Thajsko z Bratislavy v TOP sezóně na 17 dní za 13350Kč! (letenky + dobře hodnocené ubytování na ostrově Koh Chang)

Thajsko z Bratislavy v TOP sezóně na 17 dní za 13350Kč! (letenky + dobře hodnocené ubytování na ostrově Koh Chang)

Akčních letenek od společnosti FlyDubai z Bratislavy do Thajska a zpět za 9150Kč využijeme v našem dalším levnocestovatelském tipu. Termínů je velmi mnoho, snadno si tak můžete určit v jaké datum a na jak dlouho pojedete. Stejně tak berte čistě pro názornost mnou vybrané ubytování, za mnohem rozumnější považuji nezůstávat na jednom místě a Thajsko si projet. Dávám ho především proto, že velká část lidí pokládá Thajsko za něco drahého a náklady (ubytování, strava, doprava) jsou tu přitom mnohem menší, než v ČR. Netřeba se toho tedy nijak bát, největší zásah do rozpočtu představují právě letenky.

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky jsou na období prosinec – březen, vyjma Vánoc. Tedy na TOP sezónu, kdy v Thajsku je v podstatě pořád krásně.

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho. Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

Letenky zarezervujte přímo na stránkách FlyDubai.com a to na trase Bratislava – Bangkok – Bratislava za cca 342€. K této částce je nutno připočíst ještě 3% poplatek za platbu kartou. Já pro názornost zvolil termín 11. – 27. února, ale klidně si vyberte datum i délku dle svých preferencí. V ceně máte odbavené zavazadlo do 20Kg.

1

Doporučoval bych vám vybrat si let s delším přestupem v Dubaji, určitě za návštěvu stojí a proč toho nevyužít, když už tam stejně budete. Průvodce Dubají naleznete zde a za sebe bych doporučil tento hotel. Byli jsme s ním spokojeni a je hned u metra. Taxi z letiště vyšel na cca 200Kč (přiletěli jsme pozdě a metro už nejezdilo).

V Bangkoku bych doporučoval na 2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Já pro ubytování v Bangkoku zvolil Airbnb a toto ubytování, vycházelo to nejvýhodněji vzhledem k poloze pár metrů od nadzemky. Nezapomente případně uplatnit slevu cca 500Kč. K dopravě můžete použít i taxi, je doslova za pár korun. Trvejte ale na zapnutí taximetru, jim se do toho příliš nechce :). Alternativou je využívání Uberu, to jsem zvolil já (je to o trochu levnější a hlavně odpadá starost, zda to taxíkař nebere přes Kambodžu 🙂

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří, nebo z filmu Pláž 🙂 (i tu můžete navštívit). Jen počítejte s tím, že v top sezoně je ta představa trochu dál od reality, protože většina pláží je plná turistů :). Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta, tam to v top sezoně vypadalo takhle 🙂

P1060087

K přeletu na jih Thajska můžete využít společnosti AirAsia, nebo Lion Air Thai. Nemějte z nich obavy, jsou to plně profesionální aerolinky. Ceny jsou od 500-1500Kč za jeden let.

V dnešním tipu ale zamíříme na Koh Chang. Můžeme bud zamířit přímo na něj, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů a zábavy. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí. Něco jako Las Vegas, člověk nemusí být hráčem a stejně si všechna ta světýlka užije :D.

Minibusy na Koh Chang jedou zhruba 6 hodin a stojí kolem 400Kč za jednu cestu. Odjet můžete jak z Bangkoku (Kao San Road) tak Pattayi. Cestu si můžete domluvit v místních cestovkách, které nemůžete neminout, protože jsou na každém rohu. V ceně máte započítanou i cenu za trajekt na ostrov.

Pro názornost ubytování jsem vybral tentokrát Janrassamee Home Stay za 8339Kč/2 osoby/celý pobyt. Jde o skromnější ubytování, ale velmi dobře hodnocené a nedaleko pláže. Nicméně berte to spíše pro názornost, určitě je rozumnější nestrávit celou dovolenou na jednom místě a ubytování si snadno najdete i na místě. Stačí tedy ted koupit např. 2 noci v Bangkoku (tam bych to neodkládal, levného + kvalitního ubytování s dobrou polohou příliš není) + noc někde, kde se chce přesunout a pak uvidíte. Vybírejte ale vždy ubytování dle hodnocení, nemá smysl ušetřit 50Kč a mít špinavý pokoj s vlastní sbírkou švábů :).

1

Pokud byste raději jiné ubytování, všechny hotely naleznete zde >>

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů (max. ale jde 20 tisích Bathů, někde prý 30 tisíc, ale to se mi nepovedlo). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

Počasí v Thajsku

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

Internet v Thajsku

Na mnoha místech si můžete zakoupit Simku s daty, cena za 15 dní je 600 bathů (cca 400Kč), na měsíc 850 bathů. V ceně máte 4 a 9GB dat, což imho stačí bohatě. V turisticých oblastech bývá pokrytí bezproblémové u všech operátorů, co jsem vyzkoušel (i na vzdálenou plochu). Mimo už je to trochu problém, ale nic nepřekonatelného. Na ubytování bývá internet k dispozici.