Pokud cestujeme do Kanady na dovolenou nepotřebujeme do 6 měsíců víza. Vstup ale není jen tak. Jak si zažádat o povolení ke vstupu a jak je to v případě, že v Kanadě studuje? Všechny informace najdete v dnešním článku,

 

<

 

Na co se vztahuje bezvízový režim?

Pokud cestujete na území Kanady za účelem turistiky, na jedno semestrální školní pobyt nebo jazykový kurz, navštívit příbuzného nebo na obchodní jednání. Úředník však může váš pobyt bez udání důvodu zkrátit. Můžete být požádání prokázat to, že máte zpáteční jízdenku a Kanadu opravdu plánujete opustit. Také mohou chtít dokázat dostatečné finanční prostředky pro pobyt v Kanadě.

 

Co je to ETA?

Před vstupem do Kanady si budete muset zažádat o ETU (je to obdoba americké ESTY), kde si vás prověří už dopředu. Zažádat můžete prostřednictvím formuláře tady. Bez tohoto povolení vás nepustí ani do letadla směřujícího do Kanady.

Opět zde můžete využít někoho, kdo ETU zprostředkuje, je to však zcela zbytečné a drahé. 

 

Jak si pobyt prodloužím?

O prodloužení musíte zažádat na kanadském imigračním úřadě ještě předtím než vám platnost pobytu vyprší. Cena je od 75CAD do 150CAD.

 

Studium nebo práce v Kanadě

Pokud plánujete v Kanadě studovat nebo vyjet na au pair pobyt musíte o pracovní povolení zažádat na velvyslanectví Kanady, najdete ho na adrese Ve Struhách 95/2, 160 00 Praha 6. 

Dále pokud vám je 18 až 35 můžete využít možnost v Kanadě příležitostně pracovat až na rok. Zažádáte o to elektronicky zde.

Víza do Kanady
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *