Jste studenti a rádi byste vyrazili na trip někam do světa? Že máte hluboko do kapsy? Nevadí! Cestovat se dá i s pár korunami v kapse, opravdu. A pokud ne, můžete si přivydělávat po cestě. Poradíme vám, jak skloubit studium a cestování za co nejnižší cenu.

 

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

 

5 důvodů, proč odcestovat v mládí

1. Naučíte se jazyk – tedy pokud chcete. Osobně považuji učení cizího jazyka na cestách jako nenásilnou formu jednoho z největších benefitů.

2. Poznáte nové lidi – a třeba lásku na celý život. Dobrodruhů a cestovatelů je po celém světě spousta a kontakty na ty, co bydlí například na druhém konci světa, se mohou vždy hodit.

3. Máte čas – čas je v životě opravdu důležitý. Využijte toho, že máte hotové zkoušky nebo prázdniny. V budoucnu už vám bude zbývat třeba jen 5 týdnů dovolené ročně.

4. Zažijte svět na vlastní kůži. Číst o různých destinacích není totéž, jako je vidět naživo. Vycestujte za zážitky, které vám zůstanou na celý život.

5. Využijte studentských výhod. Do 26 let je na mnoha místech spousta slev, studentských programů i nabídek práce. O nich si povíme později.

 

Našetřete si před cestou

Možná si říkáte, že už není na čem šetřit. Vždy se ale najde něco, kde lze rozpočet lehce utáhnout. Ať už je to alkohol, cigarety, nebo nákupy v kavárnách, či shopech s oblečením. Prodejte staré věci, které nepoužíváte, nabídněte doučování, apod.

 

2v1 – Vycestujte v semestru a zároveň se vzdělávejte

Pokud chcete skloubit školu a zahraničí, nikdy nebylo tolik příležitostí, jako dnes. Spousta škol podporuje výjezdy do zahraniční i finančně.

 

Program Erasmus+

Erasmus je program, díky kterému můžete studovat “svůj obor” v cizí zemi. Studium trvá většinou alespoň jeden semestr. Stipendium dostanete na ubytování a základní potřeby. Vždy je potřeba hledat pro daný obor a u konkrétní školy, jak vysoké částky jsou.

 

Zahraniční stáž

Stáž v zahraničí bývá většinou placená a pokud netrvá dlouho a nemáte povinnou docházku na předměty, lze ji stihnout i během semestru.

 

Work and travel

Velmi rozšířený program hlavně v USA. 3 měsíce pracujete – měsíc užíváte vydělané peníze. Obvykle si žádné peníze domů nepřivezete, ale měsíc cestování po USA za to stojí.

 

Staňte se dobrovolníkem

Asi nejvíce úsporná varianta, kdy pracujete výměnou za to, že máte zdarma jídlo a ubytování. Je to ovšem senzační způsob, jak dokonale poznat místní. Dobrovolnictví vás může také nejednou zachránit v situaci, kdy se váš rozpočet krutě tenčí a vy nevíte, jak vyjdete. Prostě nabídněte své služby v hostelu nebo farmě.

 

 

 

 

Jak cestovat co nejlevněji?

Výdaje za dopravu tvoří velkou část nákladů. Jděte na to chytře. Letenky už dnes nejsou nedosažitelnou položkou, sledujte především weby nízkonákladových aerolinek a nebo se přihlašte k odběru newsletterů na našem webu www.levnocestovani.cz, pak vám neunikne žádná akční nabídka!

Po Evropě se často dostanete levněji, než letadlem. využít můžete také vlak – In Karta od ČD je do 26 let a máte s ní zvýhodněné ceny.

Dalším způsobem cesty je sdílení tzv. “spolujízda”. Tuto službu nabízí spousta webů, např. Blablacar.

 

Jak ušetřit za ubytování?

Pokud razíte do přírody, je jasnou variantou stan a spacák, kdy se vyspíte zadarmo. Jestliže chcete poznávat města, zamiřte na web Couchsurfing – neboli bydlení u lidí v domácnosti. Tato služba je také zdarma a opět platí, že poznáte místní kulturu nejlépe jak můžete. Bydlet zadarmo můžete i přes House sitting. Znamená to, že pohlídáte lidem dům, nebo byt s domácími mazlíčky, zatímco oni jedou třeba na dovolenou. Poslední varianty jsou již placené a to levné hostely, nebo Airbnb. Jednorázovou slevu na tuto službu najdete zde >>

 

Jak ušetřit za jídlo?

Tady platí u každé země něco jiného. V Evropě se vyplatí dovézt část jídla sebou, případně nakupovat v supermarketech a vařit si. V Asii se zase najíte za pár korun kdekoliv.

 

Tipů na levné cestování je na našem webu nespočet. Pro aktuální zájezdy stačí zabrousit na hlavní stranu. Pro ostatní triky jak ušetřit, pročtěte magazín. Pokud si s čímkoliv nevíte rady, využijte naši poradnu.

Šťastnou cestu!

 

 

Studentské cestování – jak poznat svět, i když máte hluboko do kapsy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!