Akčních letenek z Vídně do Bangkoku můžete využít k návštěvě Thajska a to i v hlavní sezóně. k ubytování jsem tentokrát vybral výborně hodnocený resort s bungalovy na ostrově Koh Chang, kam se dostanete z Bangkoku i bez nutnosti přeletu. Pokud vám přelety nevadí, zamířil bych na jih Thajska, kde najdete ty nejkrásnější pláže z plakátů. Termínů je celá řada, délku i datum dovolené si tedy můžete vybrat dle svých preferencí. Já pro názornost zvolil 15 dní dní v prosinci. Zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu dopravy z/na letiště. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte. Stejně tak pečlivě vybírejte hotel a neberte automaticky ten, co jsem pro názornost vybral. Jiné jsou požadavky mladého páru, rodiny s dětmi, nebo cestujících seniorů a vybrat něco, co by vyhovovalo všem, není možné. Já vybral to, co bych příště zvolil já a které doporučují i ostatní čtenáři.

 

Co se počasí týká, pokud poletíte v mnou zvolený termín, pravděpodobnost větších srážek je minimální. Ale ani v jiné termíny bych se toho příliš neobával.

 

 

Letenky Vídeň – Bangkok – Vídeň za 11590Kč můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

 

 

V Bangkoku bych doporučoval na 1-2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Doporučoval bych se ubytovat u autobusového nádraží Mo Chit, ze kterého budete odjíždět na Koh Chang. Zvolili jsme hotel CK2 a spokojenost (nečekejte luxus, ale za ty peníze skvělé).

 

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří nebo z filmu Pláž ? (i tu můžete navštívit). Jen počítejte s tím, že ta představa trochu dál od reality, protože většina pláží je plná turistů. ? Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta.

 

V dnešním tipu se ale zamíříme na Koh Chang. Je to z toho důvodu, že ušetříte za přelet a osobně si myslím, že je lepší volbou. Pláže jsou jen o něco méně hezké než na jihu Thajska, ale je tam klid a relativně málo lidí. Buď můžete zamířit přímo na ostrov, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů, diskoték a barů. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí. Něco jako Las Vegas, člověk nemusí být hráčem a stejně si všechna ta světýlka užije. ?

 

 

Pokud se rozhodnete pro přímou cestu, kupte si jízdenky přes tento formulář. Možností je více, nejlepší poměr ceny/kvality imho nabízí minibusy, které jsme také využili. Na cestu k Mo Chitu (autobusové nádraží, ze kterého pojedete) si vyhraďte dostatek času. Doporučil bych tak 2 hodiny, klidně i více – doprava je většinou zacpaná a najít místo odjezdu minibusu také nějaký čas zabere (každý vám rád poradí, i když správnou odpověd nezná). Cena Uberu/Grabu z hotelu na autobusák je cca 80Kč.

 

Kupte si rovnou jízdenku s lístkem na trajekt, je to pohodlnější a stojí to 430 Bahtů, tedy necelé 3 stovky. Po přeplutí trajektem na ostrov Vás budou čekat sdílené taxíky, které Vás dovezou přímo před hotel. Jejich cena je různá, podle toho, na kterou pláž jedete. Na White Sand beach je to 50 bahtů, na další vzdálenější pláže je cena  100-150 bahtů, tedy 70-100Kč.

 

 

Všechny hotely pro názorné datum, naleznete zde >>

 

Jsou zde opravdu velké rozdíly mezi plážemi. Doporučoval bych vybírat mezí následujícími třemi:

 

White Sand beach, pokud chcete co nejvíce fotogenickou pláž, mít klidnou dovolenou a potkat i hodně Čechů. Nevýhodou je, že tu v podstatě neexistuje noční život, je tu pár barů a „oblast červených luceren“, nebo jak to nazvat, ale o zábavě moc nejde mluvit. ?

 

Lonely beach, pokud naopak máte rádi noční život. Na výběr zde máte opravdu velké množství barů a restaurací. Nevýhodou je, že pláž není tak hezká a je tu hodně odpadků. Ostatní krásné pláže jsou ale co by kamenem dohodil. Můžete využít skůtr nebo levnou místní dopravu.

 

Kai Bae beach se nám líbila nejvíc. Běžně tu potkáte slony včetně slůňat a na pláži si s nimi i můžete podat ruku/chobot. ? Já tohle moc nemusím, protože coby atrakce pro turisty jsou sloni kolikrát chudáci, ale tady nám přišlo, že k tomu ti lidé mají větší vztah a zvířata žijí v lepších podmínkách. 

 

Mezi plážemi jezdí stejné taxíky/ místní doprava, která funguje od nástupiště trajektu. Stačí si mávnout a říct, kam chcete. Cena je dle toho, jak daleko jedete, ale obvykle jsme platili 50-100 bahtů za osobu. Taxíky jsou všudypřítomné, nikdy dlouho nečekáte. Případně si můžete půjčit motorku, ceny se pohybují kolem 200 bahtů na den.

 

Já pro názornost vybral Elephant Bay Resort a to zejména kvůli ceně a hodnocení. Vyberte si ale dle svých představ a preferencí. Zvýšenou pozornost také věnujte tomu, že levnější ubytování bývá často bez klimatizace.

 

Thajsko z Vídně v TOP sezóně na 15 dní za 15400Kč! (letenky + výborně hodnocený resort)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *