Akčních letenek z Prahy do Thajska (konkrétně na ostrov Koh Samui) využijeme v našem dalším levnocestovatelském tipu. Termínů je celá řada, snadno si tak můžete zvolit termín a délku vaší vysněné dovolené. Já pro názornost zvolil 20 dní v lednu/únoru, tedy v období top sezóny a k ubytování jsem vybral Samui Mermaid Resort nedaleko pláže. I ubytování ale berte pro názornost, pokud máte omezený rozpočet, jsou i levnější alternativy, např. v podobě malých chatiček přímo na pláži (žádný luxus, ale ušetříte a usínat za zvuku vln má něco do sebe). A samozřejmě můžete zvlit i luxusnější alternativu.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Letenky Praha – Koh Samui – Praha zakupte bud přímo přes Pelikána zde << Kalendář termínů >>

 

 

2

 

 

V ceně máte krom příručního i odbavené zavazadlo do 30kg. Před nákupem věnujte zvýšenou pozornost přestupům.

 

Pro názornost jsem vybral termín 18. 1. – 7. 2. a ubytování v Samui Mermaid Resort za 9185Kč/2 osoby celý pobyt. Je poměrně dobře hodnoceno (7,2 z 10) a nabízí kyvadlovou dopravu z letiště zdarma. Jak už jsem ale zmiňoval, pročtěte si pečlivě recenze a ubytování si vyberte dle svých představ. Případně si stačí vzít ubytování na pár prvních dní a následně si ho zajistit na místě. Pravděpodobně tak dosáhnete i na lepší cenu. Jet zcela na “blind” nedoporučuji, kvůli aklimatizaci na počasí a časový posun je příjmné mít alespon první noc předem připravenou.

 

2

 

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů (max. ale jde 20 tisích Bathů, někde prý 30 tisíc, ale to se mi nepovedlo). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Thajsko z Prahy na 20 dní v TOP sezóně za 15890Kč (letenky + resort u pláže + doprava z letiště)

6 komentářů u „Thajsko z Prahy na 20 dní v TOP sezóně za 15890Kč (letenky + resort u pláže + doprava z letiště)

 • 2.9.2016 (8:31)
  Trvalý odkaz

  přes jakého dopravce je zmiňovaný let na ko samui.
  Ahoj Jiřík

  Reagovat
 • 2.9.2016 (10:35)
  Trvalý odkaz

  Ja teda na booking.com vidim ubytovani za 17000 pro 2 a ne 9000 jak je v clanku.

  Reagovat
  • 2.9.2016 (10:51)
   Trvalý odkaz

   Nejlevnější chatky byly vyprodány, zbývají ty dražší. Vybral bych jiný termín, nebo hotel.

   Reagovat
  • 3.9.2016 (8:24)
   Trvalý odkaz

   Bohužel, vypadá to, že akce už je u konce.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!