Zdravím!

Jelikož počasí nám v Londýně vychází krásně, můžu si výletovat a šmajdat po městě, jak se mi zlíbí. Začínám to tady mít celkem zmapovaný, to mě baví. ? No a co mě baví mapovat nejvíc, jsou jednoznačně trhy. ? 

Andrejka, která tady už nějaký ten pátek žije a má to tady 15613568x prošlý křížem krážem, mě víkend co víkend bere na jiný trh! Náhodou, za jeden den po Londýně našlapem 15 km, ani nemrkneme.? Stejně je super, objevovat nový a nový věci kolem. ?

Tak teď seznam těch trhů.. 

 

 

 

Camden Market

Tak tohle je prý čtvrtá nejnavštěvovanější turistická atrakce v Londýně. A já vím proč.. Protože v první řadě se celým Camden Town linou vůně jídla všeho druhu, všech možných kuchyní, všech možných chutí?. Indická kuchyně je moje nejoblíbenější, takže já jsem měla jasno. Navíc je to fajn i co se peněz týče. Vždycky jídlo z trhu je levnější, než kdybyste zašli do restauračky. ?
Není to teda jenom o jídle, jo.. ? Všude jsou stánky s oblečením, šperky, bytovými doplňky, různé dekorace, přírodní kosmetika, svíčky,…. prostě co vás napadne, to tam je. Fakt. ?

Taky je tam docela známá cereáliovna – Cereal Killer Cafe, kde je milion druhů cereálií a vy si do misky naberete co chcete a zalijete si to jakýmkoliv mlékem chcete a baštíte.

Hned vedle metra Camden Town je taková malá veganská kavárnička, absolutně už netuším, jak se jmenuje, ale poznáte jí tak, že z čela tý kavárny vystupuje obří plastová zmrzlina asi do půlky silnice.? A dělají tam výborný batátový brownies! ? 

Můžete tam i za deště. Teda napůl.. protože je to krytý jen částečně. ?? My jsme na štěstí měly vždycky krásně. ?
Dočetla jsem se, že každý víkend Camden market navštíví cca 100 000 návštěvníků. Podle mě ale zapomněli přidat nulu. ?

 

 

Dalším fajn místem je Columbia Road Flower Market. Těch barev a druhů kytek je tam tolik, že nebudete vědět, kam se podívat.???? Najdete tam i čerstvé nebo sušené bylinky a různé koření, kolem jsou krámky všeho druhu, kam můžete zapadnout a taky jedna čokoládovna, kam zapadnete snadno, ale vyhrabat se z ní, už je horší. ? Tam jsem měla tu nejvíc chilli horkou čokoládu na světě! ?? Kdo máte rád fakt kvalitní čokoládu, tak Dark Sugars je místo, kam musíte zajít! Mají tisíc druhů příchutí, nádherně to tam vypadá a božsky to tam voní. Čokoládu krájí nějakým gigantickým sekáčkem a čokoládou nemyslím tabulku čokolády, ale obří hroudu, která vypadá jak Bible.? A i ty bonbóny jsou spíš takový malinký patvárky. Ty zázvorový divnotvary jsou nej.? No, dobrý, takže popojedem od čokolády k dalšímu trhu. ?

 

 

Z Flower Marketu se můžete krásně projít ulicí Brick Lane, která navazuje na Old Spitalfields Market. Ten je obříí. Hned na začátku Brick Lane jsem narazila na paní, co prodávala výborný nepečený zákusky, takže tam jsem strávila asi 48635 hodin. Navíc na tomhle marketu jsem objevila ETIOPSKOU kuchyni a od tý doby to chci jíst pořád! ? Jsou tam dvě obří haly s různými stánky, s jídlem, mají tam fresh juices a smoothies, kdo chce vyvěštit budoucnost, paní vám vyloží tarot. ??Já jsem se věčně zasekávala na místech, kde se prodávaly tibetské mísy, krystaly a rudrakshy na jógu. ?? A krom toho taky v obchůdku s Basilur čaji!!! Jsem veeelkej čajdomilovník a kdyby existoval jenom jeden jedinej čaj na světě a byl by to bílý Basilur s růží, tak jsem spokojená! ? Pak tam byl ještě jeden super „recy“ obchod.. ale nevím už jméno. Krom obchůdků jsou tu taky třeba kadeřnictví s trochou nevšedního stylu a velikou fantazií ?, různý barber shopy a takový podobný srandy. Taky je tam dost prodejců svého vlastního stylu oblečení a různých ručních prací. 

