Tento rok jsme se s přítelem vydali mimo sezónu do Thajska na Patong beach. Byly levné letenky, ubytování tak proč toho nevyužít. Upřímně jsme měli docela strach z počasí, protože všude na internetu se objevuje tzv. ”období deštů”. Najdete různé články a různé názory. Můj názor je, že je docela risk jet mimo sézónu. Dva týdny před odletem jsme sledovali každý den webcam a musím říct, že každý den tam nebyla na pláži ani noha, protože bylo zataženo a pořád pršelo. Tak to bylo celé dva týdny. Naštěstí jakmile jsme dojeli počasí bylo úžasné..možná až moc horko 😛 Jeden den za celé dva týdny pršelo ale bylo to osvěžující zpříjemnění. Takže je to na vás jak se rozhodnete. Každopádně Thajsko za to určitě stojí.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Chtěla bych se se všemi podělit a poradit pár tipů kam se vydat pokud plánujete letět na Phuket na Patong Beach. Všem můžu doporučit najít si ubytování přímo v této destinaci. Nebudete mít nouzi o zábavu. Avšak čím blíž u pláže tím líp. Věřte, že v nekonečném horku a dusnu se vám nebude chtít každý den chodit pěšky 20 minut na pláž. My jsme měli ubytování cca 4minuty od pláže a nemůžeme si to vynachválit. Jakmile se vydáte do Thajska mimo sezónu ubytování najdete hodně kvalitní a za výborné peníze. Jen tak pro přehled my jsme měli na 12 nocí ubytování pro dvě osoby vč. snídaní za 7000:) Trochu jsme se báli kvality ale po příjezdu jsme byli moc příjemně překvapeni. Hotelový bazén byl úžasný, snídaně ve formě švédských stolů a úklidová služba každý den.

 

 

A těď co podniknout v Patongu??

Samozřejmě kam se chcete podívat jako první je na pláž, která je úžasná ale musím říct, že i mimo sezónu nás překvapilo kolik je tady lidí. Najdete zde spoustu aktivit a pouličních obchodníků, kteří vám budou nabízet brýle, šátky, drinky, kokosy a všechno možné. Samozřejmě ceny jsou vyšší než v uličkách:) takže je na vás jestli si připlatíte nebo si pak nakoupíte jinde. Další co musíte navštívit je Bangla Road (samozřejmě večer) což je nejrušnější ulice a mnoha bary a vyhlášenými barovými tanečnicemi. Co určitě vyzkoušet jsou nejrůznější thajské masáže, které jsou na každém rohu za docela směšné peníze. Jedna masáž vás vyjde na nějaké dvě stovky. Je třeba dávat si ale pozor kam jdete. Je docela dost možné, že vám budou chtít udělat víc než jen masáž 😛 My jsme šli mimo centrum na masáže, kde to dělali docela staré paní ale šlo vidět, že to ve svém oboru vážně umí.

 

 

A co podniknout v okolí Patongu?

Určitě by byla škoda nepodniknout nějaký výlet do okolí. Příroda je tady krásná a v okolí najdete hodně míst kam stojí za to se podívat. My jsme se vydali na Karon beach, která byla vyhlášena jako jedna z nejkrásnějších pláží. Nikde nebyla ani noha takže to bylo moc příjemné. Opravdu je to krásná pláž, kterou můžu jen doporučit. Z místních podniků na vás budou volat a lákat do svých restaurací na jídlo. Musím říct, že thajci jsou úžasní a překvapilo nás, že ikdyž jsme kdykoliv odmítli jít k nim do restaurace tak nám ještě poradili kde se dobře najíme atd..:) Další kam se vyplatí zajet je Big Buddha, což je obrovská socha Buddhy a asi vás překvapí jak strašně obrovská stavba to je. Nicméně cestou k Buddhovi se nejspíš setkáte s místníma lidma, kteří mají u cesty slůně a za nějaký poplatek ho můžete nakrmit a vyfotit se s ním. Všude v hotelích a hlavně na ulicích vám budou nabízet možnost místních výletů. My jsme podnikli výlet rychlolodí na PhiPhi Islands. Pokud jste v Thajsku tohle určitě nevynechejte. V ceně výletu bylo šnorchlování na ostrovech, Monkey beach aj… Jako celodenní výlet jsme měli ještě Jízdu na slonech, raftech, čtyřkolkách a lanové centrum. Za dobré peníze toho zažijete v jeden den spoustu. Těchto výletů ale nabízejí všude spoustu a každý si vybere podle chuti a nebojte se smlouvat.:)

 

Přikládám pár fotek ať máte trochu představu a doufám, že si dovolenou užijete naplno jak my:))

 

 

 

Tipy na výlety v okolí Patong Beach Thajsko
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!