Neapol

Cenově příznivé letenky přímo lákají k návštěvě téhle metropole na jihu Itálie! Neapol patří mezi největší italská města, nachází se v Kampánii a jedná se o poměrně levnou destinaci oproti turisty více vyhledávanějšími městy jako Řím či Miláno. Co si třeba udělat prodloužený víkend u moře a ochutnat u toho nejlepší pizzu na světě?

 

 

Letenky

Při vhodné kombinaci letenek se můžete dostat až na cenu 2000-3000 Kč na osobu za zpáteční let – v červenci a srpnu, na září vycházejí letenky na 1500-2000 Kč na osobu (ceny jsou bez odbaveného zavazadla). Přímé lety z Prahy do Neapole zabezpečují momentálně dvě letecké společnosti a to: WizzAir a EasyJet (pokud tedy máte členství WizzAir, tak se můžete dostat ještě na mnohem zajímavější ceny, jelikož dost často vyhlašují slevy například 20 % z ceny letenky).

 

Neapol

 

Ubytování

K ubytování využijte spíše apartmány přes booking.com, či pokoje v soukromí přes Airbnb, cenově se ubytování pohybuje okolo 4000 Kč za tři noci v oblasti okolo historického centra. Hotely jsou v letním období mnohem dražší. Historické centrum je k ubytování nejvhodnější, budete to mít všude pěšky kousek. Jinak doporučuji se po městě pohybovat metrem, autobusová doprava je v Neapoli celkem dost nespolehlivá.

 

Neapol

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Slevu až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb můžete využít zde
100 Kč zdarma na jízdné v Uber - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód m97mxb88ue
100 Kč zdarma na jízdné v Liftago Taxi - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód JIRI8795

 

Historické centrum

Neapol je jedno z nejstarších měst na světě a jeho historické centrum právem náleží do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Najdete zde mnoho významných památek, zajímavých muzeí, spoustu kostelů a několik hradů. Osobně jsem si oblíbila hrad Castel dell’Ovo, který se nachází na pobřeží, je tam vstup zdarma a z hradu můžete obdivovat výhled na přístav či sopku Vesuv. Dále doporučuji hrad Castel Sant’Elmo, odkud je nádherný výhled na celou Neapol (vstupné stojí 5 Eur).

 

Neapol

Neapol

 

Tipy na restaurace

Být v Neapoli a neochutnat nejlepší pizzu na světě by byl hřích! Mezi nejoblíbenější tradiční pizzerie patří Da Michele, Sorbillo a Di Matteo, všechny se nacházejí v centru města. Jsou skutečně populární i mezi místními, proto buďte připraveni na to, že můžete nějakou dobu čekat na stůl. Základní pizzy (jako například slavná Margherita) stojí od 4 Eur. Pokud chcete ochutnat tradiční neapolskou domácí kuchyni, tak navštivte restauraci Trattoria Da Nennella. Tahle restaurace hodně žije, číšníci zpívají a tančí, občas si dělají srandu z hostů a také nešetří politicky nekorektními vtipy. Čtyřchodové menu včetně vod a vín tu stojí pouhých 15 Eur. Počítejte s tím, že menu je pouze v italštině.

 

Neapol

 

Výlety v okolí

Neapol má skvělou polohu pro jednodenní výlety v okolí. Možností je spoustu, můžete si udělat výlet vlakem například do Pompejí (starověké město, které bylo zničeno výbuchem sopky Vesuv). Jednosměrná jízdenka na vlak stojí 2 až 3 Eura a vstupné do Pompejí 11 Eur, Pompeje jsou opravdu velké, proto je lepší, abyste si návštěvu tohoto místa vyhradili celý den. Dále si můžete udělat výlet lodí na přilehlé ostrovy jako Capri, Ischia či Procida. Procida je asi nejlevnější, protože není tak populární jako další dva zmíněné ostrovy (ale i tak je moc krásná!) Cena za zpáteční trajekt je okolo 30 Eur a na návštěvu Vám bude stačit jeden den.

 

Procida

 

Buon viaggio!

Lenka z blogu pragueandelsewhere

Tipy na dovolenou v Neapoli
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!