Dovolená v exotice přes Vánoce a Nový rok je snem mnoha lidí, který si však  kvůli rekordně vysokým cenám v tomto období může dopřát málokdo. Ale vymyslel jsem to i levnocestovatelsky a vypadá to naprosto skvěle :). Odlet bude 25.12., návrat 6.1. Možný je i návrat hned 2. ledna, což někomu může více vyhovovat kvůli škole/práci, ale z vlastní zkušenosti bych tak krátký pobyt nedoporučoval. Když relaxovat, tak pořádně 🙂 (chvilku trvá, než si tělo zvykne na časový posun a jiné klima).

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Vídně, kam se dostanete nejlépe automobilem, nebo se společností StudentAgency. Rozumím tomu, že Praha by někomu by vyhovala více, ale odlet z Vídně je levnější a pro velkou část republiky je Vídeň stejně, nebo dokonce lépe dostupná, jak Praha.

 

Letenky Vídeň – Bangkok – Vídeň za 13229Kč na 25.12. – 5.1. si zarezervujte zde >>

 

Thajsko

 

 

Alternativně, pokud je to nutné, můžete zvolil let zpět 1. ledna (přílet bude 2.). V ceně máte odbavené zavazadlo do 23kg, ale stejně bych více doporučoval pouze batoh.

 

Povšimněte si delšího přestupu při cestě do Thajska v Pekingu, ale vůbec se ho neděste. Je to totiž ideální příležitost k prozkoumání tohoto města a vaše tělo vám za rozložení letu do dvou úseků velmi poděkuje. Vstupní vízum vám bude zdarma uděleno na letišti.

 

V Bangkoku bych doporučoval na 1 – 2 dny zůstat a projít si chrámy, jsou skvělé. Dejte pozor na to, kde v Bangkoku bydlíte – doprava je značně zacpaná a i 2 kilometry můžete jet desítky minut. Já pro ubytování v Bangkoku zvolil Airbnb a toto ubytování, vycházelo to nejvýhodněji vzhledem k poloze pár metrů od nadzemky. Nezapomente případně uplatnit slevu cca 500Kč. K dopravě můžete použít i taxi, je doslova za pár korun. Trvejte ale na zapnutí taximetru, jim se do toho příliš nechce :). Alternativou je využívání Uberu, to jsem zvolil já (je to o trochu levnější a hlavně odpadá starost, zda to taxíkař nebere přes Kambodžu ? ).

 

 

 

Následně můžete zamířit už přímo na Koh Chang, nebo se zastavit na pár dní v Pattaye a na Koh Chang jet z ní. Pattaya je přezdívaná městem hříchu, ale najdete tu i spoustu „normálních“ klubů a zábavy. Pokud si potrpíte na noční život, určitě za návštěvu stojí už jenom kvůli své atmosféře.

 

Minibusy na Koh Chang jedou zhruba 6 hodin a stojí kolem 400Kč za jednu cestu. Odjet můžete jak z Bangkoku (Kao San Road) tak Pattayi. Cestu si můžete domluvit v místních cestovkách, které nemůžete neminout, protože jsou na každém rohu. V ceně máte započítanou i cenu za trajekt na ostrov.

 

Nejlevněji vychází Asia BackPackers Koh Chang. Zaujme především cenou, která je 3823Kč/2 osoby/celý pobyt. Na místě máte půjčovnu motorek, takže pokud jste nenároční a potřebujete jen základnu na přespání, mohlo by vám to stačit. Pro náročnější bych spíše doporučil některé z lepších ubytování, protože i ta nejsou drahá.  Zajímavě vypadá White House Bailan Resort, kde za 12 tisíc/2osoby/celý pobyt budete bydlet na pláži s vlastním bazénem a snídaní. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Thajsko

 

 

Zatímco s nákupem letenek neváhejte, s ubytování klidně vyčkejte. Sám na Koh Chang za pár dní vyrážím, tak vám pak mohu lépe doporučit, kam se vydat. Všechny hotely na tomto ostrově v danné datum, naleznete zde >>

 

Přeletět samozřejmě můžete i do Phuketu, Krabi, nebo naopak zamířit na sever za přírodou a chrámy. Já tuhle možnost zvolil z části pro názornost a z části proto, že je to jednodušší pro začínající cestovatele. S plánováním si klidně dejte na čas, pročtěte si cestopisy, prohlédněte fotografie ostatních atd. Krom letenek to nespěchá a je jedno, zda to uděláte ted, nebo za měsíc.

 

Vstup do Thajska

K návštěvě Thajska nepotřebujete víza, stačí pas s minimálně 6 měsíční platností. Zdarma můžete Thajsko navštívit na měsíc.

