Akčních letenek s 5*  leteckou společností Etihad Airways využijeme k našemu dalšímu levnocestovatelskému tipu. Termínů je velké množství a snadno si tak můžete zvolit datum i délku vaší dovolené. Další nezanedbatelnou výhodu je pak fakt, že vás na cestě bude čekat jenom jeden pohodlný a dobře navazující přestup v Abu Dhabi. Pro názornost jsem tentokrát zvolil ubytování pro náročnější čtenáře ve 4* hotelu, který vám nabídne vlastní soukromou pláž, relaxační lázeňské procedury, fitness centrum a samozřejmě i bazén. Ubytovat se ale můžete samozřejmě i skromněji a s cenou za letenky a ubytování se dostat někam ke 14-15 tisícům. To už je na preferencích každého :).

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění do Thajska je v podstatě nutné, online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Do Vídně se dostanete nejlépe se Student Agency, nebo Eurolines. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Občas se objevují na Levnocestování i levnější letenky do Thajska např. z Prahy, ale většinou s méně kvalitní leteckou společností, nebo s delšími přestupy.

 

Letenky Vídeň – Bangkok – Vídeň za 11590Kč zarezervujte zde << kalendář termínů >>

Letenky Vídeň – Bangkok – Vídeň za 12090Kč zarezervujte zde << kalendář termínů >>

 

 

Pokud vám po kliku Pelikán napíše, že čas vypršel, stačí zmáčknout klávesu F5 a stránka se obnoví. Nějak jim to blbne :).

 

2

 

 

 

V ceně máte odbavené zavazadlo do 23kg. Pro názornost jsem zvolil top sezónu 10. – 25. ledna, kdy se v podstatě nesetkáte s deštěm a celou dobu je slunečno. Vybrat si ale můžete dle preferencí.

 

V Bangkoku bych doporučoval na 2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Já pro ubytování v Bangkoku zvolil Airbnb a toto ubytování, vycházelo to nejvýhodněji vzhledem k poloze pár metrů od nadzemky. Nezapomente případně uplatnit slevu cca 600Kč. K dopravě můžete použít i taxi, je doslova za pár korun. Trvejte ale na zapnutí taximetru, jim se do toho příliš nechce :). Alternativou je využívání Uberu, to jsem zvolil já (je to o trochu levnější a hlavně odpadá starost, zda to taxíkař nebere přes Kambodžu 🙂 )

 

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří, nebo z filmu Pláž 🙂 (i tu můžete navštívit). Jen počítejte s tím, že v top sezoně je ta představa trochu dál od reality, protože většina pláží je plná turistů :).  Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta, tam to v top sezoně vypadalo takhle 🙂

 

P1060087

 

 

K přeletu na jih Thajska můžete využít společnosti AirAsia, nebo Lion Air Thai. Nemějte z nich obavy, jsou to plně profesionální aerolinky. Ceny jsou od 500-1500Kč za jeden let.

 

V dnešním tipu ale zamíříme na Koh Chang. Můžeme bud zamířit přímo na něj, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů a zábavy. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí. Něco jako Las Vegas, člověk nemusí být hráčem a stejně si všechna ta světýlka užije :D.

 

Minibusy na Koh Chang jedou zhruba 6 hodin a stojí kolem 400Kč za jednu cestu. Odjet můžete jak z Bangkoku (Kao San Road) tak Pattayi. Cestu si můžete domluvit v místních cestovkách, které nemůžete neminout, protože jsou na každém rohu. V ceně máte započítanou i cenu za trajekt na ostrov. Pokud je pro vás luxus důležitější jak cena, můžete se na transféru z/na letiště domluvit přímo s hotelem.

 

Pro názornost jsem vybral 4* hotel Mercure Koh Chang Hideaway, který vás vyjde na 98500Kč/osobu/celý pobyt a nachází se 2 minuty chůze od pláže. Luxusní hotel Mercure Koh Chang Hideaway se nachází přímo v letovisku Bai Lan Bay a svým hostům nabízí pokoje zařízené v moderním thajském stylu, soukromou pláž a relaxační lázeňské procedury. Odpočinout si hosté mohou také u překrásného venkovního bazénu. Rezervovat ho můžete zde (stačí změnit termín dle potřeby).

 

 

2

 

 

 

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů (max. ale jde 20 tisích Bathů, někde prý 30 tisíc, ale to se mi nepovedlo). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

 

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Internet v Thajsku

Na mnoha místech si můžete zakoupit Simku s daty, cena za 15 dní je 600 bathů (cca 400Kč), na měsíc 850 bathů. V ceně máte 4 a 9GB dat, což imho stačí bohatě. V turistických oblastech bývá pokrytí bezproblémové u všech operátorů, co jsem vyzkoušel (i na vzdálenou plochu). Mimo už je to trochu problém, ale nic nepřekonatelného. Na ubytování bývá internet k dispozici.

 

 

Thajsko pro náročné. 15 dní ve 4* hotelu za 21500Kč s termíny téměř po celý rok! (letenky + 4* hotel)

2 komentáře u „Thajsko pro náročné. 15 dní ve 4* hotelu za 21500Kč s termíny téměř po celý rok! (letenky + 4* hotel)

 • 19.10.2016 (18:49)
  Trvalý odkaz

  Proč se do těchto destinací nedají nikdy sehnat akční letenky na srpen? Je to dané velkým zájmem? Nebo špatným počasím? Je možné že i na srpen něco dobrého najdeme? Děkuji za odpověď

  Reagovat
  • 19.10.2016 (19:39)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, já bych řekl, že je to spíš tím, že termíny na srpen vymizí nejrychleji. Nicméně Thajsko v srpnu bych spíš nedoporučil, spíš bych zamířil na Bali. V Thajsku jsem byl v červenci na měsíc a docela často pršelo.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!