Výhodných letenek letecké společnosti Ryanair můžete využít k výletu do Paříže z Prahy. K dispozici je v průběhu ledna více termínů, včetně těch, kdy v neděli brzy ráno odlétáte a v pondělí ráno se vrátíte. Na cestu se vám může hodit náš “Průvodce Paříží“, jehož zakoupením podpoříte i vznik dalších průvodců. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Paříže přes cestovní kancelář naleznete zde.

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před nákupem si nezapomeňte spočítat všechny náklady, tedy včetně dopravy z/na letiště (zpáteční jízdenka stojí 29€), dopravu po Paříži a ubytování. S jídlem se dá při nákupu v supermarketech dostat na podobnou částku, jako v ČR (něco je dražší, něco levnější, ale vybrat se dá). Jídlo v restauracích je dražší, ale piknik s francouzkým vínem a sýry pod Eiffelovkou, nebo u baziliky Sacre Coeur, vám stejně přinese za pár Euro nesrovnatelně lepší zážitek ;).

 

Ubytování můžete řešit klasicky přes Booking. Ještě levněji pak vychází zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání slevy 725Kč a ubytovat se přes AirBnb. 

 

Díky jednomu dni si budete muset vše dobře naplánovat. Na téhle mapce najdete v podstatě všechno zajímavé, ale v jednom dni to stihnout, tak je člověk všude a nikde :). Je rozumné ji použít k hrubé orientaci a zaškrtnout si místa, která vás zajímají. Kdybych to měl brát dle sebe, tak bych doporučil Eiffelovku, minimálně se projít kolem Louvru, navštívit katedrálu Notre-Dame (je to zdarma) a k večeru navštívit Sacre Coeur. Po setmění je to tam vážně hezčí, jsou tam krásné hospůdky, voní palačinky (ty určitě vyzkoušejte) a je tam nádherný výhled na Paříž. K tomu si připojte co vás zajímá, tohle mi přijde jako takový hrubý základ, co by byla vyloženě škoda opomenout. Jako vždy platí, že je lepší nespěchat a vychutnat si atmosféru, jak je z toho maraton za fotkama, tak si to člověk tak moc neužije :). 

 

Někdo může namítnout že den je málo, ale to už je na rozhodnutí každého. Byli jsme v Paříži i na den a myslím, že to smysl má – zvlášt když se člověk i s cestou z/na letiště a hotelem vejde do 1500Kč/os. Ale je to hodně o preferencích každého, pokud někdo chce navštívit víc míst, je milovníkem umění, nebo nákupů, tak je samozřejmě vhodnější zvolit delší pobyt. Tohle je takový zajímavý výlet.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Slevu až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb můžete využít zde
100 Kč zdarma na jízdné v Uber - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód m97mxb88ue
100 Kč zdarma na jízdné v Liftago Taxi - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód JIRI8795

 

Letenky Praha – Paříž – Praha zarezervujte přímo na webu Ryanair.com například na datum 20. – 21. ledna. Alternativně můžete letenky koupit u českého prodejce, cena je o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a podpoříte pár korunami tento web.

 

Termín neděle 13. – pondělí 14. ledna můžete zarezervovat zde >>

Termín neděle 14. – pondělí 20. ledna můžete zarezervovat zde >>

Termín neděle 20. – pondělí 21. ledna můžete zarezervovat zde >>

 

 

Tip na dárek: Paříž z Prahy za 518Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!