O červencovém víkendu si udělejte výlet do Říma! Zpáteční letenky s odletem z Prahy aktuálně zakoupíte za 838 Kč s tím, že na cestu se vydáte v pátek ráno, návrat je plánován na nedělní ráno. Cena letenek je to velice dobrá, míst za danou částku ale zbývá jen pár, s nákupem proto případně příliš neotálejte. Tzv. Věčné město nabízí celou řadu možností, co vidět a navštívit. Pro inspiraci nahlédněte do našeho průvodce po Římě. Pokud se do hlavního města Itálie raději chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku všech zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Do Itálie je možné přicestovat zcela volně bez udání důvodu, předkládat nemusíte ani žádný test. Itálie je řazena mezi státy se středním rizikem nákazy, pro bezproblémový návrat do Česka tedy nemusíte mít žádný test. 

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Obsazenost zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není vysloveně nutností, jeho vyřízením však rozhodně nic nezkazíte. Naopak – pokud byste potřebovali lékařské ošetření, s pojištěním budete mít jistotu, že za něj nebudete muset nic platit. Přehledné srovnání všech dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy, před koupí letenek ale i tak nezapomeňte provést odhad nákladů na celou cestu. Započítejte výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Ciampino vzdálené necelých 20 km od centra Říma. Pro dopravu z letiště využijte přímé autobusy či o něco levnější (ale časově náročnější) kombinaci autobusu s metrem.

 

Hotel vyhledávejte na Bookingu. Levně se obvykle ubytujete v oblasti kolem nádraží Roma Termini. Pokud vám jde hlavně o zážitek, jasnou volbou je bydlení v úplném centru Říma. Alternativou k Bookingu je web Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Praha–Řím–Praha v termínu 10. až 12. července (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte i tento web.

 

letenky řím ryanair
Letenky z Prahy do Říma, červenec
Víkend v Římě z Prahy o letních prázdninách za 838 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!