Akční letenky z Mnichova do Vietnamu ještě více zlevnily a nyní jsou k dostání za úžasných 7890Kč. Mezipřistání je v Pekingu, čehož doporučuji využít k prohlídce Velké čínské zdi. Pokud byste toho chtěli stihnout více, můžete využít některou ze společností, které vás na letišti vyzvednou, provezou dle domluveného plánu a pak vás odvezou zpět na letiště. Kvůli tomu, že jsme měli kratší přestup, jsme tuto službu také využili a zpětně toho vůbec nelituji. Za 136 dolarů/2 osoby jsme měli vše pohodlné, stihli jsme náměstí Nebeského klidu, nakouknout do Zakázaného města, i se projít po Čínské zdi v úseku, kde jsme byli skoro sami. Vzhledem k jejich angličtině bychom jinak nestihli pořádně ani tu zed :). Transitní vízum obdržíte zdarma na letišti, není v tom žádná komplikace. Nezapomeňte vzít do úvahu potřebu víz do Vietnamu, které ale jdou od letošního roku vybavit online. K přečtení bych také doporučil tento skvělý cestopis od našeho čtenáře. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Vietnamu přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, všechna ošetření jinak zaplatíte z vlastní kapsy a to velmi draze. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Počítejte s tím, že víc se domluvíte česky, než anglicky :). Navíc jejich logika je někdy dosti svérázná a i když se majitele hotelu ptáte „Kolik to stojí“ a ukazujete na peněženku, tak se tváří, že vůbec nechápe, co po něm můžete chtít :).  Sebou si vemte dostatek léků na průjem, i když je jejich kuchyně znamenitá, občas Evropana potrápí (nám zkrátila 4 týdny na 3 ? ).

 

Ubytování bych si přes Agodu zarezervoval na pár dní a následně ho bral na místě. Vždy si ale místo dobře projděte a cenu smlouvejte. Jsou to zdatní obchodníci :).

 

Pokud byste měli zájem o tour po Pekingu, mohu vřele doporučit tuto agenturu wildgreatwall@gmail.com (stránky už nemám, jenom kontakt). Vybrali jsme ji po pečlivém výběru (cestujeme lowcost a i těch 136 dolarů není zrovna málo) a byli jsme naprosto spokojeni. Víza do Číny při přestupu nejsou potřeba, respektive je dostanete při transitu zdarma.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Mnichov – Hanoj – Mnichov můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

Levné letenky do Vietnamu
Levné letenky do Vietnamu

 

Vietnam z Mnichova s možností navštívit Velkou čínskou zeď za 7890Kč (letenky tam i zpět, mnoho termínů)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!