Jste opravdoví dobrodruzi a láká vás vyzkoušet si vandrování bez toho, abyste se museli každou noc někde ubytovávat nebo chcete prostě ušetřit? Jak je to se stanováním v Řecku?

 

<

 

Je dovoleno?

Stanování v Řecku je oficiálně zakázáno. Kontroly se objevují občas, záleží na vašem štěstí, moc jich však není. Pokud máte dostatečně velké auto, tak můžete spát v něm a potom tvrdit, že jste si jen odpočinuli po dlouhé cestě. V případě že budete stanovat, tak se snažte neroztahovat po celé pláži, nebo tam kde budete stanovat, a nechovejte se tam úplně jako doma. Využijte to na přespání na noc a ráno vše sbalte, neprovokujte, nedělejte binec. 

 

Stanování v kempu

Stanování v kempu využijete nejčastěji přes prázdniny, moc jich na vás nebude čekat, když se rozhodnete prozkoumávat Řecko v únoru. Pokud budete chtít kempovat například na Rhodosu, tak bude nejjednodušší se domluvit s vlastníkem pozemku, kde stanovat chcete nebo opravdu stanování omezit jen na dobu nezbytně nutnou, to znamená rozložit stan pozdě, vyspat se a zase jej složit. Nebo si na pláži jen rozdělejte karimatky, vyspěte se a pokračujte v cestě. V případě, že trváte na kempu je zde například Drolma Ling Center s cenami od 10 euro za noc, což je ubytování opravdu sparťanské, na zarostlém pozemku se sociálním zařízením, nemusí však vždy fungovat skvěle.

 

Co si nezapomenout?

Karimatky na vyspání, případně stan. Pokud budete spát v autě, tak stačí třeba jen spacák a můžete vyrazit. Benzín je poměrně drahý, jídlo o něco dražší než u nás.

 

Jiná možnost levného ubytování?

Další možnost toho nejlevnějšího ubytování jsou hostely nebo pokud jedete jako parta seženete i docela levné apartmány, například pro 4 osoby už od 1200Kč, což není tak moc na osobu.

Stanování v Řecku
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!