Přemýšlíte, čím byste obdarovali na Vánoce svého partnera, nebo rodiče? Řešením by mohl být prodloužený víkend v Paříži během svátku zamilovaných. Letenky z Praha – Paříž – Praha vás vyjdou na cca 1700Kč a směřují na letiště Orly, ze kterého se do centra Paříže dostanete za pár korun. Jelikož v sobotu do Paříže přiletíte a odlétáte až v úterý na valentýna, budete mít dostatek času na její prohlídku pohodovým tempem. Za sebe vám vřele doporučuji piknik pod Eiffelovou věží a západ slunce s vínkem na schodech pod Sacré-Coeur, odkud je úžasný výhled na celou Paříž. Je to přesně ten druh zážitků, kdy za pár korun získáte úžasnější vzpomínku, než při navštívení luxusního podniku.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky zarezervujte přímo na webu dopravce Transavia, na 11. – 14. února za 63€. Vybrat si samozřejmě můžete jiný termín, já Valentýn vybral proto, že zaujme asi nejvíce čtenářů. Ne každý je ale jeho příznivcem :).

 

 

1

 

 

 

V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech max. 55 x 40 x 20cm a váze 10kg.

 

Co se ubytování týká, asi nejlevnější variantou je využít naší slevu 600Kč a ubytovat se přes AirBnb. Jde v podstatě o to, že vám místní přenechají za úplatu svůj byt. Osobně mám tenhle způsob bydlení rád, ušetří se a člověk pozná, jak se ve městě skutečně žije.

 

Pokud byste raději hotel, všechny hotely na toto datum naleznete zde >>

 

Pokud půjde o dárek, vybírejte spíš podle hodnocení než dle ceny. Ty nejlevnější hotely totiž často slouží spíš pro přespání a romantiku byste v nich hledali jen stěží :). Rozumně v poměru cena kvalita vypadá např. toto ubytování. Záleží samozřejmě na preferencích každého, lze vybírat levnější i dražší ubytování.

 

Paříž je evropskou metropolí nabízející památky, zábavu i muzea. Unikátní atmosféra pařížského života si podmanila velikány jako Ernesta Hemingwaye, Salvadora Dalího či Pabla Picassa. Nechte se krásou tohoto města očarovat také Vy!

 

Transfer z letiště

 

Nejlevněji se z letiště dostanete tramvajovou linkou č. 7 nebo autobusem č. 183, jež jezdí na stanici metra Villejuif. Na cestu si vystačíte s jedním lístkem Ticket T+, které nakoupíte v každé trafice. Výhodnější je kupovat balíček lístků za 13,30 €. Jízda Vás tedy přijde na zhruba 35Kč. Dejte pozor na podvodníky u automatů, keří vám budou tvrdit, že je automat rozbitý a oni vám pomohou. Nepomohou :).

 

 

Ubytování

 

Hotely v Paříži jsou poměrně levné, ceny v sezoně za pokoj pro dva začínají již kolem 900 Kč za noc a do 2 000 Kč pořídíte velice slušný pokoj. Nejlevnější jsou hotely v okrajových obvodech, naopak centrum bývá nejdražší. Praktické bývá vybrat si hotel v blízkosti metra a většinou se nevyplácí připlácet si drahé snídaně, na každém rohu je Boulangerie s pověstným francouzským pečivem a kávou. Hotely je nejlepší zarezervovat předem přes internet, pro srovnání cen doporučujeme prozkoumat web Booking. Využít můžete i pobyt u místních přes Airbnb, na který můžete od nás získat 600Kč slevu.

 

 

paříž35

 

 

Jak se pohybovat po Paříži?

 

Nejlevnější a nejrychlejší variantou cestování po Paříži je tamní metro. Zastávka metra je na každém rohu, a můžete se tak díky němu během chvíle dostat kamkoliv. I přes fakt, že metro má téměř čtyři sta stanic, je orientace v něm snadná díky mapám na každé stanici. Detailní plány metra i autobusů včetně aktuálních informací o cenách jízdného naleznete na oficiálních stránkách RATP.

 

Paříž je dělena na 5 zón, přičemž zóny 1-3 jsou centrum a zóny 4 a 5 jsou letiště a městská předměstí, většinou tedy bude stačit jízdenka do zón 1-3. Nejvíce se vyplatí koupit balíček 10 jízdenek za 13,30 €, samostatně pak jízdenka stojí 1,70 €. Před vstupem a výstupem do metra jsou turnikety, které jízdenku označí a její platnost trvá až do opuštění metra. Pokud plánujete metro používat častěji, může se vyplatit karta Paris Visit, která na tři dny stojí něco málo přes 20 € a poskytuje neomezené možnosti cestování metrem, autobusy, příměstskými vlaky i lanovkou u Montmartru. Zároveň karta nabízí řadu slev pro vstup do městských památek.

 

Alternativou za metro může být půjčení kol.

 

Pro akční turisty jsou v Paříži na každém rohu elektronické stojany s koly, které můžete vrátit v jiné části města. Pokud kolo odevzdáte do 30 minut, je půjčení zdarma, zapotřebí je jen uhradit vratnou zálohu pomocí platební karty. Dále se dá koupit kupón buď na týden nebo na den. Problém je, když se koupí přes terminál na ulici, tak strhne z účtu zálohu 150€, což v případě koupě několika denních jízdenek uz je velká suma. Dá se to obejít tím, že se koupí kupón přes eshop a daných 150€ se strhne až pokud by se kolo nevrátilo do 24h.Aplikace Velib se sice offline, ale pokud se mapy prohlédnou online, zůstanou uchované v paměti a dá se tak nejrychleji najít stanoviště. Pokud je stanoviště plné, stačí se přihlásit a dostanete 15min navíc. Některé stanoviště jsou znacene jako V+ (jsou na kopci), pokud se dojede z normální do této stanice, dostanete 15 min bonus. Pokud dochází 30 min zadarmo, stačí zaparkovat do stojanu, počkat 2min a půjčit si stejná kola znovu.

 Pozor na vrácení kol, kolo stačí pouze zasunout do stojanu, nicméně musí se rozsvítit zelené světlo a po pár sekundách zazní dvojpípnutí. Před jízdou kolo zkontrolujte a nastavte sedlo, nebudete potom ztrácet čas seřizováním a výměnou kola. Pdf, jpg mapy http://www.eutouring.com/paris_velib_station_maps.html.

 

Kola jsou super, je zde spousta stezek a uvidíte mnohem více míst.

 

 

Jak lze ušetřit na pobytu?

 

Pokud to možnosti dovolují, pokuste se navštívit Paříž během první neděle v měsíci, kdy jsou vstupy do většiny muzeí včetně Louvru zdarma.

 

Na své si přijdou i studenti do 26 let, kteří se taktéž mohou těšit ze vstupů do muzeí zdarma nebo za symbolickou částku. Pro starší návštěvníky se může vyplatit Museum Pass, díky kterému získáte přístup až do 60 památek již za 42 € a přednostní vstup.

 

Zajímavou volbou jak poznat Paříž je prohlídka s rodilým Pařížanem. V tomto odkazu si můžete domluvit schůzku s dobrovolníkem, který Vás zdarma provede po městě a ukáže Vám to, co sám považuje za nejzajímavější.

 

Pokud se chcete vyhnout drahé a zdlouhavé prohlídce Eiffelovky, navštivte obchodní dům Printemps, z jehož střechy budete mít zdarma výhled na celou Paříž bez nedočkavých turistů.

 

Dopřejte si piknik po Eiffelovkou či pod bazilikou Sacré-Coeur. Stravování v restauracích je nepřiměřeně drahé a nákup v supermarketech vám hodně ušetří. Obě místa jsou úžasná s nezapomenutelnou atmosférou. Pokud už si jídlo chcete kupovat, doporučuji všudypřítomné palačinky :).

 

 

Památky, které nesmíte vynechat

 

Eiffelova věž

Dominanta a symbol Paříže byl postaven v roce 1889 pro světovou výstavu EXPO. Dnes se jedná o třípatrovou rozhlednu, ze které je vidět až 70 km daleko. Impozantní je věž hlavně po soumraku, kdy je nádherně nasvícena. Vstup do nejvyššího patra vyjde zhruba na 14 €.

