Nedávno zveřejněnou akci „výprodej letenek do JV Asie“ využijeme k ukázce levnocestovatelského výletu do Thajska, konkrétně Bangkoku. Ten vám umožní dobře prozkoumat sever Thajska, navštívit chrámy Angkor Vatu v nedaleké Kambodži, nebo poznat „město hříchu“ v podobě blízké Pattaye. Pokud vás láká jih Thajska, za několik stovek můžte přeletět do Phuketu, kde na okolních ostrovech naleznete krásné pláže, jak vystřižené z katalogů cestovních kanceláří. Datumů je celá řada, délku vašeho pobytu si tak snadno můžete přizpůsobit vašim potřebám a možnostem.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet bude z Mnichova,  kam nejvýhodněji vychází přeprava vlastním automobilem (parkování můžete řešit přes Ikarus, nebo Pfifig). Alternativou jsou autobusy Student Agency (jezdí přímo na/z letiště) nebo Flixbus. Průvodce Mnichovem naleznete zde >>

 

 

Letenky Mnichov – Bangkok – Mnichov zakupte za 8490Kč << Kalendář termínů >>

 

Letenky do Thajska
Letenky do Thajska

 

 

 

 

V ceně je i odbavené zavazadlo do 30kg a jedinou podmíkou je kupovat letenky do páru, tedy dvě, čtyři, nebo 6 letenek. Reálně totiž stojí letenky 2x tolik, ale Oman Air má akci, kdy vám k jedné letence dá druhou zdarma.

 

 

Já pro názornost vybral kvalitní ubytování v Pattaye. Berte to čistě pro názornost toho, že ubytování je za pár korun a zařidte si cestu dle svých preferencí a představ. Pattaya je úžasná na noční život, ale pláž nijak nevyniká a celkově v ní strávit celou dobu pobytu, by byla velká škoda. Zamířit můžete na sever Thajska kde naleznete krásné chrámy a přírodu, do nedaleké Kambodži na prohlídku Angkor Vatu, nebo na jih Thajska. Přelety jsou velmi levné, často v rámci stokorun. Níže si jednotlivé možnosti podrobněji popíšeme, řekneme si něco o penězích, nutnosti očkování atd.

 

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Výborná a levná je např. Mekong whisky (jsou dva druhy, kupujte tu levnější, je mnohem lepší). Motorku si půjčíte za 50-100Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku. Já osobně bych ho neřešil :). Každý kdo vám bude s jistotou tvrdit, že bude takhle a takhle, tak vůbec nemá ponětí o čem mluví, protože počasí je posunuté a je to do značné míry nepředvídatelné. Ano, střídá se zde období sucha a období deštů, ale liší se to dle oblasti a i v období deštů neprší stále.

Navíc tu hraje roli jedna důležitá věc a tou je masová turistika v Thajsku. V plné sezoně jsou ty nejkrásnější pláže v obklopení turistů a zážitek je tak dosti pokažený. Mimo sezonu jich je několikanásobně méně a i ceny jsou ještě příznivější.

Takže bych to neřešil a když by se spustil déšt, šel bych do plážového baru, nebo si přečíst knížku. Pokud by to podle předpovědi vypadalo na více, než jen krátkou přehánku, tak bych se přesunul o kousek dále, kde bude svítit sluníčko.

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu.

 

 

Kam v Thajsku zamířit?

Mohu doporučit jen to, co jsem sám projel a určitě je to mnohem více, co stojí za návtěvu. Pokud někdo ze čtenářů bude mít další postřehy, rád je do článku doplním. Pro názornost rozdělím Thajsko do tří částí, které jsou od sebe poměrně vzdálené a je tak nutno počítat bud s nočním přesunem, nebo krátkým přeletem (ceny jsou ale velmi levné a letadla kvalitní).

 

Sever Thajska

Z vlastní zkušenosti mohu velmi doporučit k návštěvě krásné chrámy v Chiang Mai a Chiang Rai. Noční lístek na vlak do Chiang Mai vás vyjde na 600 – 800 bathů, za letenku dáte zhruba o 1/3 více. Létání se nebojte, jde o nová letadla a profesionální služby. V Chaing Mai najdete spoustu cestovek, které nabízí treky do džungle s návštěvou horských kmenů, plavbou po voru, nebo jízdu po slonovi.

 

 

chiang mai
chiang mai
chiang mai
Chiang Rai

 

 
Střed Thajska
 
V Bangkoku určitě stojí za návštěvu chrám Wat Yai Chai ze 14. století, nebo Wat Pra Mongkol Bopitr, ve kterém uvidíte jednu z největších bronzových plastik Buddhy v Thajsku. Po prohlídce Bangkoku se můžete vydat třeba do nedaleké Ayutthayi, které drívě bývalo hlavním městem. Při jízdě taxi vždy trvejte na zapnutí taxametru. Taxíky jsou zde totiž velmi levné a snaží se to „dohnat“ na smluvní dopravě :). Ještě levnější alternativou je užití Uberu, je to rychlé, snadné a ještě o pár korun levnější. Já to využíval neustále hlavně kvůli tomu, že mě nebaví se dohadovat s taxíkaři. Doprava v Bangkoku je často zasekaná, počítejte tedy s tím, že i krátký přesun bude časově náročný a neberte si ubytování někde daleko. Já se ženou jsme se ubytovali zde a mohu to jen doporučit. Pěkný hotel s velmi dobrou dopravní dostupností. Při rezervaci uplatněte tuto naší 500Kč slevu >>
 
 
Nedaleko Bangkoku leží „město hříchu“, Pattaya. Autobusy z Bangkoku sem jezdí velice často (tuším co půl hodiny) a stojí kolem 100Kč. V Pattayi vás autobus na kraj města a následně přesednete do sdílených taxi, které vás za cca 35Kč dovezou až přímo před hotel. Celé město je velmi bezpečné, ale stejně si pro jistotu větší hotovost nechávejte na pokoji v trezoru.

 

Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale samozřejmě to není podmínkou. Je zde i plno „normálních“ klubů, všude se nabízejí levné masáže, kurzy vaření a další atrakce. Má zvláštní atmosféru nekončící párty, která se musí zažít na vlastní kůži. Co se alkoholu týká, třetinka v plechovce stojí kolem 50 bathů (zhruba 35Kč), dle značky a prodejny. Nejvíce se tak vyplatí místní pálenky, které nejsou vůbec špatné a hlavně bezkocovinové :).

 

Pláž zde ale není moc hezká a tak se toto město dá doporučit jen milovníkům nočního života, nebo krásy Thajek :). Chci na Levnocestování nabízet tipy pro všechny, at už rodiny s dětmi, dobrodruhy, nebo i lidi lačnící po nočním životě :).

 

 
Bangkok
Pattaya

 

 

Jih Thajska

 

Jih Thajska nabízí ty nejkrásnější pláže tak, jak je znáte z plakátů a obálek cestovních kanceláří. Vlastně v reálu ještě mnohem hezčích. Konkrétní ostrovy jsou na volbě každého a jeho prefrencích. Krásné je např. Phi Phi, mě osobně se ale nejvíc líbila Lanta, protože mám rád „pláž jen pro sebe“ a miliony turistů příliš nemusím. Asi nejrozumnější je si ostrovy projet, na výběr bývá levné ferry, nebo dražší a rychlejší speedboat. Ferry je v pohodě :). Jízdní řády naleznete např. zde, ale společností bude určitě více.

 

Krom toho je tu celá řada cestovek, které nabízí různé objíždění ostrovů, šnorchlování, sledování západu slunce atd. Nabídka je ohromná, když budete chtít romantiku při západu slunce na lodičce se slonem za doprovodu opičí filharmonie, tak to někdo sežene :).

 

Na jih Thajska se dostanete bud nočním spojem, nebo přeletem (nás vyšel na cca 500Kč/osobu).
 
 
 
Ostrovy u Phuketu
Ostrovy u Phuketu
Koh Lanta
Koh Lanta
Pořád ještě Koh Lanta :)
JIžní Thajsko
JIžní Thajsko
Jižní Thajsko
 
 
 
 
Na dovolenou bych si zarezervoval alespon 2 týdny, stihnout se to dá. Pokud budete mít jen jeden týden, volil bych Bangkok a jih Thajska.
 
