Thajsko na 16 dní za 12300Kč! (obě letenky a skvěle hodnocený hotel)

Thajsko na 16 dní za 12300Kč! (obě letenky a skvěle hodnocený hotel)

Skvělých akčních letenek do jižního Thajska (Phuketu) využijeme k dnešnímu tipu na levnocestování. Cena zahrnuje obě letenky včetně všech poplatků a skvěle hodnocený s klimatizací hotel v Patongu. I když je součástí tohoto tipu ubytování, jako vždy doporučuji nezůstávat celou dobu v Patongu, ale prozkoumat i okolní ostrovy, které znáte z úvodních fotek cestovních kanceláří. Realita je přitom ještě mnohem hezčí. Výhodou termínu je i to, že nejde o hlavní sezonu a tak podobná místa navštívíte i bez toho, že byste na někoho šlapali, nebo někdo šlapal po vás :).

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Letenky Dráždany – Phuket – Dráždany zarezervujte přímo na stránkách dopravce na datum 23. května až 7 června za 399€ zde >>

Cena zahrnuje pouze příruční zavazadlo, což do Thajska rozhodně doporučuji. Snáze se vám bude putovat (zejména po ostrovech) a tady nic moc nepotřebujete. Pokud by vám něco chybělo, za podstatně nižší cenu si to snadno dokoupíte. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

Pokud by vám více vyhovoval odlet z Prahy a odbaveným zavazadlem za vyšší cenu, letenky Praha – Phuket – Praha zarezervujte zde << Kalendář termínů >>

letenky do Phuketu

Před koupí letenky věnujte zvýšenou pozornost délce letu. Někomu to nevadí, ale třeba pro malé děti to asi není příliš vhodné.

Za velkou výhodu můžete považovat i to, že Thajsko je oproti Evropě velmi levné. Najíte se běžně za 50-80 bathů, tedy zhruba 40-50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách za 30Kč a jsou znamenitá. Během 2 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč).

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná.

Co se peněz týká, v Thajsku se platí bathy. Jejich kurz je zhruba 2/3 ku koruně, tedy co stojí 90 bathů, je za 60Kč. Je to hodně orientační, záleží kde rozměnujete a aktuálním kurzu, ale pro hrubou představu to stačí. Určitě na místě obejděte více směnáren a vyberte nejlepší kurz. Liší se dost výrazně. Nedoporučuji se příliš spoléhat jen na kartu, poplatek je většinou 200 bathů za výběr (plus to, co si vezme vaše banka). Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte jeden výběr. Rozměnit na bathy můžete snadno dolary i eura.

Všechny hotely v Petangu na toto datum, naleznete srovnané dle ceny zde >>

Hotel jsem vybral v Patongu, je to město cca 45 minut od letiště a dostanete se sem přímo z letiště za 150 – 200 bathů (cca 130Kč).Můj oblíbený hotel je již na toto období zabrán, proto jsem zvolil Fruit Paradise Hotel by Simple Boutique který je skvěle hodnocen a za pokoj s klimatizací chce pouhých 3088Kč za 2 osoby na celý pobyt, tedy pouze 1540Kč za osobu.

31738750

Při objednání hotelu napište do poznámky, že přijedete do hotelu cca v 5 ráno. Vybral jsem hotel s 24h recepcí, ale stejně je lepší na to upozornit. Alternativně si můžete vzít hotel až na druhý den a do oběda se procházet po městě. Vzhledem k ceně ale pokládám za rozumnější si vzít hotel na den předem, i když tu noc využijete jen krátce. I tak vám dá časový posun trochu zabrat a nestojí za to, si to ještě více komplikovat.

Pokud se rozhodnete v hotelu strávit jen část dovolené a zbytek projezdit po ostrovech (což vřele doporučuji), je na místě zjistit si jízdní řády ferry. Doprava může být totiž trochu složitější a spoj je třeba jen jednou denně. Záleží kam a odkud chcete plout, obecně se dá říct, že čím větší turistika je v danném místě, tím snáz se tam dostanete. Jízdní řády naleznete např. zde, ale společností bude určitě více.

Dřív, než na ostrovy vyrazíte, si rozměnte peníze na bathy. Kurs na ostrovech je naprosto šílený.

A na závěr pár fotek z našeho putování Thajskem :). Pokud byste se chtěli podívat do Bangkoku, tak letenky se dají sehnat za 500Kč v jednom směru. Thajsko je nádherná země, kterou vřele mohu doporučit. Pokud byste potřebovali s čímkoliv poradit, stačí se zeptat. Ptejte se prosím do diskuze pod článkem, ne na email. At to pomůže případně více lidem.