Tenerife je největší z Kanárských ostrovů ležících nedaleko břehů Afriky v Atlantickém oceánu. Ostrov láká především na přírodní krásy, nachází se zde totiž sopka a nejvyšší hora Španělska Pico del Teide, na jejíž úpatích se nachází unikátní vulkanická krajina s endemickou florou. Moře Tenerife je poté lemováno útesy s plážemi z černého sopečného písku.

 

Letenky na Tenerife můžete zakoupit zde. Zájezdy na Kanárské ostrovy přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

<

 

 

Pokud plánujete ostrov procestovat, navrhovala bych následující sedmidenní itinerář, který vám pomůže poznat z Tenerife co nejvíce v  relativně krátké době. První a sedmý den beru jako den příletu a odletu, tudíž vám na poznávání zbude celých pět dnů. Samozřejmě pokud přiletíte brzy ráno, půjčíte si na letišti auto a vyrazíte rovnou na cestu, budete mít den k dobru na lenošení na pláži nebo si uděláte další výlet dle vlastního uvážení.

Jako výchozí bod doporučuji ubytování nedaleko letiště Tenerife Sur, kam létá většina aerolinek a odkud budete mít dobrou výchozí pozici pro první dva dny. Vzhledem k poměru cena/kvalita se jeví velmi dobře hotel Vista al Mar, kde za dvoulůžkový pokoj na dvě noci zaplatíte 1600 kč. Do stejného hotelu se můžete vrátit i na poslední noc, pokud odlétáte brzy ráno a potřebujete být co nejblíže letišti, abyste stihli včas vrátit auto.

 

 

1. den – přílet, ubytování

 

2.den – Národní park Teide

Pokud se tedy ubytujete na jižním pobřeží, dostanete se do národního parku autem zhruba za hodinku. Pokud využijete autobus, jezdí sem linka 348 z Puerta de la Cruz a linka 342 z Los Christianos. Osobně ale doporučuji půjčit auto.

Sopka El Teide je se svými 3718 m nejvyšší horou Španělska. Národní park kolem vulkánu je místem zařazeným na seznam přírodního dědictví UNESCO i nejoblíbenějším národním parkem Španělska. V celém okolí je množství turistických tras různé obtížnosti. Cesty jsou zde relativně upravené a dobře značené, v potaz ale musíte brát to, že pod vrcholem se i v létě teploty pohybují kolem 5°C.

Mezi turisty je samozřejmě nejpopulárnější cesta lanovkou na samotný vrchol Pico del Teide. Počítejte s tím, že jsou zde velké fronty už při snaze zaparkovat, proto raději volte parkoviště dál od lanovky a těch pár set metrů dojděte pěšky. Cena za lanovku za dospělou osobu je 27 euro, za děti 13,50. I zde je čekací doba zhruba hodinu a půl, naštěstí nemusíte ale čekat celou dobu ve frontě, jednoduše si zakoupíte lístky, kde vám přiřadí čas odjezdu lanovky. Je tedy lepší zajít si nejdříve koupit lístky a až během čekací doby se jít občerstvit, zakoupit suvenýry a samozřejmě fotit okolní nádhernou krajinu.

 

 

 

3.den – Jižní pobřeží – Los Cristianos, Costa Adeje, Puerto de Santiago

Vydejte se po pobřeží do Los Christianos, které je významné především svým přístavem. Ve městě se nachází několik pláží s tmavým pískem a přímo za městem se tyči vulkanické pohoří. Z vlastní zkušenosti doporučuji koupání na pláži Playa de las Vistas, nacházející se vedle známější Playa de Los Cristianos. Je zde příjemnější písek i zázemí pro handicapované.

Další krátkou zastávku můžete udělat na Costa Adeje, kde se nachází známá pláž Playa de las Americas. Připravte se ale na to, že je to velmi turistická oblast, tudíž velké množství lidí i mimo sezonu a o něco vyšší ceny. Klidně můžete toto místo vynechat a pokračovat dále po pobřeží až do Puerto de Santiago, což je jeden z  největších turistických resortů na západním pobřeží. Město se nachází na skalnatém pobřeží, podél něhož se nachází pár sopečných pláží. Skalní útvary Los Gigantes jsou vyhledávanou zastávkou turistů.

 

 

4.den – Candelaria a Santa Cruz de Tenerife

Dnes se vydejte na severní pobřeží až do hlavního města Santa Cruz. Asi 19 km před Santa Cruz se nachází jedno z nejposvátnějších míst Kanárských ostrovů Candelaria. Za pozornost určitě stojí bazilika, která stojí na rozlehlém náměstí. Nachází se zde také bronzové sochy devíti guančských válečníků v životní velikosti. Od baziliky se můžete projít po pobřeží až k  přístavu, před kterým narazíte na úžasný stánek s churros, což je typická španělská pochoutka – cukrové či španělské smažené tyčky, které se namáčí do horké čokolády; za 6 kousků zaplatíte cca 2-3 eur.

Po přesunu do Santa Cruz si projděte hlavní náměstí Plaza Espaňa, kde se nachází většina památek, zejména památník místních lidí, kteří zahynuli během španělské občanské války. Za pozornost stojí také krásný park Parque García Sanabria. Co určitě nesmíte opomenout, je budova Auditoria, které se nachází dál od centra v blízkosti moře. Má zajímavý design, který připomíná vlnu vzdouvající se nad městem, a její architekt se inspiroval slavnou Operou v Sydney. Konají se zde taneční představení, opery i představení jiných žánrů.

Ubytování bych řešila přímo ve městě a to na dvě noci. Jednoduché ubytování poblíž centra nabízí tento penzion, kde za dvoulůžkový pokoj s  vlastní koupelnou na dvě noci zaplatíte v  sezoně méně než 1800 kč.

 

 

 

 

5. den – Park Anaga

Než se vydáte do parku, můžete ráno zamířit na pláž Playa de las Teresitas, která se nachází pouze 6 km severovýchodně od Santa Cruz a není ještě zcela objevena turisty.

Severní pohoří Anaga nabídne na rozdíl od parku Teide více soukromí. V parku Anaga se nachází několik turistických tras, ideální je začít u majáku Faro de Anaga a poté pokračovat k vesničce Chamorga. Cestou potkáte na Tenerife neobvykle husté lesy a můžete se těšit z častého výhledu na moře a skaliska Roque de Dentro.

 

 

6. den – Puerto de la Cruz a Loro Parque

Největšími atrakcemi severní části ostrova je město Puerto de la Cruz a nedaleký Loro Parque. Loro Parque je fascinující především pro děti, které jistě uchvátí tisíce papoušků, obří akvária se žraloky a rejnoky, kaktusové zahrady a především vodní show s kosatkami, delfíny a lachtany. Pokud nechcete v Loro Parque strávit celý den, na večer můžete přejet do Puerto de la Cruz. V něm stojí za to vidět centrum kolem Plaza del Charco, botanickou zahradu a Staré město s  Casa de la Real Aduana.

Ubytování řešte podle toho, kdy další den odlétáte. Pokud letíte brzy ráno, snažte se ještě večer vrátit na místo prvního ubytování, odkud je to na letiště jen pár minut. V případě přenocování v Puerto de la Cruz bych volila toto ubytování, kde vás dvoulůžkové studio vyjde na necelých 700 kč.

 

 

7. den – odlet

 

 

 

Tenerife na týden – co vidět a jak ušetřit?
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!