 
Pro dnešní tip jsem pro názornost vybral Pattayu, konkrétně Momento Apartment Residence za 3775Kč/2 osoby/pobyt. Je dobře hodnocen a dobře umístěn. Ale jak už jsem zmínil, berte to čistě pro názornost a vyberte si z Thajsku oblast dle svých preferencí.
 
 
 

 

Thajsko na 18 dní za 10350Kč! (obě letenky + ubytování)

24 komentářů u „Thajsko na 18 dní za 10350Kč! (obě letenky + ubytování)

 • 6.6.2016 (18:46)
  Trvalý odkaz

  Dobrý večer,

  s přítelem jsme zakoupili letenky do Pattay. Chtěla jsem se zeptat na nějaký dobrý tip na ubytování. Jestli je lepší ubytovat se ve městě a na pláže dojíždět na ostrovy nebo ubytovat se na některém ostrově? Pokud ano tak na kterém? Rádi bychom měli trochu soukromí, ne přelidněnou pláž.

  Děkuji moc za odpověď.

  Reagovat
  • 7.6.2016 (5:22)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   předpokládám, že letenky jste zakoupili do Bangkoku :). Pattaya letiště má, ale většina lidí létá právě do BKK.

   Pattaya je město nočního života, hezkou pláž tam moc nenajdete. Doporučoval bych přeletět na jih Thajska, tam naleznete ty nejkrásnější pláže (je to otázka několika stovek). A pokud chcete soukromí, zvolil bych Ko Lantu. Zvlášt mimo sezonu tam budete mít pláž jen pro sebe. Je to jeden posledních dobře dostupných ostrovů tolik nezasažený masovým turismem.

   Osobně bych volil dovolenou „na cestě“, tedy že si postupně ostrovy projedete a bydlet budete vždy tam, kde se vám bude líbit. Ubytko stačí řešit vždy po příjezdu. Dopřejte si svobodu :). Někde se můžete jen podívat a jet dál, jinde můžete pár dní zůstat. I na té Lantě zůstat celou dovolenou, by byla škoda.

   Reagovat
   • 7.6.2016 (20:02)
    Trvalý odkaz

    Dobrý večer,

    děkuji moc za odpověď. Už jsem z toho hledání zmatená, letenky máme zakoupené do Phuketu. Letím ještě v sezóne od 16. srpna na 15 dní. Já bych ráda cestovala, ikdyž se do individuální turistiky pouštíme poprvé, ale přítel je mírně konzervativní a rád by byl na jednom místě a vyjížděl na výlety, poznával okolí zašel si na pláž a někam posedět. Hledám vhodnou destianci už dva měsíce a pořád se v tom ztrácím. Neměli by jste nějakou radu? 🙂

    Děkuji.

    Reagovat
    • 8.6.2016 (2:44)
     Trvalý odkaz

     Dobrý den,

     to je těžké, záleží spíš na tom, co se vám líbí. Pokud letíte do Phuketu, tak bych zůstal pár dní v Patongu, je tam levno, živo a pláž je tam také. I docela pěkná, i když s ostrovy se to samozřejmě srovnávat nedá. Pak uvidíte. Na místě je spoustu cestovek, nabízející výlety na ostrovy a třeba přítele přesvědčíte, že brouzdat o nich je zábavnější a i kdyby se mu to přestalo líbt, tak vrátit se můžete vždycky na jedno místo. Ale je to škoda, no :). Ta rozmanitost vám dá mnohem více zážitků.

     Reagovat
     • 11.6.2016 (1:04)
      Trvalý odkaz

      Ahoj,

      Doporučuji ostrůvek koh samed kousek od pataye a nádherná dlouha pláž + minimum lidi

     • 11.6.2016 (10:48)
      Trvalý odkaz

      Děkuji za tip, za měsíc ho vyzkouším 🙂

 • 14.6.2016 (19:28)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  Měl bych na Vás dotaz ohledně dovolené na ostrovech Ko Lanta, Phi Phi v měsíci Záři. Doporučil by jste to i s ohledem na počasí a období dešťů? Pokud mate vyzkoušené nějaké ubytováni na některým z těchto ostrovu a mohl nám doporučit.

