Side je jedním z nejoblíbenějších Tureckých letovisek. Za příznivé ceny si tady užijete opravdu pohádkovou dovolenku. Památky, čisté moře, spoustu možností za zábavou, přesně o tom Side je.

 

Side

Městečko dvou tváří. Z jedné strany ruiny a památky římských staveb a ze strany druhé nejmodernější a nejvyspělejší hotely. Právě proto je toto letovisko tak oblíbené. Na své si tu přijdou milovníci krásných písčitých pláží, čistých moří a náročnější na své pohodlí, ale i ti, kteří mají rádi výlety a dobrodružství.

Jak do Side

Nejlépe letecky přímo do Manavgatu ze kterého jsou přizpůsobeny autobusové spoje. Z Manavgatu do Side se dostanete za něco málo přes hodinku.

Ceny zájezdů

Je možné se do Side vydat na vlastní pěst, ale dejte si pozor, kolikrát je totiž lepší v tomto případě vyrazit přes cestovní kacelář! V období květen-červen / září-říjen naleznete letecké zájezdy s allinclusive už od 5000Kč.

 

Historické památky

Temple of Apollo

Tento chrám naleznete blízko jedné z nejkrásnějších pláží -Seaside. Doporučuji navštěvovat v odpoledních hodinách, kdy se většina turistů válí u moře, budete mít tak možnost si tuto nádheru vychutnat jen pro sebe a pořídit i nádherné fotky.

Monumental Fountain, Vespasianus Aniti, Monumental Fountain,..

Tyto a mnohé další památky naleznete pokud se vydáte podél promenády, která vás okouzlí. Procházka vám zabere méně než dvě hodiny a doporučuji si památky obejít jak za světla, tak i v podvečer, kdy mají úplně jinou atmosféru a povětšinou u nich budete sami.

 

 

Pláže

Tím, že Side není zase až tak velké, můžete si zajet na jakoukoliv pláž chcete, avšak je zde jeden háček. Většinou jste „okroužkováni“ náramkem z hotelu a každý hotel si svou pláž hlídá. Je tedy důležité si přímo u ubytování zjistit, kde najdete vaši pláž. Pláže jsou písčité s drobnými kamínky, které však ani necitíte, hotely si své pláže vybavují lehátkami a slunečníky. Pokud jste hosty většího hotelu, patří zde pořekadlo, kdo dřív přijde, ten dřív má lehátko.

 

 

Hotely

Kolik si zaplatíte, tolik dostanete. Úroveň hotelů je zde různá, ale i v tom nejprostějším hotelu se k vám budou chovat mile a budou se vám snažit se vším pomoci. Ještě jedno mají společné a to Turecké večery, jeden den v týdnu má hotel připraven speciální program pro své hosty v podobě tradičních tanců či dalších vystoupení.

 

Večerní promenáda

Světýlka, lodě a tržiště. Těmito slovy se dá popsat noční život v Side. Pokud se večer půjdete projít, připravte se na to, že vás obyvatelé Side, zaměstanci krámků a restaurací budou zastavovat na každém kroku. Proč? Budou vás chtít nalákat právě k sobě, abyste jim udělali tržbu. Nebojte se odmítat, klidně se zastavt a pobavte, ale umět říct ne, je důležité. Češi jsou zde velmi známí a není divu, že pro komerční tah mají zaměstanci neučeno pár českých frází, jeden z nich mi dokonce přednesl hody, hody doprovody. Nebudu lhát, po tomto přednesu jsem si u něj něco objednala.

 

 

Výlety

Pokud pojede s cestovní kanceláří bude mít pro vás mnoho atraktivních nabídek na výlety. Pokud ale chcete ušetřit, vyražte na místní promenádu. Výlety zde nabízejí i místní obyvatelé a za daleko nižší ceny.

 

 

Ceny

Ačkoliv je Side jedním z nejnavštěvovanějších letovisek, ceny jsou zde velice přijatelné. Pokud si zajdete na oběd, drink nebo si dát vodní dýmku, která je zde velice oblíbenou, nenecháte za to všechno velký pytel peněz. Co se týče trhů..SMLOUVEJTE! Smlouvání je tady naprosto důležité. Turci na něj čekají jako na smilování! Pokud nesmlouváte, je to pro ně dokonce něco jako urážka.

 

Základní informace

Doba letu: Necelé 3 hodiny

Měna: Turecká lira (můžete mít také eura, jsou výhodnější)

Časový posun: +2hod

 

Pokud se chcete na chvíli přenést do tepla krásného městečka Side, tak v tomto videu můžete. Objevíte zde jak památky, pláže, tak i například zmiňovaný Turecký večer! Štštnou cestu a krásnou podívanou! Video najdete tady

 

 

Turecké Side – město dvou tváří
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!