Poptávka po Vánocích u moře je opravdu ohromná, s dotazy se setkávám téměř denně at už ze strany přátel, nebo čtenářů. Bohužel ale letenky přes Vánoce “do tepla” patří k nejdražším v roce a těmto termínům se většinou vyhýbají i nejrůznější akční nabídky. Povedlo se mi ale vymyslet způsob, jak si levnou dovolenou u moře dopřát i během tohoto období. Pro úsporu nákladů bylo nutné sáhnout po ubytování v apartmánech pro 4 lidi. Nicméně pro rodinu, nebo 2 páry, by to neměl být problém. Apartmány jsou s výhledem na moře a využívat můžete i bazén. Průvodce po ostrově Fuerteventura, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se dostanete nejlépe ve 4 lidech dostanete vlastním automobilem, nebo se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Online cestovní pojištění od 9Kč/za den, můžete srovnat v porovnání cestovního pojištění zde >>

 

Před nákupem si ověřte jak dostupnost levných letenek, tak ubytování. A kupujte obojí zároveň. ERovněž nezapomeňte spočítat všechny náklady, letenky a ubytování budou tvořit jen část nákladů. Další bude tvořit např. doprava do/z Lipska, jídlo, nebo doprava po ostrově.

 

Letenky samotné zakupujte přímo na Condor.com  a to na trase Leipzig – Fuerteventura – Leipzig na termín 20. – 29. prosince za 69€ (cca 1890Kč)

 

 

2

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně je to poměrně zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely pro tento termín, srovnané dle ceny za dvě osoby, naleznete zde >>

Všechny hotely pro tento termín, srovnané dle ceny za čyři osoby, naleznete zde >>

 

Já pro názornost zvolil ubytování Amaya’s apartment modern & peaceful. Je kousek od letiště (4km), takže se k němu v pohodě dostanete i taxíkem, pokud byste si npůjčovali autem a cena je skvělá. I se závěrečným  úklidem cca 15100Kč /10 dní/ 4 lidi. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

2

 

 

Geografie

Tento ostrov je hned po Tenerife největší z Kanárských ostrovů. Spolu s ostrovem Lanzarote leží nejvýchodněji. I tento ostrov byl vystaven sopečnému běsnění vulkánů, které krásně zformovaly krajinu. Ta je díky tomu bohatá na kopce, ale i nížiny. Bohužel ale ostrov často bojuje s nedostatkem vody. Jedná se o vůbec nejsušší oblast Kanárských ostrovů. Jestliže tedy máte v plánu tento ostrov navštívit, určitě se zásobte dostatkem balené vody. Zároveň je také nejteplejším místem, co se týče Kanárských ostrovů.

 

 

Hlavní město – Puerto del Rosario

Toto město okouzlí už svým jménem – Přístav růží. V minulosti ale ani zdaleka tak poetické nebylo, jelikož bylo nazýváno Puerto de Cabras – Přístav koz.

 

 

Památky, příroda, pláže

Na tomto ostrově jsou k vidění opět malebné vesničky, které jsou směsicí pozůstatků historických staveb a lidové tvořivosti. Na duši Vás přímo pohladí dokonalé kostelíky. Místní obyvatelstvo se může pochlubit uměním pletení košíků či výrobou keramiky.

 

Na ostrově se nachází neuvěřitelných 13 chráněných přírodních rezervací. Právě zde můžete spatřit tolik oblíbenou rostlinu Aloe Vera v jejím přirozeném prostředí. Z fauny je zde potom veliké množství různých druhů ptactva a veverky, které se nechají s radostí nakrmit.

 

Za spatření určitě stojí metropole Betancuria, která leží ve střední části území. Zajímavé jsou zde i větrné mlýny, které patří k tradičním stavbám ostrova. Díky povětrnostním podmínkám zde jsou větrné mlýny vidět velice často. Byly určeny k výrobě speciální mouky z pražených obilovin a kukuřice zvané gofio. Známým je například mlýn Molino de Antigua.

 

Ani zde nechybí aquapark, safari či zoologická zahrada. Můžete se ale také vydat na plavbu ponorkou a prozkoumat tak zdejší podmořský život. Vyhledávaný je taktéž vrak americké lodi American Star.

 

Teď ale už k plážím a oku lahodící azurové vodě, jejíž teplota dosahuje příjemných 20 – 22 stupňů Celsia téměř celý rok. Údajně jsou zde nejkrásnější pláže z celých Kanárských ostrovů. Převážně jsou pokryty bílým či zlatavým měkkým pískem. Asi Vás nepřekvapí, že tyto dlouhé pásy pláží při pobřeží lákají na procházky, sledování západu i východu slunce a to nejenom dovolenkáře, ale i fotografy a filmaře.

 

Nejpopulárnější je letovisko Jandía, které vybíhá do moře a tvarem připomíná ryby. A právě rybolov je součástí obživy většiny zdejších obyvatel. Letovisko je velice kvalitně vybaveno a nic Vám zde rozhodně chybět nebude. Toto místo je díky větru naprosto ideální pro windsurfing.

 

 

Turistická vybavenost

Oblast je vhodná prakticky pro kohokoliv i pro rodiny s dětmi. Především je oblast hojně navštěvovaná milovníky vodních sportů. Velice oblíbený je zde windsurfing. Můžete si zde i parádně zarybařit a pro příznivce sporého oblečení nebo spíše neoblečení, je tu veliké množství nudistických pláží.

 

 

Počasí

Jak jsme se již zmínili, zima Vám ve Fuerteventuře určitě nebude. Na druhou stranu se nemusíte bát ani extrémních veder. Teplota se povětšinou pohybuje mezi příjemnými 20-25 stupni Celsia. Vzduch totiž mírně ochlazuje vlahý vánek ze severu.

 

Vánoce na Kanárských ostrovech. 5660Kč za 10 dní! (letenky + pobyt)

2 komentáře u „Vánoce na Kanárských ostrovech. 5660Kč za 10 dní! (letenky + pobyt)

 • 21.10.2016 (5:19)
  Trvalý odkaz

  není něco podobného na kratší dobu – termín 26.12. – 30.12. ?

  Reagovat
  • 21.10.2016 (12:33)
   Trvalý odkaz

   Bohužel ne za tuto cenu, odlet po Vánocích je již dražší.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!