 

Další týden následoval Southbank Centre Food Market. Ten je takový menší, ale moc hezký a rozhodně se tam najíte dobře. ?? Kamarádka zvolila k obědu greek style (ale jestli jste v Anglii a chcete pittu, tak se vám finančně vyplatí, když si na ní zajedete do Řecka. Letenka, autobus i ta pitta, možná i hotel vyjde zhruba stejně, jako ta jedna pitta tady. ??) → Joke! Hlavně v Anglii nehroťte peníze, nemá to cenu.. A vůbec.. nehroťte peníze na cestách.. nemá to cenu. ?? Já, protože minulý týden premiéra s etiopskou kuchyní dopadla nejvíc, tak jsem měla jasno. Po obědě jsme si chtěly dát levandulovo čokoládovo řůžový čaj.. ale bettle vyhrálo koskosovo – acaiový smoothie. ? Když jsme úspěšně našly místo k sezení, přisedli si dva afričtí bráchové a začali s námi rozebírat pivo. Ne, začla Andrejka, protože už jedno měla v sobě. Tak jsme jim vysvětlily, jak se věci mají, že Plzeň není NĚMECKÁ!!! Ale že je naše. ?? Když jsme splnily poslání a uvedly věci na pravou míru ?, šly jsme do kina na Beauty And The Beast. Krása krásoucí, doporučuju. ? 

 

Minulý víkend jsme navštívily Borough Market na London Bridge. Tam se mi líbilo moc. Překvapivě. ? Různý barvy a druhy zeleniny a ovoce, hub, olejů (chutnala jsem oleje z hub, náhodou bych si v tom klidně vymáchala chleba), spousta sladkého, slaného, ooobří výběr sýrů, různých uzenin a vynikající pečivo. Celozrnné, žitné, semínkaté, kmínovaté, makovanééé,……. Pár houstiček jsem si nabrala s sebou domů do mrazáku. ?? No tam si nevzpomínám, že by bylo nějak něco víc, než jídlo.. Jenže ono taky si občas ani ničeho jinýho člověk nevšimne. ?
Každopádně na oběd jsme si skočily do bistra Leon, protože tomu prostě neodoláš.. ?? Nejlepší quinoa salát, nejlepší pesto salát, nejlepší hummus.. tak pak se tomu vyhni, když to máš přes ulici, viď..?

 

Odtud jsme šly na Covent Garden, kde to mám moc ráda. To není trh teda, jo.. ? Ale je to hezká část Londýna, spousta fajnových krámků, objevily jsme tam takový spiritual shop, v takových já se vždycky cítím fajn.? The Tea House je naprosto boží obchod s miliónem druhů čajů, ať už sypaných, nebo sáčkových a s veškerým příslušenstvím. Nemyslím jen hrníčky a konvičky, kterých tam je teda nespočet, ale i výbava na metté, na matcha čaje, na sypané, no a těch vůní všech bylinek a čajů je tam tolik, že ani nevíte, ke kterýmu čucháte. ?

 

Cestou na Covent  jsme to ještě sebraly přes všechny obchodní řetězce zdravých potravin jako je Holland and BareettPlanet Organic (podle mě top) a Whole foods jsme nepotkaly, no.. tam jsem byla den před. ? 

A ještě Twinings! Na to nesmím zapomenout.. Další pecková značka čajů. Prodávají tam i čaje po pytlíčkách, takže jsem si nabrala na celý týden, na každý den jiný a v sobotu můžu znova! ? Mají obří výběr. Zkoušela jsem ale zatím jen zelený s příchuti.. Černý mi moc nejedou.

 

Tak to by bylo naše marketový dobrodružství. Příště to asi bude dobrodružství z food festivalů, to je taky naše oblíbená činnost. ?

A víte, co je na těch marketech nejlepší? Že vám dají všechno ochutnat… ???

Tak se smějte.☝?

Ahoj příště! 

-Martina

Trhy v Londýně. Jaké navštívit a jak ušetřit?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!