O srpnovém víkendu si udělejte výlet do tzv. Věčného města! Zpáteční letenky s odletem z Vídně aktuálně pořídíte za bezkonkurenčních 480 Kč s tím, že na cestu se vydáte v pátek ráno či večer (cena je stejná), návrat je plánován na neděli. Za danou cenu si pobyt můžete ještě téměř libovolně prodloužit, případně zkrátit třeba jen na jednodenní rychlou návštěvu. V Římě najdete celou řadu míst, která byste neměli minout. Pro inspiraci nahlédněte do našeho průvodce Římem. Pokud se do hlavního města Itálie raději chcete vydat s cestovní kanceláří, nabídku všech zájezdů najdete pod tímto odkazem.

 

INFO KE KORONAVIRU: Do Itálie je možné přicestovat zcela volně bez udání důvodu. Nehrozí vám ani karanténa. Itálie je dle rozhodnutí naší vlády řazena mezi státy se středním rizikem nákazy, pro bezproblémový návrat do Česka tedy nemusíte mít žádný test. 

TIP: Pláže u Říma mají svou maximální kapacitu. Jejich obsazenost zjistíte na stránkách https://www.seapassroma.it.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou začínáte, doporučujeme vám přečíst si tento podrobný návod >>.

 

Cestovní pojištění pro kratší cesty po Evropě sice není vysloveně nutností, jeho vyřízením však rozhodně nic nezkazíte. Naopak budete mít jistotu, že za případné ošetření nebudete muset nic platit. Přehledné srovnání dostupných možností proto naleznete zde >>.

 

Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně, kam se dopravíte autobusy Regiojet nebo Flixbus, některými spoji dokonce až přímo na letiště.

 

Před nákupem letenek nezapomeňte provést odhad nákladů na celou dovolenou. Započítejte výše zmíněné cestovní pojištění, ubytování, stravování i dopravu po Římě. Přiletíte na letiště Fiumicino, odkud se do centra města dostanete vlaky (rychlejší, ale dražší možnost) či autobusy.

 

Hotel vybírejte na Bookingu. Nejlevněji se obvykle ubytujete v okolí nádraží Roma Termini. Pokud vám jde hlavně o zážitek, jasnou volbou je bydlení v úplném centru. Alternativou k Bookingu je Airbnb, při registraci přes tento odkaz navíc získáte znatelnou slevu na svůj první pobyt. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Vídeň–Řím–Vídeň například v termínu 7. až 9. srpna (pátek až neděle) najdete na stránkách společnosti Ryanair.  Letenky rovněž můžete zakoupit zde u ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale celý nákup bude v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web (za což děkujeme).

 

letenky Řím srpen
Letenky z Vídně do Říma, srpen
Srpnový Řím z Vídně na víkend nebo jen neděli za 480 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!