  Děkuji a preji krásný den

  Reagovat
  • 14.6.2016 (20:49)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   počasí je nepředvídatelné. V září budete mít „období deštů“, což znamená zvýšenou pravděpodobnost špatného počasí. Na druhou stranu si nebudete šlapat po hlavách s dalšími turisty a budete mít výrazně lepší ceny. Dle mého je základ optimistický přístup, kdy si nebudete náladu kazit občasným deštěm, protože k tomu není důvod. I u nás o prázdninách občas prší a člověk s tím holt nic neudělá a když zaprší, tak si sednete do plážového baru a nějak to přežijete ;).

   Období sucha má zase své neduhy v podobě vyšších cen a záplavě turistů (ty pláže co znáte z fotek prázdné, jsou jimi obvykle poseté).

   NA Phi Phi jsme spali někde úplně low cost, to krom ceny nemohu doporučit. Na Lantě jsme měli tohle http://www.booking.com/hotel/th/lanta-summer-house.cs.html

   Super, až na šváby :). Je to za pár korun, nádherné ubytování i bazén, ale občas se na pokoji nějaký objeví, no.

   Reagovat
 • 3.7.2017 (6:50)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den já tam akci žádnou nevidím nastavím to z mnichova u omanair a mám to za 49000 pro dva. Chci letět 28.7-18.8. 2017

  Reagovat
  • 5.7.2017 (4:54)
   Trvalý odkaz

   Musíte vybírat z aktuálních tipů, tento je přes rok starý.

   Reagovat
 • 7.8.2017 (0:24)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,

  akorát tady čtu Vaší nabídku ohledně Thajska, vidím, že je to sice rok staré, ale rád bych se zeptal, jestli nemáte či nevíte o podobné nabídce nebo kde podobné nabídky hledat?

  Děkuji moc.

  Chris

  Reagovat
  • 7.8.2017 (9:12)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   sledujte Levnocestování, jakmile se levné letenky do Thajska objeví, tak o tom určitě napíšu.

   Reagovat
 • 31.12.2017 (9:00)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.
  Přelom ledna/února odjíždíme na dovolenou do Thajska. Zatím máme jen letenky.
  Dovolenou máme na 14 dní, čistého času 12 dní. 4 dny plánujeme v Bangkoku, to jsem dala na Vaše rady, zarezervovala si byt, který jste doporučoval a co vidět, mám celkem naplánováno.
  Nechceme se zbytečně honit, takže sever Thajska necháme na příští návštěvu.
  Zbytek dovolené bych ráda přejela na ostrovy. Čistého času to bude 7 dní. Nejsme úplně válecí, takže bych chtěla nakombinovat válení a cestování. Nemohu se rozhodnout, který ostrov navštívit či zda týden rozdělit i na více ostrovů nebo se ubytovat na jednom a pak výlety na ostatní. Příliš mě neláká Phi Phi, neb od svých známých vím, že je tam přímo narváno. Moc ráda si nechám poradit. 🙂 Děkuji. Pavla

  Reagovat
  • 31.12.2017 (12:20)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   4 dny jsou na Bangkok možná trochu moc, respektive je trochu škoda tam strávit třetinu dovolené. Pokud by bylo možné storno, zvážil bych to zkrátit třeba na 2 dny. A jinak bych asi na jih Thajska nepřelétal a zamířil na Koh Chang nebo okolí (prý jsou tam další ostrůvky co stojí za návštěvu, ale v tomhle vám bohužel neporadím, přece jen na cestách pracuji a tak jsme si projeli jenom ten). Ono ten jih je sice krásnej, ale také plnej turistů a to třeba já osobně moc nemusím. Takže ted bych dal asi to okolí Koh Changu a příště zamířil na jih. Případně, pokud máte rádi pláže i poznání, bych zvážil výlet do Kambodži na Angkor Vat. Není to daleko a imho to za to stojí.

   Ono se takhle těžko radí, každý jsme jiný, jiné je to pro mladý pár, rodinu s dětmi, nebo dvojici seniorů :). Sám bych asi preferoval 2 dny v Bangkoku, přelet/přejezd na 2-3 dny do Kambodži a pak zamířit na Koh Chang nebo přilehlé ostrůvky, kde bych strávil zbytek dovolené. Asi bych bral ubytování spíš při cestě.

