Milovníci kultury a historických měst – Malta

 

Letošním cestovatelským hitem je maltské hlavní město Valletta. Pro rok 2018 bylo vyhlášeno Evropským městem kultury, což má dobrý důvod. Malta je skvělá destinace s neuvěřitelnou spoustou historických památek. Kdo cítí energii míst a kamenů, měl by vidět zdejší megalitické stavby. Další kamenní svědci tu zbyli z období arabské nadvlády a pozdější éry křesťanského řádu Johanitů. Mmch víte, kde má původ řád Maltézských rytířů, jeden z nejmocnějších středověkých křesťanských rytířských řádů? 😉 Bingo! Na Maltě. Za historicky první budovu řádu je pokládána katedrála sv. Jana ve Vallettě. Kamenné město je zapsané na seznamu UNESCO a letos bude ještě atraktivnější díky festivalům, výstavám, koncertům a různým pouličním happeningům.

Nejmenší stát EU, ostrov ve Středozemním moři mezi Sicílií a Tunisem, budí letos nebývalou a zaslouženou pozornost. Rezervujte si letenky co nejdříve.

 

 

 

Vyznavači horských treků a turisté – Banff

 

Nebojte se opustit rodný kontinent. I když jsou Alpy super, čím dál více evropanů létá za ultimátními zážitky do Kanady a vědí proč. Kupte si letenku do Callgery v provincii Alberta. Nedaleké městečko Banff je výchozím bodem do stejnojmenného parku v kanadské části Skalnatých hor. O nich máme všichni romantické představy už z knih Karla Maye, ale jejich skutečná krása všechny představy předčí. Nádherná tyrkysová jezera v nižších polohách jsou poměrně turisticky vytížená, ale v parku můžete absolvovat i vícedenní treky s přespáním na horských chatách a při těch nepotkáte živáčka. Do kápézetky si přibalte jen plašič medvědů. A nejen turistikou živ je dobrodruh – dají se tu sjíždět divoké řeky na kajaku, lyžovat, snowboardovat, jezdit na fatbiku a to všechno v nepopsatelně krásných horských kulisách. Od února do dubna tu bývá nejčastěji vidět polární záře a to je životní zážitek. Foťák s sebou!

 

Rodiny s dětmi – Burgas

 

Rodiny s dětmi v posledních letech mají v čím dál větší oblibě Bulharsko. Čisté a teplé moře, letoviska dobře dostupná letadlem a ceny, které nikoho nezruinují – to jsou pilíře turistického úspěchu černomořského státu. A není vůbec nutné využívat cestovní kanceláře. Koupit letenky zvládne každý a zamluvit ubytko v některém z letovisek také není problém. Veřejná doprava po pobřeží do frekventovaných míst funguje spolehlivě. Vyloženě jako doma se budete cítit v Primorsku (letovisko 55 km jižně od Burgasu), kde i personál v hotelech a restauracích mluví česky, v češtině jsou jídelní lístky a také je tu České infocentrum, kde vám pomohou např. najít ubytování.

 

 

Všichni, kteří chtějí jen tak na chvíli někam vypadnout

 

Eurovíkendy nevyšly z módy, právě naopak. Barcelona, Paříž, Řím a Milano zůstávají i pro příští sezonu v top desítce nejnavštěvovanějších měst prostě proto, že jsou to zajímavá místa, kam má smysl se vracet i opakovaně, například na festivaly, výstavy a další akce. Kdo má rád velké hudební festivaly, může strávit exaktický týden na přelomu května a června na Primavera Sound v Barceloně. Do Paříže jezdí celoročně milovníci umění a shopaholici bez rozdílu věku a pohlaví milují fashion výprodeje v Miláně, městě módy a designu.

 

Kam máte namířeno vy?

Top destinace 2018 podle leteckých dopravců

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!