O podzimním víkendu můžete podniknout výlet do španělského Alicante. Zatímco u nás v tu dobu už teploty klesají, v Alicante mají i v říjnu příjemné počasí. Pokud využijete tento tip, v sobotu brzy ráno budete odlétat z Vídně. Zpět se vrátíte v neděli večer. Zpáteční letenky vás vyjdou na 480 Kč. Alicante je hezké přístavní město, našeho průvodce po Španělsku si přečtete zde. Tento tip je na individuální turistiku, nabídku zájezdů do Španělska najdete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Od 22. června do Španělska jako turisté přijedete bez nutnosti absolvovat karanténu, zcela volně se vrátíte také zpět do ČR.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme přečtení článku Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>.

 

Pojištění pro krátké cesty po Evropě sice není nutností, pro jistotu ho ale vždy doporučujeme vyřídit (a to i vzhledem k tomu, že vyjde pouze na pár korun za den). Přehledné online srovnání všech dostupných cestovních pojištění proto naleznete zde >>.

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně. Tam vás dopraví autobusy společností Regiojet či Flixbus. Některé spoje vás bez přestupu zavezou až na letiště, jiné do centra města.

 

Před nákupem letenek nezapomeňte odhadnout všechny náklady, které budete mít. Myslete především na cestu z/na letiště, ubytování a stravování. Při krátkém pobytu v Alicante si vystačít s hromadnou dopravou. Pokud byste si pobyt chtěli prodloužit a půjčit si auto, rezervaci můžete provést předem na ověřených stránkách Rentalcars.

 

Hotely můžete rezervovat přes Booking. Mnohdy ještě o něco levněji pak může vyjít využití této naší slevy na vaše první ubytování rezervované přes AirBnb. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

 

Letenky na trase Vídeň–Alicante (Španělsko)–Vídeň na termín 3. až 4. října (sobota a neděle) můžete zarezervovat přímo na stránkách Ryanair. Alternativou je pak nákup letenek u ověřeného českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší, ale získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i chod tohoto webu.

 

letenky Alicante Ryanair
Letenky z Vídně do Alicante, říjen
Víkendové Alicante z Vídně za 480 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *