Pokud zvažujete dovolenou v Thajsku, mohou vám přijít vhod akční letenky společnosti Austrian Airlines. Jejich výhodou je nejen nízká cena, ale i to, že se jedná o přímý let bez přestupování a k dispozici je celá řada termínů. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu ubytování dopravy z/na letiště. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte. Záleží samozřejmě na míře luxusu a itineráři, ale při naší první cestě po Thajsku jsme se zvládli vejít do 1000Kč/den/2 osoby (nízkorozpočtově a nepočítám letenky). Dá se to samozřejmě levněji když člověk bude přespávat někde za pár dolarů, i podstatně dráž pokud bude volit resorty, kupovat si kde co a využívat různé atrakce – tohle berte spíš pro hrubou orientaci.

 

Ubytování řešte přes Agodu, která v Asii vychází většinou výhodněji. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze.

 

Letět můžete do Bangkoku, nebo zamířit na jih Thajska (Phuket, Krabi). Pokud poletíte přes léto, spíš než na jih Thajska bych doporučoval zamířit na Koh Chang nedaleko Bangkoku, bude tam pravděpodobně tou dobou méně srážek než na jihu. Osobně se mi hodně líbil a doporučil bych ho zvlášt čtenářům, kteří chtějí mít dovolenou snadnou – odveze vás tam minibus, není nutné si půjčovat motorky (půjčit si je můžete, ale není to nutné), je méně turistický jak jih Thajska, nabídne krásné pláže a slůnáta :). Ideální třeba pro starší lidi, nebo naopak rodiny s malými dětmi, kde přesuny nejsou tak snadné a půjčení motorky není ideální.

 

V ceně je krom příručního i odbavené zavazadlo.

 

 

Letenky Vídeň – Bangkok – Vídeň  bez přestupu můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

Levné letenky do Thajska
Levné letenky do Thajska

 

 

 

Thajsko přímým letem z Vídně za 11990Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!