Thajsko z Prahy o letních prázdninách na 24 dní za 15440Kč!

Thajsko z Prahy o letních prázdninách na 24 dní za 15440Kč!

Pomalu končící akční letenky do Thajska i v období letních prázdnin použijeme k dnešnímu tipu na levnocestování. Vybrat si můžete i kam chcete letět, zda do Bangkoku, či do Phuketu. Bangkok vám umožní dobře prozkoumat sever Thajska, navštívit chrámy Angkor Vatu v nedaleké Kambodži, nebo poznat „město hříchu“ v podobě blízké Pattaye. Phuket vám naopak umožní prozkoumat ty nejkrásnější ostrovy Thajska tak, jak je znáte z obrázků cestovních kanceláří. U obojího vás překvapí velmi nízké ceny – Thajsko je levné a to zejména mimo hlavní sezonu. 

<

Já pro názornost vybral kombinaci letenek z Prahy do Bangkoku a kvalitní ubytování v Pattaye. Berte to čistě pro názornost toho, že ubytování je za pár korun a zařidte si cestu dle svých preferencí a představ. Pattaya je úžasná na noční život, ale pláž nijak nevyniká a celkově v ní strávit celou dobu pobytu, by byla velká škoda. Zamířit můžete na sever Thajska kde naleznete krásné chrámy a přírodu, do nedaleké Kambodži na prohlídku Angkor Vatu, nebo na jih Thajska. Přelety jsou velmi levné, často v rámci stokorun. 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Praha – Phuket – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Bangkok – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

Letenky do Thajska

V ceně jsou dvě zavazadla do 23kg, tedy si můžete vzít na osobu celkem 46kg :). Pokud nejedete s dětmi a máte v plánu cestovat, vzal bych si jen příruční zavazadlo – co vám bude chybět, to si snadno levně dokoupíte a zbytečně se nemusíte tahat s kufrem.

Je třeba upozornit na delší přestup v Šangaji, to ale berte jako výhodu, kterou využijete k bezplatné prohlídce města.

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

Za velkou výhodu můžete považovat i to, že Thajsko je oproti Evropě velmi levné. Najíte se běžně za 50-80 bathů, tedy zhruba 40-50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč).

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná.

Co se peněz týká, v Thajsku se platí bathy. Jejich kurz je zhruba 2/3 ku koruně, tedy co stojí 90 bathů, je za 60Kč. Je to hodně orientační, záleží kde rozměnujete a aktuálním kurzu, ale pro hrubou představu to stačí. Určitě na místě obejděte více směnáren a vyberte nejlepší kurz. Liší se dost výrazně. Nedoporučuji se příliš spoléhat jen na kartu, poplatek je většinou 200 bathů za výběr (plus to, co si vezme vaše banka). Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte jeden výběr.

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku během letních prázdnin. Já osobně bych ho neřešil :). Sám se po JV Asii budu v období deštů pohybovat a těžkou hlavu si z toho nedělám –  někdy sprchne krátce, někdy trochu déle. Záleží hlavně na štěstí, klidně někde může pršet a o pár kilometrů dále bude svítit sluníčko. To je zkrátka přirozený koloběh věcí a nemá smysl si z toho dělat těžkou hlavu – když sprchne, tak se holt schováte do plážového baru :). Velkou výhodou oproti hlavní sezoně je naopak méně turistů a mnohem lepší ceny.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Pattayi, tak autobusy z Bangkoku jezdí velice často (tuším co půl hodiny) a stojí kolem 100Kč. V Pattayi vás autobus na kraj města a následně přesednete do sdílených taxi, které vás za cca 35Kč dovezou až přímo před hotel. Celé město je velmi bezpečné, ale stejně si pro jistotu větší hotovost nechávejte na pokoji v trezoru.

Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale samozřejmě to není podmínkou. Je zde i plno „normálních“ klubů, všude se nabízejí levné masáže, kurzy vaření a další atrakce. Má zvláštní atmosféru nekončící párty, která se musí zažít na vlastní kůži. Co se alkoholu týká, třetinka v plechovce stojí kolem 50 bathů (zhruba 35Kč), dle značky a prodejny. Nejvíce se tak vyplatí místní pálenky, které nejsou vůbec špatné a hlavně bezkocovinové :).

Já pro názornost vybral Jomtien Hostel za 2870Kč/osobu/pobyt. Pokoj obshauje klimatizaci a je velmi dobře hodnocen. Nicméně znova opakuji, že jde o ubytování pro názornost nízkých cen a mnohem více doporučuji, si Thajsko projet. Zůstávat kdekoliv na celou dobu pobytu je velká škoda.

Ubytování v Thajsku

Pokud byste zamířili raději na Phuket, návod naleznete zde >>

A na závěr pár fotek z našeho putování Thajskem :).

P1050860 P1050970 P1050996 P1060085 P1060087 P1060111 P1060115 P1060160 P1060266 P1060416 P1060511 P1060582 P1060604 P1060629 P1060748