Co vidět na řeckém poloostrově Chalkidiki

Co vidět na řeckém poloostrově Chalkidiki

Řecký poloostrov Chalkidiki je tvořen třemi prstovitými výběžky vybíhajícími do Egejského moře. Od června do září lákají místní pláže davy turistů, přesto však můžete najít plážičky, kde budete jen sami s šumícím mořem.

<

Výlet do Thessaloniki

Vzhledem k významnému letišti v Soluni i dobré dopravní poloze z letovisek na poloostrově Kassandra si většina turistů v Chalkidiki neodpustí jednodenní výlet do řecké metropole. Za jeden den si pohodlně stihnete projít přístav s ikonickou Bílou věží. Odsud můžete zamířit do centra města a městských lázní. Během odpoledne poté lze projít městské opevnění a prohlédnout si tak velkou část historického centra z hradeb.

Posvátná hora Athos a okolí

Asi nejtajuplnějším místem na Chalkidiki je mnichy obývaná oblast Athos. Celodenní výlet je však třeba začít vpřístavuOuranoupolis, odkud vyplouvají lodě směrem Dafni. Před plavbou si můžete čas zkrátit prohlídkou pevnosti Prosforio.

ZDafni se poté spovolením můžete vydat dle chuti do vámi vybraných klášterů, vzhledem ktomu, že se jich zde nachází hned 20 a doprava mezi nimi je poměrně komplikovaná se však vyplatí vybrat si jich pro celodenní výlet jen pár. Mezi ty nejzajímavější patří převážněMegasti lavra, Vatopedi, Iviron a Chilandar.

Zajímavosti poloostrova Kassandra

Celodenní výlet po krásách Kassandry začněte vAfitu.Afitosje malebné město, které stojí za hodinovou procházku kolem centra a kostela Agios Demetrius. Poté již směřujte jižně do městaPolychrono. Přes největší polední horka se můžete schovat vhustých borových hájích kolem jezera, jenž lze během chvíle obejít a strochou štěstí i spatřit volně žijící želvy.

Odpoledne vPolychronu se vyplatí strávit na zdejší překrásné pláži, na večer si poté nicméně pro odškrtnutí všech hlavních atrakcí ze seznamu udělejte ještě zajížďku na západní pobřeží doPossidi. Zde se nachází malebný bílý maják zroku 1864, který se často objevuje na pohlednicích.


Výlet za historií Chalkidiki do vnitrozemských měst

Výlet po zajímavostech vnitrozemí Chalkidiki začněte vjeskyniPetralona, právě dopoledne je zde totiž otevřena největší část jeskyně. Po prohlídce jeskyně se ještě vypravte do nedalekého Antropologického muzea. Po obědě poté přejeďte kvykopávkám vnedalekémOlynthu. I zde si kromě půdorysů tisíce let starých domů nenechte ujít i Archeologické muzeum Olynthos.

Ty nejcennější artefakty zOlynthu však stejně najdete vArcheologickém muzeu vPoligru. Během pozdního odpoledne si tak dopřejte ještě přejezd do hlavního města regionu, ve kterém se můžete pokochat velice zajímavými vykopávkami zcelého regionu.