží na východ od Málagy je trochu méně turistické, než směrem na západ. Většina turistů míří do známých letovisek Marbella, Estepona, Benalmádena či Fuengirola, ale i na východě čekejte v letních měsících na plážích nával. Přesto se nám i v srpnu podařilo najít nádherné pláže, kde jsme byli téměř sami.

 

 

Pěkné téměř opuštěné pláže jsou hned v okolí městečka Benajarafe. Na pláži jsou sprchy, okolo pár obchůdků. Máte-li chuť na avokádo, tak plantáž se nachází přímo nad věží tyčící se nad pláží. Stačí jít jen kousek dál po prašné cestě a avokáda nemůžete minout.

 

 

Další letovisko směrem na východ od Málagy je Torre del Mar. Pro děti doporučuji. Na pobřežní promenádě najdete dětské hřiště (hned vedle majáku). Trochu problém je v centru s parkováním.

 

 

Když už budete v Torre del Mar, určitě si udělejte výlet do nedalekého města Vélez-Malaga. V místních obrovských supermarketech levně nakoupíte a krom toho můžete navštívit krásnou Alcabaza La Fortaleza tyčící se nad městem. Parkovat se dá hned u zříceniny. Od věže je krásný výhled na město a okolí.

 

 

Torrox, ten myslím klidně můžete vynechat. Pláž v centru je úzká a kamínková (kamínky jsou hodně ostré) a celkově nepůsobí moc lákavým dojmem. V létě je zde hlava na hlavě. Pokud už do Torrox mermomocí chcete, tak sem vyrazte navečer. Děti si pohrají na hřištích poblíž moře a na promenádě si vychutnáte výtečnou rybu v některé z rybích restaurací.

 

 

Z Torrox doporučuji udělat si výlet do hor a navštívit malebné horské vesnice s úzkými uličkami Cómpeta a Frigiliana.

 

 

Obě jsou typické pueblo blanco, tedy zdejší domy jsou krásně bílé. V obou nakoupíte suvenýry a místní speciality. My jsme si z Cómpety dovezli výborný zdejší med, polosladké víno a mandlové sušenky.

 

 

Další letovisko směrem na východ, Nerja, rozhodně stojí za návštěvu. Pláže jsou zaplněné tak „přiměřeně“, parkování se Vám podaří v blízkosti centra i zdarma a hlavně můžete navštívit vyhlídku Balcon de Europa. V okolí Nerjy se nám podařilo najít několik nádherných téměř opuštěných pláží. Stačí jen nechat auto na odpočívadle u hlavní silnice a sestoupit po cestičce dolů k moři. Nevýhodou těchto opuštěných pláží je, že zde nenajdete sprchu, toalety a další „vymoženosti“.

 

 

Moc hezký je také Almuňecar, který už leží v provincii Granada.

 

 

Také zde můžete okouknout krásné okolí z vyhlídky, krom toho je ve městě i hrad.

 

 

Co se mi nelíbilo, byly naprosto přeplněné pláže. Na plážích jsou sprchy, dětská hřiště, všude hromada restaurací. Výhodnější ceny jídla jsou až v restauracích v druhé řadě od moře. Pokud od Vás při placení v restauraci také uteče malé dítě (jako ode mě) a zmizí během minuty neznámo kam, tak neváhejte využít pomoci místních plavčíků. Do pár minut Vám (doufám) malého nezbedu najdou!

Magdalena S

Východní Costa del Sol v létě
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!