Letecká společnost Euwings dnes nabízí akční letenky z Mnichova za skvělých 353€, tedy zhruba 8970Kč. Velkou výhodou je skutečnost, že jde o přímé lety a vyhnete se tak nutnosti přestupování. Pro někoho může být nevýhodou, že v základní ceně máte pouze příruční zavazadlo, ale s odbaveným bych stejně nedoporučoval letět – je to zbytečné a nepohodlné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde. V tuto chvíli je k dispozici více termínů, ale s případným nákupem bych doporučoval neotálet. Vždy jde o omezený počet letenek. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu ubytování dopravy z/na letiště. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte. Záleží samozřejmě na míře luxusu a itineráři, ale při naší první cestě po Thajsku jsme se zvládli vejít do 1000Kč/den/2 osoby (nepočítám letenky). Dá se to samozřejmě levněji i podstatně dráž – tohle berte spíš pro hrubou orientaci.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze. Ubytování je celkově levné a tak nemá smysl jít jen po co nejnižší ceně a pak sdílet pokoj se šváby :)- Pokud zvolíte Booking a zarezervujete pobyt přes tento odkaz, získáte po skončení pobytu 15 dolarů zpět. Ještě levněji pak vychází zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání slevy 725Kč a ubytovat se přes AirBnb. 

 

Dostupné termíny jsou v červnu a od konce srpna do října. Spíš než jih Thajska bych vám doporučoval v tomto období okolí Bangkoku (např. Koh Chang), bude tam s větší pravděpodobností hezčí počasí. Ale je to samozřejmě příroda a tak je to dost o náhodě.

 

 

Letenky nakupujte přímo na Eurowings.com.

 

 

Levné letenky z Mnichova do Thajska
Levné letenky z Mnichova do Thajska
Thajsko z Mnichova přímým letem za 8970Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!