Chcete vzít svoji lásku na romantický víkend? Možností jsou spousty, ale ve městech pro zamilované typu Paříž, Řím a Benátky už byl snad každý z nás. Hledáte opravdu originální místo, které je nádherné, ale zároveň vás dokáže překvapit? Pak je právě Kodaň tím pravým místem pro vás! Architektonické skvosty, pohádková malá mořská víla a procházka kolem kanálu Nyhavn v srdci Kodaně při západu slunce, vám jistě učarují.. Inspirací vám může být článek „KODAŇ překrásné město plné romantiky„.

 

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem letenek si spočítejte všechny náklady, především pak cenu za ubytování – Kodaň patří mezi poměrně drahé lokality. Ubytování můžete řešit přes Booking. Pokud potřebujete více ušetřit, využijte naší slevu 725Kč na vaše první ubytování dražší 2000Kč a zarezervujte si pobyt přes AirBnb. To vychází výhodněji.

 

I když je odlet až v dubnu, s nákupem ubytování neotálejte. Ty nejvýhodnější možnosti bývají zabrány dlouho dopředu. Pokud hledáte low-cost řešení, volil bych Annex Copenhagen, Globalhagen Hostel, Generator Copenhagen nebo Urban House Copenhagen by MEININGER (podle toho, co bude volné). I když nejsem úplně přívržencem hostelů, tak ty v Kodani mě bavili :). Pro romantiku ve dvou bych volil toto ubytování.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde

 

Nákup letenek je v tomhle případě trochu složitější. Můžete obě letenky koupit u Ryanairu, ale odlet v neděli by byl už v 8:30 a to není moc praktické – jen byste zaplatili drahé ubytování a letěli domů. Je proto výhodnější pro let tam zvolit Ryanair a zpátky se vrátit se společností Norwegian (objednávejte na norské verzi, je to výhodnější). To vychází ideálně, v sobotu ráno v 7:35 do Kodaně přiletíte, v neděli v 15:30 z ní odlétnete. Termín je v obou případech 6. – 7. duben a cenově to vychází +- stejně.

 

Pokud se vám to zdá složité, u českého prodejce letenky Praha – Kodan zakupte zde, letenky Kodan – Praha můžete zarezervovat zde. Pokud nepotřebujete za každou cenu ušetřit, můžete zvolit i večerní odlet a užít si tak Kodaň na maximum.V případě nákupu u českého prodejce je cena vyšší o jejich provizi, ale je to snadnější, získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. Za což předem děkuju :).

 

 

 

 

Tip na dárek: Víkend v jarní Kodani z Prahy za 1475Kč (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!