Řecký poloostrov Chalkidiki je tvořen třemi prstovitými výběžky vybíhajícími do Egejského moře. Od června do září lákají místní pláže davy turistů, přesto však můžete najít plážičky, kde budete jen sami s šumícím mořem.

 

 

<

 

 

Výlet do Thessaloniki

Vzhledem k významnému letišti v Soluni i dobré dopravní poloze z letovisek na poloostrově Kassandra si většina turistů v Chalkidiki neodpustí jednodenní výlet do řecké metropole. Za jeden den si pohodlně stihnete projít přístav s ikonickou Bílou věží. Odsud můžete zamířit do centra města a městských lázní. Během odpoledne poté lze projít městské opevnění a prohlédnout si tak velkou část historického centra z hradeb.

 

Posvátná hora Athos a okolí
 
Asi nejtajuplnějším místem na Chalkidiki je mnichy obývaná oblast Athos. Celodenní výlet je však třeba začít v přístavu Ouranoupolis, odkud vyplouvají lodě směrem Dafni. Před plavbou si můžete čas zkrátit prohlídkou pevnosti Prosforio.

Z Dafni se poté s povolením můžete vydat dle chuti do vámi vybraných klášterů, vzhledem k tomu, že se jich zde nachází hned 20 a doprava mezi nimi je poměrně komplikovaná se však vyplatí vybrat si jich pro celodenní výlet jen pár. Mezi ty nejzajímavější patří převážně Megasti lavra, Vatopedi, Iviron a Chilandar.
 

 

Zajímavosti poloostrova Kassandra
 
Celodenní výlet po krásách Kassandry začněte v Afitu. Afitos je malebné město, které stojí za hodinovou procházku kolem centra a kostela Agios Demetrius. Poté již směřujte jižně do města Polychrono. Přes největší polední horka se můžete schovat v hustých borových hájích kolem jezera, jenž lze během chvíle obejít a s trochou štěstí i spatřit volně žijící želvy.

Odpoledne v Polychronu se vyplatí strávit na zdejší překrásné pláži, na večer si poté nicméně pro odškrtnutí všech hlavních atrakcí ze seznamu udělejte ještě zajížďku na západní pobřeží do Possidi. Zde se nachází malebný bílý maják z roku 1864, který se často objevuje na pohlednicích.
 

 

 

 
Výlet za historií Chalkidiki do vnitrozemských měst
 
Výlet po zajímavostech vnitrozemí Chalkidiki začněte v jeskyni Petralona, právě dopoledne je zde totiž otevřena největší část jeskyně. Po prohlídce jeskyně se ještě vypravte do nedalekého Antropologického muzea. Po obědě poté přejeďte k vykopávkám v nedalekém Olynthu. I zde si kromě půdorysů tisíce let starých domů nenechte ujít i Archeologické muzeum Olynthos.

Ty nejcennější artefakty z Olynthu však stejně najdete v Archeologickém muzeu v Poligru. Během pozdního odpoledne si tak dopřejte ještě přejezd do hlavního města regionu, ve kterém se můžete pokochat velice zajímavými vykopávkami z celého regionu. 

 

 

Co vidět na řeckém poloostrově Chalkidiki
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!