Čtvrtý den našeho putování po Andalusii jsme s kamarádkou strávily v letovisku Estepona. Navečer jsme se rozhodly přejet do města Marbella, kde na nás už čekali naši noví němečtí přátelé.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

S rodinou Němců, která se vydala do Andalusie za prací, jsme se seznámily hned druhý den naší cesty po Andalusii. Nyní jsme tedy využily jejich nabídky a po příjezdu do Marbelli jsme naše nové kamarády kontaktovaly.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

S radostí jsme uvítaly jejich nabídku, že všichni společně zajdeme na večeři. Pořádnou večeři (a vlastně i pořádné jídlo) jsme naposledy jedly doma na Moravě. V rámci úspory peněz jsme šetřily při naší cestě nejen na ubytování a dopravě, ale i na jídle (v rámci filozofie „raději pojedu k moři šestkrát ročně za levno, než jednou za spoustu peněz“). Tentokrát jsme se ale vidinou pořádného jídla (a ještě k tomu v dobré společnosti) nechaly zlákat. A taky jsme si ho pořádně užily! Na menu byli šneci, různé druhy ryb, zelenina, langusty. Naši přátelé objednali několik talířů pro všechny dohromady, a každý tedy měl možnost ochutnat od všeho trochu.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

S radostí jsme pak také uvítaly nabídku našich přátel na přespání v jejich domku v horách Sierry de Mijas poblíž městečka Alhaurín el Grande. Večer jsme ještě poseděli na terase a povídali jsme si o životě v Andalusii. Pronájem hezkého domku v horách je prý měsíčně přijde v přepočtu na cca 10 tis. Kč měsíčně. I když sem přijeli za prací, je to tady ale s prací těžké. Během následujících několika dní jsme se pak ještě měly možnost seznámit se s dalšími mnoha přáteli našich nových kamarádů, z nichž všichni byli cizinci již několik let žijící v Andalusii.

 

dsc00325

 

Všichni se svorně shodovali na tom, že z rodné domoviny odešli proto, že se už nechtějí honit za penězi, ale chtějí prožít krásný život na jihu Španělska. Část z nich se živila jako automechanici, některé ženy pracovaly jako masérky, většina z nich však marně sháněla práci (z čeho tedy žili a živili děti, které zde bydlely s nimi, mi je záhadou).

 

dsc00326

 

Pátý den našeho pobytu na jihu Španělska jsme strávily poznáváním městečka Alhaurín el Grande, kde naši hostitelé pracovali, a také procházkami po okolí města.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Alhaurín el Grande je pěkné klidné městečko ležící na severu Sierry de Mijas, přibližně 30 km od Málagy. V městečku se nachází spousta tapas barů, restaurací a kaváren. Úžasné jsou místní cukrárny. Neodolala jsem a jejich sladkosti jsem konzumovala opravdu ve velkém. Město je obklopeno krásnou přírodou a horami. My jsme se s kamarádkou procházely mezi olivovníky, natrhaly jsme si přímo ze stromu avokáda a granátová jablka. V blízkosti města se nachází golfové hřiště. Podívaly jsme se také do místního útulku pro zvířata, který se nachází na okraji města.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Když nám naši kamarádi nabídli, že u nich můžeme zůstat až do konce našeho pobytu v Andalusii, s radostí jsme souhlasily. Poslední dva dny na jihu Španělska jsme si opravdu užily.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Podívaly jsme se do vyhlášeného letoviska Marbella.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Část dne jsme strávily procházkami po krásně upravených plážích a samozřejmě také koupáním se ve vyhřátém moři.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

V přístavu Puerto Banús jsme obdivovaly luxusní jachty a také auta nejdražších značek. Přístav v Marbelli je známý tím, že se zde sjíždějí bohatí majitelé těch nejluxusnějších značek aut a lodí.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Ve městě Fuengirola se mi líbily pozůstatky pevnosti Castillo de San Isidro z 10 století.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Podívaly jsme se také do města Ronda vystavěného na skále. Působivá byla i cesta z pobřeží do Rondy, která se klikatila mezi impozantními horami.

 

ja

 

Přírodní park Sierra de Grazalema, nacházející se západně od Rondy, jsme projely stopem.

 

park

 

A měly jsme to štěstí, že se nám podařilo stopnout průvodkyni, která v parku pracuje. Měly jsme tedy okružní jízdu parkem s přednáškou ve španělštině zdarma!

 

masiv

 

Horský masiv, na jehož území se nachází tato nejstarší reservace v Andalusii, se skládá z propojených vápencových pohoří. Reservace je prý jednou z nejdeštivějších oblastí Španělska. Rostou zde duby, borovice, pinie,…nad hlavami můžete spatřit supy. V reservaci se nachází i několik jeskyní.

 

nieves

 

Na východ od Rondy jsme projely a částečně i prošly přírodní park Sierra de las Nieves a poté jsme zamířily na jih směrem k moři.

 

k

 

Na mapě jsme si vyhlídly vodní plochu u města Istán a zajely jsme se k ní podívat. Na místě jsme pak zjistily, že se jedná o vodní nádrž, ve které je zakázáno se koupat. Nevadí, na koupání máme moře. Alespoň jsme si tedy prohlédly a vyfotily krásné scenérie hor odrážejících se v modré hladině nádrže.

 

istan

 

V den našeho odletu domů jsme se rozloučily s našimi kamarády a autobusem jedoucím z města Alhaurín el Grande jsme se dopravily do Malagy, odkud nám odlétalo naše letadlo.

Týden stopem po Andalusii – Díl III.
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!