TOP 10 těch nejtajemnějších míst v Evropě, ze kterých se Vám zastaví dech. Ať už jsou obestřeny tajemnou minulostí, natáčely se ze vaše oblíbené filmy, mají v sobě ukryté své kouzlo nebo jsou jedinečným přírodním úkazem. Navštívíte blízké Německo, romantickou Francii nebo studené Norsko? Zůstat můžete i v Čechách a udělat si víkendový výlet. Inspirujte se v našem článku.

 

 

 

 

1. Fingal’s Cave – Skotsko

Fingal’s cave leží na ostrově Staffa a je součástí přírodní rezervace, která je spravována Skotskem. Podmořská jeskyně vznikla z lávy a skládá se z šestihranných kamenných čedičových sloupců. Dostanete se na ní pěšky po pevnině nebo v období dubna až září výletní plavbou po moři. Jeskyně se řadí mezi jednu z nejzajímavějších míst a turisty láka i na fakt, že se v ní natáčel jeden z dílu Harryho Pottera.

 

 

 

 

 

2. Vodopád Seljalandsfoss – Island

Vodopád, který padá z výšky 40m je dalším skvostem, který při návštěvě Islandu stojí za to navštívit. Nachází na jihu ostrova, poblíž města Selfoss. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že spadá do jezírka přímo ze skalní stěny a díky úzké cestičce za vodopádem je prohlédnutelný zevnitř. Nejkrásnější doba na návštěvu vodopádu je východ a západ slunce. TIP: Pokud se k Seljalandsfossu vydáte, nezapomeňte na cestu přibalit pláštěnku!

 

 

 

 

3. Rakotzbrücke – Kromlau, Německo

Rakotzbrücke neboli Ďábelský most se nachází v malé vesničce Kromlau v Německu. Jedinečnost místa tkví v tom, že ať se postavíte před most na jakékoliv místo, díky odrazu mostu ve vodní hladině jezera uvidíte celistvý a neporušený kruh. Celou scenérii dokresluje krásná a klidná příroda kolem.

 

 

 

 

4. Údolí Restonica – Korsika, Francie
K nejkrásnějším místům na Korsice neodmyslitelně patří údolí Restonica. V úzkém horském údolí na vás dýchne panenská příroda, která je tvořena lagunově modrými ledovcovými jezírky a skalisky porostlými borovými lesy. Snadno se tam dostanete z nejbližšího, asi 15km vzdáleného městečka Corte.

 

5. Trolltunga – Hordaland, Norsko
Trolltunga nebo takzvaně Trolí jazyk leží v jihozápadní části Norska nad jezerem Ringedalsvatnet, nedaleko městečka Odda. Tento úchvatný skalní sráz se vyjímá přibližně 700 metrů nad fjordem v pohoří Skjeggendal. Výšlap na Trolí jazyk je 22km dlouhý a trvá tam i zpět přibližně 8 – 10 hodin. Po zdolání výšlapu je ale dechberoucí výhled obrovskou odměnou. TIP: Ve vyšších polohách nefunguje mobilní síť, s sebou doporučujeme vzít mapu, kompas a dostatečné zásoby jídla.

 

 

 

 

6. Jezero Braies – Jižní Tyrolsko, Itálie
Kouzelné jezero Braies v Jižním Tyrolsku láká turisty především na svou lagunově modrou barvu a úžasnou přírodní scenérii, kterou dokreslují vrcholky Dolomit, které jezero ze tří stran obklopují. Jezero stojí za návštěvu ve všech ročních období. Na jaře břehy jezera zdobí svěží zeleň, v létě kolem nich poletují barevné vážky, na podzim je vše nádherně zbarveno a na konci roku je vše zahaleno v zimní peřině. Snadno se tam dostanete z Braieského údolí přes vesnici Ferrari.

 

 

 

 

7. Tunel lásky – Ukrajina
Pozoruhodný a jedinečný přírodní úkaz vznikl na malé soukromé železnici na západě Ukrajiny, nedaleko města Klevan. Tunel je tvořen stromy, jejichž koruny spolu vytvořily svěží zelenou oázu neustálého klidu. Láká turisty z celého světa, a to především zamilované páry. Traduje se, že pokud zamilovaná dvojice kouzelným tunelem projde, splní se jim všechny přání.

 

8. Les Bor – Česká Republika

Nemusíte se vydávat za hranice. Les Bor se nachází jihozápadně od Českých Budějovic a můžete ho znát také jako Branišovský les. Podle místních zde můžete slyšet zvláštní melodie nebo hlasy. Les je tajemný, ale také strašidelný a moc lidí se tam dobrovolně nevydává.
Navštívit jej můžete nejlépe od jara do podzimu.

 

 

 

9. Islet of Vila Franca do Campo – Azorské ostrovy, Portugalsko

Tento malý ostrůvek, ležící přímo uprostřed Atlantiku, je vzdálený asi 500 metrů od sopečně činného ostrova São Miguel. Ostrůvek Vila Franca do Compo je vytvořen z kráteru sopky, která je nyní už z větší části pod vodou. Na ostrůvku je téměř dokonalé kruhové přírodní jezero, které je s mořem spojeno úzkým kanálem. Navštívit tuto krásu můžete v hlavní sezóně, od června do září, na výletních lodích.

 

 

 

 

10. Jeskyně Melissani – Kefalonie, Řecko
Jeskyně Melissani je velkou pozoruhodností řeckého ostrova Kefalonie. Nachází se zde podzemní jezero s lagunově modrou mořskou vodou. Kouzlo modré laguny skryté v hloubi skal v kombinaci s procházejícími slunečními paprsky je naprosto magické. Atmosféru dokreslují lodičky, na kterých se jeskyní proplouvá. Jezero a jeskyni Melissani nalezneme přibližně 3 kilometry od městečka Sami.

 

TOP 10 tajemných míst v Evropě
Štítky:                                                                    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!