Protože se blíží Vánoce, mám tu pro Vás jeden tip na úžasný Valentýnský víkend z Prahy, který by mohl zaujmout i ty, kteří tomuto svátku příliš nakloněni nejsou. V pátek odpoledne odletíte přímo z Prahy do kouzelného Milána, kde budete mít více jak 24 hodin na prohlídku a případné nákupy. Druhý den v podvečer přeletíte z Milána do Paříže, kde po ubytování z vlastní zkušenosti vřele doporučuji navštívit noční Eiffelovku a následně to vzít procházkou kolem Seiny k muzeu Louvre a dál ke katedrále Notre Dame. V neděli na Valentýna se můžete věnovat klasické prohlídce Paříže a v podvečer před odletem doporučuji procházku Monmarte a baziliku Sacré-Coeur, odkud je nádherný výhled na celou Paříž a jde dle mého názoru o nejromatičtější místo této metropole. Dopřejte si na to dostatek času a nezapomente navštívit i místní trh (pokud máte v plánu šampanské, nakupte ho v supermarketu předem, na místě je dost draho).

 

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Zakoupit budete potřebovat 3 letenky – Z Prahy do Milána, z Milána do Paříže a z Paříže zpět do Prahy. Všechny zakupte v jednom nákupu na EasyJet.com.

 

Nejdřív nakupte letenky Praha – Milán na pátek 12. února. Následně klikněte na „Přidat další lety“ (červeně jsem zakroužkoval)

 

 

Akční letenky do Milána

 

 

 

Následně přidejte letenky Milán – Paříž na sobotu 13.2. a opět klikněte na „Přidat další lety„. Čas odletu je na vašich preferencích, dejte si ale pozor, z jakého letiště zvolíte odlet. Já vybral Malpensu (letí v lepší časy).

 

Akční letenky do Milána

 

 

 

A jako poslední nakupte letenku na neděli 14.2. z Paříže do Prahy.

 

Akční letenky do Milána

 

 

 

Jak je z náhledu patrné, všechny letenky vás vyjdou na 5404Kč/2 osoby, tedy 2702Kč/os. Cena zahrnuje veškeré poplatky a doporučoval bych s nákupem neotálet – počet míst v letadlech je omezen a s obsazeností bude cena stoupat.

 

V ceně je pouze příruční zavazadlo o max. rozměrech 56 x 45 x 25 cm + kabelka či notebook. Odbavené zavazadlo by ale stejně na víkend nemělo smysl a i když se dá přikoupit, rozhodně to nedoporučuji.

 

 

 

 

 

Milán

 

Nejlevněji se z letiště dostanete autobusy, které vždy odjíždějí z Terminálu 1, někdy i z Terminálu 2. První možností je Malpensa Bus Express, který Vás zaveze za cca 5,5€ během 1 h 10 min na hlavní nádraží. Tento autobus jezdí od 6:30 v 10 minutových intervalech. Druhou možností je o něco rychlejší Malpensa Shuttle Air Pullman, který za 7 € nabízí asi o 20 minut rychlejší transfer, tyto autobusy zároveň jezdí již od 5:30.

 

Průvodce Milánem najdete zde >>

 

Ubytování v Miláně je drahé a tak bych zvolil hotel Brasil Milan. Je přímo v centru, na Milán je levný (670Kč/os) a blízko hotelu je supermarket Carefour, což vám pomůže snížit náklady. Pokud vám tento hotel nevyhovuje, výběr ze všech hotelů, srovnaných dle ceny za dvě osoby, naleznete zde >>

 

 

 

 

Paříž

Na letišti nalezneme tři terminály, které jsou navzájem propojeny vláčkem zvaným CDG Val. Vláček je zadarmo a jezdí v intervalech mezi 3 a 6 minutami, jízda mezi terminály trvá přibližně 8 minut. Pro dopravu z letiště na hotel bude v drtivé většině případů zapotřebí dostat se na terminál č. 3. Nejlevněji se z letiště dostanete autobusovými linkami 350 a 351, které Vás zhruba během hodiny dostanou na zastávku metra Gare de l´Est. Za jízdu se platí třemi lístky Ticket T+, které se v trafice prodávají po 10 kusech za 13,30 €, jízda Vás tedy přijde na 3,99 €.

 

Průvodce Paříží naleznete zde >>

 

K ubytování bych vybral hotel Campanile Paris 19 – La Villette za 750Kč/os. Dají se najít i levnější hotely, ale tenhle je skvěle hodnocen a 3 minuty od metra. A když už ušetříte na letenkách, tak si přece pěkný hotel na noc v Paříži zasloužíte ;).

 

 

Akční letenky do Milána

 

 

Pokud vám tento hotel nevyhovuje, zde jsou všechny hotely na toto datum, srovnané dle ceny >>

 

 

 

Celkově kalkulace tedy vychází na 2700Kč za letenky a 1380Kč za obě ubytování pro jednu osobu. Snížením kvality hotelů můžete ještě několik stovek ušetřit, stejně jako si jde připlatit a vybrat kvalitnější hotely. To už je na každém. Při plánování ale berte v potaz, že letenky a hotely představují jen část nákladů. Další náklady bude tvořit doprava na místě, jídlo, případné vstupy atd.

 

Pokud vám rozpočet celý nákup nedovoluje, nakupte nyní letenky a hotel vemte později. Zatímco letenek je omezený počet, hotel vždycky nějaký seženete. Ale i tam bych doporučoval včasnější nákup vzhledem k faktu, že Valentýn přiláká do Paříže jistě více lidí :).

 

 

 

Úžasný Valentýn: Milán a Paříž z Prahy na víkend za 4090Kč! Všechny letenky + hotely.
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!