Tip na dárek: Londýn + Edinburgh v prodlouženém víkendu z/do Prahy za 1930Kč! (všechny letenky)

Tip na dárek: Londýn + Edinburgh v prodlouženém víkendu z/do Prahy za 1930Kč! (všechny letenky)

Pokud hledáte tip na zajímavý dárek, mohla by vám být inspirací kombinace letenek na jarní výlet, během kterého z Prahy navštívíte Londýn, z něho přeletíte do Edinburghu a následně se vrátíte zpět do Prahy. Z praktického hlediska jsem vybral prodloužený víkend pátek (či sobota) až úterý. Pokud by vám nevadilo jet přes týden, dá se s cenou dostat ještě níže.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Před nákupem čehokoliv si dobře propočtěte všechny náklady. Londýn ani Edinburgh nejsou levnou destinací a letenky tak budou představovat jenom část nákladů. Ideální je jet ve 4 lidech, ušetříte za ubytování (pokoje pro 4 lidi bývají při přepočtu na osobu levnější).

Možností jak ušetřit je využít slevy 472 – 725Kč na první ubytování dražší jak zhruba 1500Kč (to nebude problém ? ), které může využít každý ve skupině. Dostanete se tak na rozumnější částky. Využít ale můžete i klasicky Booking. Jídlo kupujte ve velkých supermarketech, kde jsou ceny přiměřené a dá se při vhodném výběru najíst za podobné částky, jako v ČR.

Společně s letenkami nakupte rovnou jízdenky z/na letiště u společnosti EasyBus. Ceny totiž začínají na 2 librách, ale postupně stoupají a tak čím dříve je koupíte, tím lépe.

Všechny letenky zakupte najednou a to na stránkách Ryanair.com. Za nejnižší cenu máte v ceně jen příruční zavazadlo, které vám bude stačit bohatě. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde.Počítejte také s tím, že pokud budete kupovat více míst, systém Ryanairu vás schválně rozesadí. Je to jejich (dle mého hloupá) snaha vydělat na prodeji konkrétních sedadel. Takže nezbývá než se s tím smířit, zkusit se domluvit na místě, nebo si připlatit za místo.

Letenky Praha – Londýn zakupte na pátek 23. března, nebo sobotu 24. března. Bral bych to zejména podle toho, v kolik hodin můžete v pátek vyrazit. Pokud až večer, je z ekonomického hlediska lepší letět v sobotu brzy ráno, abyste zbytečně naplatili drahé ubytování.

Letenky Praha - Londýn
Letenky Praha – Londýn

Letenky Londýn – Edinburgh zarezervujte na 25. března.

Letenky Londýn - Edinburgh
Letenky Londýn – Edinburgh

Letenky Edinburgh – Praha pak zarezervujte na úterý 27. března.

Letenky Edinburgh - Praha
Letenky Edinburgh – Praha