Akčních letenek velmi kvalitní letecké společnosti Turkish Airlines z Prahy do Thajska a zpět s krátkým přestupem, využijeme v našem dnešním prvním levnocestovatelském tipu. Termínů odletů i příletů je celá řada, snadno si tak můžete určit datum i délku vaší dovolené. Já pro názornost zvolil 3 týdny v červenci, protože v tom samém období a podobné oblasti jsem se loni v Thajsku na měsíc pohyboval. Ubytování pro názornost jsem vybral skromnější, ale s bazénem, hned u pláže a velmi dobře hodnocené. Pokud chcete luxusnější, tak to samozřejmě není žádný problém změnit (případně využít jenom letenky a Thajsko si projet). Pro srovnání, zde jsou zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Jak už jsem zmínil, letní prázdniny nejsou v Thajsku hlavní sezónou, je “období deštů”. V realitě to ale vypadá jinak, než si lidé pod tímto termínem často představují. Rozhodně neprší pořád, srážky jsou mnohem intenzivnější jak u nás, ale mají zase kratšího trvání. Vzhledem k délce pobytu bych to moc neřešil, zkrátka někdy bude počasí na pláž, jindy na plážový bar :). Zvlášt pokud kvůli dovolené, nebo dětem, jinou možnost kdy jet nemáte, tak bych to moc neřešil. Je to příroda a i tak vám zbyde spousta času na sluníčku. Výhodou jsou lepší ceny a méně turistů (což třeba mě osobně vadí víc, než občasný déšt).

 

Letenky Praha – Bangkok – Praha za 12690Kč zakupujte zde << Kalendář termínů >>

 

 

1

 

 

 

V ceně máte krom příručního i odbavené zavazadlo do 30Kg. Občas se objevují  v akci levnější letenky do Thajska, ale s horší aerolinkou, s menším výběrem termínů, nebo s horšími přestupy.

 

V Bangkoku bych doporučoval na 2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé (průvodce Bangkokem naleznete zde). Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Já pro pobyt v Bangkoku zvolil Airbnb a toto ubytování, vycházelo to nejvýhodněji vzhledem k poloze pár metrů od nadzemky. Nezapomente případně uplatnit slevu cca 600Kč. K dopravě můžete použít i taxi, je doslova za pár korun. Trvejte ale na zapnutí taximetru, jim se do toho příliš nechce :). Alternativou je využívání Uberu, to jsem zvolil já (je to o trochu levnější a hlavně odpadá starost, zda to taxíkař nebere přes Kambodžu 🙂

 

 

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří, nebo z filmu Pláž 🙂 (i tu můžete navštívit).  Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta, tam to v top sezoně vypadalo takhle 🙂

 

P1060087

 

 

K přeletu na jih Thajska můžete využít společnosti AirAsia, nebo Lion Air Thai. Nemějte z nich obavy, jsou to plně profesionální aerolinky. Ceny jsou od 500-1500Kč za jeden let, pro hledání přeletů se dá použít např. momondo.com.

 

V dnešním tipu ale zamíříme na Koh Chang. Můžeme bud zamířit přímo na něj, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů a zábavy. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí. Něco jako Las Vegas, člověk nemusí být hráčem a stejně si všechna ta světýlka užije :D.

 

Minibusy na Koh Chang jedou zhruba 6 hodin a stojí kolem 400Kč za jednu cestu. Odjet můžete jak z Bangkoku (Kao San Road) tak Pattayi. Cestu si můžete domluvit v místních cestovkách, které nemůžete neminout, protože jsou na každém rohu. V ceně máte započítanou i cenu za trajekt na ostrov.

 

Já pro názornost Elephant Bay Resort. Není nejlevnější, ale na fotkách vypadá skvěle a dobře vychází i poměr cena/kvalita. Ve 2 lidech na celou dobu pobytu vyjde na 7392Kč, tedy cca 3700Kč/osobu. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Nicméně berte to spíše pro názornost, určitě je rozumnější nestrávit celou dovolenou v jedné lokalitě a ubytování si snadno najdete i na místě. Stačí tedy ted koupit např. 2 noci v Bangkoku (tam bych to neodkládal, levného + kvalitního ubytování s dobrou polohou příliš není) + pár nocí někde, kde se chce přesunout a pak uvidíte. Vybírejte ale vždy ubytování dle hodnocení, nemá smysl ušetřit 50Kč a mít špinavý pokoj s vlastní sbírkou švábů :).Pro někoho může být důležitým aspektem výběru i klimatizace (nejenom že je pohodlnější, ale omezí i komáry).

 

 

1

 

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na Bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů (max. ale jde 20 tisích Bathů, někde prý 30 tisíc, ale to se mi nepovedlo). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Raději si dávejte pozor na kopírování karet. Funguje to tak, že podvodníci bankomat upraví tak, že získají kopii vaší karty i PIN. Je proto velmi rozumné mít kartu čistě pro cestování a nastaviot si upozornění na pohyb peněz. Sám používám pro tento účel účet u Equabank a posílám si tam jen nezbytné množství financí. Celé je to zdarma, výběr všude po světě stojí 9Kč a pokud zadáte moje referenční číslo 774969766, zdarma obdržíte 100Kč (a já také, ale i bez toho bych ji doporučil, je dobré mít ty účty zcela odděleně).

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž stranou nejturističtějších míst vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

 

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Internet v Thajsku

Na mnoha místech si můžete zakoupit Simku s daty, cena za 15 dní je 600 bathů (cca 400Kč), na měsíc 850 bathů. V ceně máte 4 a 9GB dat, což imho stačí bohatě. V turisticých oblastech bývá pokrytí bezproblémové u všech operátorů, co jsem vyzkoušel (i na vzdálenou plochu). Mimo už je to trochu problém, ale nic nepřekonatelného. Na ubytování bývá internet k dispozici.

 

 

Thajsko z Prahy na 3 týdny o letních prázdninách na mnoho termínů za 16390Kč! (letenky + resort u pláže)
Štítky:    

2 komentáře u „Thajsko z Prahy na 3 týdny o letních prázdninách na mnoho termínů za 16390Kč! (letenky + resort u pláže)

 • 7.1.2017 (12:39)
  Trvalý odkaz

  Asi tak nejhorší co udělat je letět do Thajska v létě na dovolenou na jeden ostrov! 😀 Byl autor vůbec v Thajsku nebo píše trapné články plné affiliate odkazů?

  Reagovat
  • 7.1.2017 (14:35)
   Trvalý odkaz

   Naposled 2 týdny v dubnu a měsíc o prázdninách. Kolikrát jste tam byla vy?

   Léto bylo v pohodě a o tom, zda cestovat, nebo být na jednom ostrově, si musí každý rozhodnout sám. Levnocestování čtou studenti, rodiny s dětmi, nebo důchodci. Nejde sestavit univerzální plán pro všechny, proto vznikají podobné příklady.

   Affiliate odkazy pomáhají financovat tento web. Cena ubytování/letenek bude stejná, i kdyby tam nebyly.

   Ale to samozřejmě víš, “Pavlo”. Se alespoň podepiš pravým jménem, když už máš potřebu řešit víc můj web, než svůj.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!