Zlevněných akčních letenek na jih Thajska, kde najdete ty nejkrásnější pláže z plakátů, využijeme k dnešnímu dalšímu levnocestovatelskému tipu. Jediný zádrhel spočívá v tom, že odlet i přílet je z Kolína nad Rýnem, který je pro našince trochu z ruky. Vzhledem k výborné ceně jsem se ale rozhodl tento tip na Levnocestování přidat, protože zájemce, kteří obětují pár hodin v autě výměnou za bezkonkurenčně levnou dovolenou v Thajsku, si jistě najde. Pro srovnání, tolik stojí dovolená v Thajsku přes cestovní kanceláře

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Jak jsem již zmínil, odlet i přílet bude z Kolína nad Rýnem. Nejlépe se tam dostanete vlastním automobilem, alternativně se Student Agency, nebo letecky s Germanwings. Vždy si nezapomente nechat dostatečnou časovou rezervu.

 

Někdo může namítnout, že 7 dní je na Thajsko a takovou dálku málo času. A bude mít pravdu :). Pokud by bylo na výběr, určitě bych doporučil minimálně 2 týdny, lépe pak tři. Ale letenky jsou nastaveny takto a pro někoho, kdo má málo dovolené, to může být skvělá příležitost. Ono zvlášt pokud nechcete cestovat, ale chcete si odpočinout v teple někde u moře, nebo bazénu, je i těch pár dní skvělým zpestřením. Zvlášt za cenu dovolené v Egyptě.

 

 

Letenky na termín 4. – 10. ledna na trase Koln – Phuket – Koln za 275€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

1

 

 

Hotel jsem vybral v Patongu, je to město cca 45 minut od letiště a dostanete se sem přímo z letiště za 150 – 200 bathů (cca 130Kč). K pláži je to 15 minut, stejně jako k nejrušnější noční ulici Bangla road (pro ty, co by sem jeli za rušným nočním životem, nebo krásou Thajek 🙂  ). Bud ho můžete využít jako „základnu“ k dalším výletům, nebo ho vezměte jen na část dovolené a zbytek jezděte po ostrovech. Po kterých konkrétně je na vás, krásné je např. Phi Phi, ale pokud máte raději klid a pláž jen pro sebe, volil bych Ko Lantu (která je navíc velice levná, za 300Kč/2 osoby/noc jsme měli krásný hotel s bazénem přímo na pláži v plné sezoně).

 

Na letišti v Phuketu rozměnte jen malou část peněz (do 50€), at máte na cestu k hotelu a zálohu, která se obvykle dává a je vám na konci vrácena (obvykle ve výši jedné noci). Kurz na letišti není výhodný. Rovněž si tam nic nekupujte, místní obchodníci vytvořili kartelovou dohodu, kdy za bagetu zaplatíte tolik, co jinde v Thajsku za luxusní večeři s šampanským a vlastní kapelou :).

 

Hodně čtenářů ted řeší bezpečnost v Thajsku, já bych se toho nebál. Sám jsem tam byl letos 2x a klidně bych se tam vrátil. Na bezmozky člověk může narazit všude a pravděpodobnost, že se vám něco staně díky těmhle činům, je skoro nulová. Ale je to samozřejmě na zvážení každého, nejsem cestovka a nesnažím se vás přesvědčit, že  Thajsko je nejlepší volbou pro každého. Jen tím chci říct, že zatímco riziko dopravní nehody je poměrně reálné, skoro nikdo se ho nebojí. Zatímco činy bezmozků ohrozí pár lidí z milionů, co Thajsko každý rok navštíví a lidi to vystraší.

 

K ubytování jsem pr názornost zvolil Phuket Paradise Hotel za 3088Kč/2 osoby/celý pobyt, zejména díky skvělému hodnocený a poměru cena/kvalita.  Nicméně si klidně vyberte hotel jiný, stojí za zváženou zda si nepřiplatit pár korun třeba za bazén na střeše. Všechny hotely na toto datum, naleznete zde >>

 

1

 

 

Za velkou výhodu můžete považovat i to, že Thajsko je oproti Evropě velmi levné. Najíte se běžně za 50-80 bathů, tedy zhruba 40-50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách za 30Kč a jsou znamenitá. Během 2 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč).

 

 

Na cestu se nezapomeňte pojistit, pokud by se vám něco stalo, nedoplatíte se. Z očkování bych doporučoval žloutenky a případně břišní tyfus. Pokud to už nestihnete, doporučuji zvýšenou hygienu a vybírat si, kde budete jíst. Thajsko je v turistických oblastech velmi vyspělé a pokud se budete chovat s rozumem (mytí rukou, nehlazení zvířátek), tak bych neměl větší obavy o zdraví, jak u nás. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Co se peněz týká, v Thajsku se platí bathy. Jejich kurz je zhruba 2/3 ku koruně, tedy co stojí 90 bathů, je za 60Kč. Je to hodně orientační, záleží kde rozměnujete a aktuálním kurzu, ale pro hrubou představu to stačí. Určitě na místě obejděte více směnáren a vyberte nejlepší kurz. Liší se dost výrazně. Nedoporučuji se příliš spoléhat jen na kartu, poplatek je většinou 200 bathů za výběr (plus to, co si vezme vaše banka). Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte jeden výběr. Vybírejte jen u banky, občas se stane, že vám bankomat kart „sežere“. Osobně vyzkoušeno :).

 

Pokud se rozhodnete v hotelu strávit jen část dovolené a zbytek projezdit po ostrovech (což vřele doporučuji), je na místě zjistit si jízdní řády ferry. Doprava může být totiž trochu složitější a spoj je třeba jen jednou denně. Záleží kam a odkud chcete plout, obecně se dá říct, že čím větší turistika je v danném místě, tím snáz se tam dostanete. Jízdní řády naleznete např. zde, ale společností bude určitě více.

 

Dřív, než na ostrovy vyrazíte, si rozměnte si na pevnině peníze (Eura či dolary) na bathy. Kurs na ostrovech je naprosto šílený.

 

A na závěr pár fotek z našeho putování Thajskem :). Pokud byste se chtěli podívat do Bangkoku, tak letenky se dají sehnat od 500Kč v jednom směru. Thajsko je nádherná země, kterou vřele mohu doporučit. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, stačí se zeptat. Ptejte se prosím do diskuze pod článkem, ne na email. At to pomůže případně více lidem.

 

 

P1050860 P1050970P1050996 P1060085 P1060087 P1060111 P1060115 P1060160

 

 

 

Thajsko (Phuket) na 7 dní v TOP sezóně za 8980Kč! (letenky + hotel)
Štítky:        

2 komentáře u „Thajsko (Phuket) na 7 dní v TOP sezóně za 8980Kč! (letenky + hotel)

 • 29.12.2016 (6:49)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chceme se podívat do Bangkoku, píšete o letence okolo 500 Kč, což je super cena. Našla jsem obousměr z Phuketu od 2.000 Kč, kde mám hledat levnější přepravy? Děkuji 🙂 I*

  Reagovat
  • 29.12.2016 (10:54)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, ono záleží hodně na datumu a akcích leteckých společností. Podobně jako třeba do Londýna se dá letět za 500Kč, nebo za 2000Kč. Asi nejrozumnější je pouužívat nějaký vyhledávač letenek, třeba Momondo.com

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!