Země s více než miliardou obyvatel a spoustou kulturních rozdílů. Země ježíš ekonomika je jedna z nejvíce rostoucích na světě a zároveň zde můžete najít ulice plné odpadků i krásné a upravené památky a město? Vesnice i město, z budoucnosti, i jako byste se vrátili v čase? Vítejte v Indii.

 

 

Potřebuji vízum a jaké mám možnosti?

Ano, pro občany České republiky stále platí vízová povinnost. Máte možnost buď zažádat o klasické papírové vízum, které se lepí do pasu nebo o e vízum prostřednictvím internetu.

 

E-VISA

Pokud cestujete jako turista na méně než 60 dní z největší pravděpodobností využijete možnosti vyplnit žádost o vízum elektronicky zde. Vyplňujte anglicky bez háčků a čárek, vízum obdržíte do tří dnů.

Budete k tomu potřebovat pasovou fotografii s bílým pozadím a oscanovat stránku pasu, na které máte fotografii. Poplatek za vízum je 50USD a platnost je 60 dní od té doby, co dostanete vízum na hranicích.

Po zaplacení poplatku budete čekat zda vám žádost o vízum přijali nebo zamítli. V případě zamítnutí budete muset žádat o klasické vízum, v případě povolení můžete vycestovat do Indie s vytisknutým potvrzením.

Vízum nedostanete pokud má váš pas platnost menší než 6 měsíců od doby opuštění země, nemáte zpáteční letenku nebo pokud je váš cíl cesty jiný než turismus, nejedete se nechat krátkodobě ošetřit nebo na krátkou služební cestu.

Pozor na to, že v Indii existují místa s omezeným vstupem, na která s těmito vízy nesmíte.

 

Klasické vízum

Pokud žádáte o klasické vízum vyplňujete žádost zde. Poté žádost vytisknete a zašlete na indický úřad, v ČR je to Velvyslanectví Indie na adrese Milady Horákové 60/93, Prague 7. Vyřízení trvá asi týden. Rozlišuje se mezi pracovním, služebním, turistickým a filmovým vízem. V případě, že na území pobýváte nad 180 dní je třeba se přihlásit k pobytu.

 

 

Jak na vízum do Indie? Kolik stojí a jak ho získat?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!