 

Musée d´Orsay

Původně vlakové nádraží dnes slouží jako muzeum nejcennějších impresionistických a postimpresionistických děl od mistrů jako Van Gogh, Monet, Manet či Degas. Ideální je skloubit prohlídku muzea s nedalekou Eiffelovou věží, vstupné pro osoby nad 26 let činí 9 €.

 

Champs Elysées

Nejslavnější pařížská ulice plná obchodů a barů se táhne od slavného Vítězného oblouku až po Place de la Concorde se slavným egyptským obeliskem.

 

Louvre

Jedno z nejznámějších a největších muzeí světa nabízí historické památky jako Chammurapiho zákoník, tak i sbírku renesančního umění v čele se slavnou Mona Lisou. Muzeum se nachází nedaleko Place de la Concorde, a lze tak obě pamětihodnosti skloubit v jeden výlet, je však třeba počítat s tím, že prohlídka muzea zabere minimálně půl dne. Ceny pro osoby starší 26 let startují na 10 €.

 

Notre Dame

Jednu z nejznámějších katedrál na světě naleznete na ostrůvku Cité uprostřed Seiny. Vstupné do katedrály je dobrovolné.

 

Pantheon

Velkolepý kostel vybudovaný na konci 18. století láká nejen na svou unikátní architekturu, ale také na hroby osobností jako Voltaire, Alexandr Dumas či J. J. Rousseau.

 

Montmartre

Pověstná čtvrť pojmenovaná podle kopce s dominantní bazilikou Sacré-Coeur láká na pověstné kavárny a noční kluby, z nichž nejznámější je jednoznačně Moulin Rouge. Nezapomente navštívit i přilehlé schody, nabízející nádherný výhled

 

Versailles

Jezdí sem bus 171 za jeden ticket z M5 Pont de Severes.

 

 

Co vše se dá stihnout za jeden den?

 

Jednodenní výlet začneme v nejstarší části města u katedrály Notre Dame (zastávka metra Cité). Po prohlídce katedrály se vydáme západně po Seině k muzeu Orsay, po kterém navštívíme i Louvre nacházející se naproti Orsay na druhém břehu řeky. Tyto dvě muzea zaberou notnou dávku času, a ani tak je rozhodně nestihneme projít celé, odpoledne se tedy vydáme na náměstí Concorde s proslaveným obeliskem a budeme pokračovat západně po Champs Elysées až k Vítěznému oblouku. U této památky nastoupíme do metra, které se nachází přímo u oblouku a budeme pokračovat na stanici Trocadéro. Po výstupu z metra uvidíme slavné zahrady i pověstnou Eiffelovu věž třpytící se ve večerním šeru. Pokud Vás takováto rychloprohlídka Paříže nevyčerpá, můžete ještě okusit noční život na Montmartru, kam se dostanete metrem přes stanici Anvers. Za sebe rozhodně doporučuji spojit s dominantní bazilikou Sacré-Coeur a přilehlými zahradami. Je to silný zážitek, zvlášt v pod/večer.

 

 

Tipy na závěr

 • Berte v potaz to, že francouzské obchody mají v neděli většinou zavřeno

 • Naučte se pár základních frází, ne každý Francouz mluví anglicky. Respektive chce mluvit.

 • Využívejte aplikace pro chytré telefony např. Like a local, nebo Maps me

 

 

 

 

Tip na Vánoční dárek: Valentýn v Paříži v prodlouženém víkendu z Prahy

2 komentáře u „Tip na Vánoční dárek: Valentýn v Paříži v prodlouženém víkendu z Prahy

 • 11.10.2016 (12:13)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, nemáte tip na letenku např.: 1.12.-4.12.2016 do Paříže a zpět? Popřípadě do Caen?
  Děkuji za odpověď.

  Reagovat
  • 12.10.2016 (12:24)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, v tento termín z Prahy vycházejí nejlépe letenky s Transavia France za cca 1600Kč. Klidně toho 1. – 4.12.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!