 

Očkování do Thajska

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus. Pokud plánujete pobyt na severu Thajska v džungli, probral bych to s lékařem, nebo na očkovací stanici. Rizika se budou lišit od konkrétní oblasti, i doby pobytu. Pokud jedete do Thajska, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny v Thajsku

V Thajsku se platí bathy, kdy ceny odpovídají zhruba 2/3 našich korun. Pokud něco stojí 90 bathů, je to za 60Kč. Jde o přibližný přepočet, záleží na momentálním kurzu a kde směníte, ale dá se z toho pro hrubou představu dobře vycházet. Rozměnit můžete jak za dolary, tak za Eura. K výměně českých korun na dolary či Eura, doporučuji tento postup. Před výměnou na bathy projdětě dost směnáren, kurzy se až drasticky liší. Pokud míříte na ostrovy, rozměnte peníze už na pevnině, kurz je tam šílený.

 

Bankomaty si krom poplatku vaší bance účtují 200 bathů za výběr. Takže bud jedte s hotovostí, nebo uskutečněte co nejméně výběrů. Počítejte s tím, že vám občas bankomat kartu spolkne. Nám se to stalo na letišti a je to nemilé. Jen souhrou náhod se nám podařilo kontaktovat zaměstnance a po 15 minutách papírování ji obdrželi zpět. Takže pokud spoléháte čistě na kartu, mějte jednu v záloze a z bankomatu vybírejte když máte čas a ideálně přímo před bankou, které bankomat patří. Prý se to stává poměrně často.

 

Ceny v Thajsku jsou skvělé, dobré ubytování seženete v průměru kolem 300Kč, najíte se bohatě za 50Kč. Pokud potřebujete ještě více ušetřit, místní sít supermarketů má předpřipravená jídla ve vakuových krabičkách (u pokladny vám je ohřejí) za 30Kč a jsou znamenitá. Během 3 týdnů tak ušetříte i nemalé peníze na jídle a službách (např. skvělá hodinová masáž vás tu vyjde na 120Kč). Malé pivko v plechu tu stojí kolem 30Kč, záleží na značce. Motorku si půjčíte za 50-150Kč za den.

 

Bezpečnost v Thajsku

Co se bezpečnosti týká, Thajsko je několikrát bezpečnější, než Evropa. Klidně bych sem vzal i děti, nebo starší rodiče. Pozor je dávat hlavně na dopravu která je chaotická a na to, co jíte. Zvlášt než si tělo Evropana zvykne, tak ho pálivá strava dokáže pěkně potrápit :). Jinak je ale thajská kuchyně naprosto úžasná, chutná i zdravá současně.

 

 

Počasí v Thajsku

Hodně lidí řeší počasí v Thajsku. Já osobně bych ho neřešil :). Každý kdo vám bude s jistotou tvrdit, že bude takhle a takhle, tak vůbec nemá ponětí o čem mluví, protože počasí je posunuté a je to do značné míry nepředvídatelné. Ano, střídá se zde období sucha a období deštů, ale liší se to dle oblasti a i v období deštů neprší stále.

 

Navíc tu hraje roli jedna důležitá věc a tou je masová turistika v Thajsku. V plné sezoně jsou ty nejkrásnější pláže v obklopení turistů a zážitek je tak dosti pokažený. Mimo sezonu jich je několikanásobně méně a i ceny jsou ještě příznivější.

 

Takže bych to neřešil a když by se spustil déšt, šel bych do plážového baru, nebo si přečíst knížku. Pokud by to podle předpovědi vypadalo na více, než jen krátkou přehánku, tak bych se přesunul o kousek dále, kde bude svítit sluníčko. Ale dlouhodobější déšt je tu raritou, srážky jsou velmi intenzivní, ale netrvají dlouho.

 

Aktuální počasí v Thajsku a předpověd počasí, můžete sledovat zde. Nezapomente sledovat konkrétní oblast, Thajsko je rozlehlé a jak je na severu, nic nevypovídá o tom, jak je na jihu. Sám ted na měsíc v Thajsku sem, takže pokud byste potřebovali vědět jak tu je, stačí se zeptat a já mrknu z okna :).

 

HIT! Thajsko na 12 dní přes Vánoce a Nový rok za 15100Kč! (letenky + ubytování na ostrově Koh Chang)

4 komentáře u „HIT! Thajsko na 12 dní přes Vánoce a Nový rok za 15100Kč! (letenky + ubytování na ostrově Koh Chang)

 • 4.7.2016 (10:21)
  Trvalý odkaz

  Mate trosku zkreslene informace ohledne cen.Prave v Thajsku jsme na mesic, byvame tu kazdy rok -ceny jdou neustale nahoru…masaz za 120 kc za hodinu je vtip atd. ….

  Reagovat
  • 4.7.2016 (10:59)
   Trvalý odkaz

   Ale vůbec ne, zrovna v Thajsku jsem, také na měsíc. 200 bathů za masáž je normální, mimo hlavní turistické promenády se dá i za 150 bathů. Samozřejmě jsou i dražší, záleží hlavně na lokalitě.

   Reagovat
 • 27.8.2016 (13:47)
  Trvalý odkaz

  dobry den,mel bych zajem o ten zajezd do thajska přes vanoce,kde se da to da zaplatit a porád je to za tu cenu 15100 nebo ne?

  Reagovat
  • 28.8.2016 (11:02)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, rezervovat musíte vždy dle popisu v článku. Aktuální to již ale není.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!