Po vvčerejší skvělé akci letenek od Qatar Airways za 10690Kč přichází s akcí i společnost FlyDubai. Letenky jsou dostupné na velmi mnoho termínů od září do března, tedy i během TOP sezóny. S případným nákupem bych doporučoval pospíchat, termíny velmi rychle zmizí. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu ubytování dopravy z/na letiště. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte. Záleží samozřejmě na míře luxusu a itineráři, ale při naší první cestě po Thajsku jsme se zvládli vejít do 1000Kč/den/2 osoby (nepočítám letenky). Dá se to samozřejmě levněji i podstatně dráž – tohle berte spíš pro hrubou představu.

 

Berte také v úvahu to, že Flydubai je nízkonákladovka (občerstvení máte jenom do Dubaje, méně pohodlí atd.).

 

 

Před nákupem vpravo nahoře se zaregistrujte, získáte tak lepší ceny než bez registrace (viz červená šipka na náhledu). K ceně je nutno ještě připočítat 3% za paltbu kartou.

Letenky Praha – Bangkok – Praha  zakupujte zde >>

 

Letenky do Thajska
Letenky do Thajska

 

 

V ceně máte odbavené zavazadlo, ale imho je naprosto zbytečné ho sebou vláčet a pohodlně si vystačíte s batohem. Také jinak necestujeme a to jsme ted v Asii od února do září.

 

V Bangkoku bych doporučoval na 1-2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Doporučoval bych se ubytovat u autobusového nádraží Mo Chit, ze kterého budete odjíždět na Koh Chang. Zvolili jsme hotel CK2 a spokojenost.

 

Následně se můžete rozhodnout, co dál. Na severu naleznete krásnou přírodu a chrámy, na jihu (Phuket, Krabi atd.) pak ty nejkrásnější pláže, jak je znáte z plakátů cestovních kanceláří nebo z filmu Pláž 🙂 (i tu můžete navštívit). Jen počítejte s tím, že ta představa trochu dál od reality, protože většina pláží je plná turistů. 🙂 Mimo masový turismus je třeba Koh Lanta.

 

K přeletu na jih Thajska můžete využít společnosti AirAsia, a nebo Lion Air Thai. Nemějte z nich obavy, jsou to plně profesionální aerolinky. Ceny jsou od 500-2500Kč za jeden let.

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc. Pokud si chcete pobyt prodloužit, můžete na každém imigračním úřadě zažádat o prodloužení na 30 dní za 1900 bahtů (cca 1400Kč).

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích nebo jídlo ze supermarketů, tak bych očkování neřešil. Riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bahty, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 Bahtů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za eura. K výměně českých korun na dolary či eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bahty projdětě více směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměňte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku Vaší bance účtují 220 bahtů za výběr. Takže buď jeďte se směněnou hotovostí, nebo následně uskutečněte co nejméně výběrů ( výběry z ATM jsou limitovány max. částkou 20 tisíc bahtů, někde prý 30 tisíc, ale s tím jsme se nesetkali). Počítejte s tím, že občas bankomat někomu kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování jsme ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte, když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé – skromné, ale dobré ubytování seženete v průměru kolem 300 Kč, najíte se bohatě za 50 Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní síť supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny Vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 2 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 140Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30 Kč, záleží na značce. Motorku si zapůjčíte za 50- 150 Kč za den. Pokud plánujete půjčit motorku, mějte připravenou finanční rezervu. Kamarád se vyboural a i když šlo jen o pár stehů a antibiotika, zaplatil cca 10 tisíc. Pojištovna to zpětně proplatí, ale v tu chvíli po vás chtějí hotovost.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti nebo starší rodiče. Pozor je nutné dávat hlavně na dopravu, která je chaotická a také být obezřetní při výběru jídla. Obzvláště, než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit. 🙂 Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomeňte sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Thajsko z Prahy včetně TOP sezóny za 9830Kč (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!