   Reagovat
 • 28.1.2018 (20:03)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  omlouvám se předem, asi to tu máte pořád dokola. Letíme 11.2. do 26.2. Mám v plánu po příletu na dvě noci do Ayuthaye a následně cca na 8-9 nocí někam na jih. Poslední 3 dny (pátek, so, ne) sem měla v plánu strávit v Bangkoku. Chtěla bych Vás poprosit o tip na pláže na jihu. Často je od všech zmiňována LAnta, Krabi… preferujeme radši nepřeplněné pláže a pěknou přírodu ve všech směrech. Nevím, jestli je lepší přejezd či přelet. Pokud by Vás k tomuto plánu napadlo ještě cokoliv dalšího budu moc ráda. Jedeme hlavně za odpočinkem, nechceme se honit, ale celou dobu jen ležet na pláži by nás nebavilo.

  Děkuji moc 🙂

  Reagovat
  • 1.2.2018 (16:13)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   já si popravdě myslím, že na 15-dní nemá moc smysl sjet celé Thajsko :). Poprvé jsme to tak také udělali (jeli jsme z Malajsie až na Sever Thajska a pak do Kambodži), ale je to takové, že je člověk všude a nikde. Spíš mi přijde rozumnější si to rozdělit do více částí a třeba ted se pohybovat na sever a jih od Bangkoku (možná to spojit i s návštěvou Anghor Watu) a ten jih Thajska nechat na příště. Mě se třeba líbí Koh Chang a okolí, pláže nádherné a turistů mnohem méně. Jih Thajska mi přišel až moc turistický, snad s výjimkou Koh Lanty.

   Reagovat
 • 18.3.2018 (8:54)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěli bychom do Thajska od 10.4.-30.4.2018. Jedeme poprvé bez cestovky a je nám 70 let, co by jste nám doporučil. Výlety i pláže bychom chtěli zkombinovat. Předem děkuji za odpověď

  Reagovat
  • 18.3.2018 (14:33)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   moc mě těší, že i senioři cestují na vlastní pěst :). Ono je to těžké radit, když nevím co přesně se vám líbí. Já rodinám s dětmi a jiným, co to potřebují mít snadnější doporučuji Ko Chang. Vystačíte si i bez motorky, je tam klid, hezké pláže a z Bangkoku se tam snadno dostanete. Ale nevím, jak moc akční to chcete, tohle je spíš „na pohodu“. Nakombinovat to můžete např. Angkor Watem, pokud byste to chtěli akčnější.

   Reagovat
 • 24.3.2018 (12:44)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den,
  mám dotaz, potřebuji poradit, nemám s tímto žádné zkušenosti, chtěla bych objednat Thajsko pro 4 lidi, v nabídce je Thajsko 18 dní za 10 359 Kč. Jak si mám tento pobyt zařídit, ale problém je v tom, že buď můžeme v září a nebo červen, červenec.
  Předem moc děkuji za radu.

  Reagovat
  • 25.3.2018 (11:13)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, tento tip je na individuální turistiku, tedy si sami musíte zažídit letenky, ubytování a dopravu k němu. Bud si můžete počkat, až se objeví akční letenky na „váš“ termín, nebo si počkat na nějakou akci. Každopádně cokoliv kupujte jen když budete vědět, co děláte. Doporučuji pro začátek https://levnocestovani.cz/jak-na-individualni-turistiku-podrobny-navod/

   Reagovat
 • 29.1.2019 (22:21)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, chtěli bychom se v rámci dovolené (jedeme na vlastní pěst) podívat do Kambodže do Angkoru. Poradíte nějaký typ, jak se tam dostat? Klidně po příletu nebo před odletem z Bangkoku (počítám třeba na 2 dny). Letíme v druhé polovině června … Děkuji za radu. Jaromír

  Reagovat
  • 13.2.2019 (18:58)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, z Bangkoku můžete přejet, ale jestli máte jen dva dny, tak bych zvážil přelet. Je to mnohem jednodušší než přechod hranic mezi Thajskem a Kambodžou a nestrávíte půl dne na cestě. Také jsme letěli, času bylo málo a rozdíl byl několik stovek.

   Reagovat
 • 24.2.2019 (21:22)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den, letos na podzim bychom chteli letet do Khao Lak. Máte k této lokalitě nějaké cestovatelské tipy? Děkuji za odpověď ?

  Reagovat
  • 26.2.2019 (0:56)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, bohužel s touto oblastí zkušenost nemám.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!