V dnešním článku se zaměříme na aplikace pro vaše cestování, které by neměly chybět ve vašem mobilním telefonu. Protože mám Android, budu dávat tipy na tuto platformu. S ostatními bohužel nemám osobní zkušenosti a tak je nemohu doporučovat. Většina z aplikací ale bude jistě fungovat i na jiných systémech.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

1/ MapsMe

Dle mého názoru nejlepší offline mapová aplikace na cesty. Doma si stáhnete mapu země, kam cestujete a aplikace pak ke svému provozu nepotřebuje žádná data. Krom toho vám ukazuje i potraviny, restaurace, památky aj. Označit si můžete i své body zájmu a naplánovat cestu k nim, at už autem, nebo pěšky.

 

aplikace

 

 

2/ Skype

Aplikace umožnující volání zdarma s vaší rodinou či přáteli, která po dobití kreditu umožnuje volat za pár korun do ČR odkudkoliv, kde máte k dispozici internet. Z Asie tak můžete volat domů za cca 2,5Kč/minutu na všechny mobilní, či pevné linky. Aplikace podporuje i videohovory.

 

aplikace

 

 

3/ Google Překladač

Geniální aplikace, pokud neznáte jazyk země, kam cestujete, nebo chcete mít pro jistotu při ruce slovník. Do aplikce si uložíte slovník/y a následně jen napíšete větu, kterou chcete přeložit. Překlad je okamžitě. Pokud jste připojeni k internetu, aplikace umožnuje i hlasový vstup a výstup. Řeknete větu česky a ona jí řekne vybraným jazykem, např. anglicky. Není to 100%, ale na dorozumění to bohatě stačí.

 

aplikace

 

 

4/ Rome2rio

Tato aplikace vám najde, pokud máte přístup k internetu, dopravu z bodu A do bodu B, včetně cen jízdenek. Naprosto ideální pro hledání spojů.

 

5/ Svítilna

Zdánlivá banalita, ale pokud ji v mobilu nemáte, určitě si ji nainstalujte. Využívám ji častěji než všechny ostatní dohromady :).

 

6/ Onedrive

Tady je víc možností já využívám Onedrive, protože mi umožnuje jednodušše sdílet soubory na všech mých zařízeních. Doma, v práci, na cestách. Všechny důležité dokumenty tam mám naskenované a při ztrátě mi stačí se kdekoliv přihlásit. Stejně tak si snadno zazálohuju fotky, či videa. Jaké řešení konkrétně zvolíte, je spíše na osobních preferencích.

 

7/ GeoTracker

Nahrávání vašich cest. Není nutná, ale pokud si píšete cestovní deník, nebo máte rádi přehled o svých cestách, je skvělá.

 

 

Pokud o nějakých šikovných víte, napište mi do diskuze a rád je do seznamu přidám.

 

 

 

 

 

TOP 7 aplikací na cesty do vašeho mobilu
Štítky:        

7 komentářů u „TOP 7 aplikací na cesty do vašeho mobilu

 • 20.3.2016 (22:36)
  Trvalý odkaz

  Zdravím,
  místo Skypu bych doporučil spíše Viber nebo WatsApp – ty aplikace jsou hodně podobné, ale přijde mi, že fungují líp než Skype, nezatěžují tolik telefon, takže ani nežerou tolik baterky a jsou celkově intuitivnější.

  A kdekoliv v zahraničí se mi osvědčili offline slovníky – já používám anglický a německý od vydavatele DIC-o. Umí pouze jednotlivá slovíčka, ale např. na přeložení jídelního lístku naprosto dostačující a nemusíte nikde hledat wi-fi.

  Reagovat
 • 21.3.2016 (6:21)
  Trvalý odkaz

  Byl jsem trochu zvedavy, jakou doporucite aplikaci k vyhledavani ubytovani/hotelu. Jakou byste doporucil nebo jakou pouzivate? Dekuji

  Reagovat
  • 22.3.2016 (20:04)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, já používám klasicky Booking stránky. Tady v Asii vždy vyberu hotel dle hodnocení a na místě ukecám cenu :).

   Reagovat
  • 22.3.2016 (20:02)
   Trvalý odkaz

   Zkuste je najít na mapě a přiblížit si je, mělo by to jít.

   Reagovat
 • 23.3.2016 (10:52)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, na poznávacích zájezdech po městech používám ještě aplikaci Stay – offline mapy, průvodci, tipy na restaurace, atrakce, atd.

  Reagovat
 • 11.3.2017 (2:38)
  Trvalý odkaz

  Ahoj, dle mého názoru je lepší mít v telefonu méně aplikací, kvůli šetření baterie, které na cestách není nikdy dost. Spousta jich běží na pozadí a zbytečně ji vybíjí.
  Pro mě jako navigace naprosto dostačují Google mapy, danou oblast si uložím do offline verze a vždy mě dovedla k cíli. Ať už to bylo autem nebo pěšky.
  Dále na typy v dané destinaci se mi líbí Google trips.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.travel.onthego
  Jde taky offline a doporučuje zajímavé místa ke shlédnutí ať už třeba ve městě kde se nacházím nebo v okolí. Podle počtu dní si můžu naplánovat výlety. Dále kam se podívat za špatného počasí atd.
  Na video hovory je asi nejhorší co se týká kvality whatsapp. Nejvíc jsem spokojený s Viber a taky Skype.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!