Letecká společnost Euwings dnes nabízí akční letenky z Mnichova za skvělých 353€, tedy zhruba 8970Kč. Velkou výhodou je skutečnost, že jde o přímé lety a vyhnete se tak nutnosti přestupování. Pro někoho může být nevýhodou, že v základní ceně máte pouze příruční zavazadlo, ale s odbaveným bych stejně nedoporučoval letět – je to zbytečné a nepohodlné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde. V tuto chvíli je k dispozici více termínů, ale s případným nákupem bych doporučoval neotálet. Vždy jde o omezený počet letenek. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, cokoliv by se vám stalo jinak musíte platit z vlastní kapsy a to poměrně draho.  Je spoustu věcí, kde se dá ušetřit, ale jet do Asie bez pojištění, mezi ně nepatří. Ceny začínají na 9Kč za den – Online srovnání cestovního pojištění >>

 

Před nákupem čehokoliv si nezapomeňte spočítat všechny náklady, zejména cenu ubytování dopravy z/na letiště. Jídlo je v Thajsku levnější (a chutnější) jak u nás, na tom ještě ušetříte. Záleží samozřejmě na míře luxusu a itineráři, ale při naší první cestě po Thajsku jsme se zvládli vejít do 1000Kč/den/2 osoby (nepočítám letenky). Dá se to samozřejmě levněji i podstatně dráž – tohle berte spíš pro hrubou orientaci.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze. Ubytování je celkově levné a tak nemá smysl jít jen po co nejnižší ceně a pak sdílet pokoj se šváby :)- Pokud zvolíte Booking a zarezervujete pobyt přes tento odkaz, získáte po skončení pobytu 15 dolarů zpět. Ještě levněji pak vychází zaregistrovat se přes tento odkaz pro získání slevy 725Kč a ubytovat se přes AirBnb. 

 

Dostupné termíny jsou v červnu a od konce srpna do října. Spíš než jih Thajska bych vám doporučoval v tomto období okolí Bangkoku (např. Koh Chang), bude tam s větší pravděpodobností hezčí počasí. Ale je to samozřejmě příroda a tak je to dost o náhodě.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky nakupujte přímo na Eurowings.com.

 

 

Levné letenky z Mnichova do Thajska
Levné letenky z Mnichova do Thajska
Thajsko z Mnichova přímým letem za 8970Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!