Oblast kolem Porta je domovem proslulého portského vína. Ať už si do Porta uděláte výlet právě kvůli ochutnávce vín, nebo kvůli památkám či portugalské kuchyni, určitě nebudete litovat. V srpnu vás tam aerolinka Ryanair dopraví za příznivých 770 Kč. Odlétat budete v pátek odpoledne z Vídně, zpět se vrátíte v neděli dopoledne. Pokud by se vám to zdálo málo, pobyt si za stejnou cenu letenek můžete ještě o den či více protáhnout. Informace o Portu i samotném Portugalsku pak najdete v našem průvodci. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Portugalska s cestovní kanceláří najdete případně zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Do Portugalska se jako turista můžete letecky dopravit bez omezení. Do Česka se aktuálně vracíte s povinností předložit negativní test či podstoupit 14denní karanténu, toto omezení se ale může zase změnit (Portugalsko zpočátku patřilo mezi státy, z nichž byl umožněn volný návrat).

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme vám pročíst si tento podrobný návod >>.

 

Pokud vaše cesta po Evropě trvá pouze pár dní, cestovní pojištění není nezbytně nutné a můžete si vystačit pouze s kartičkou pojištěnce. Přesto vám ho ale doporučujeme vyřídit, i vzhledem k tomu, že stojí pár korun za den. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet i přílet je z dobře dostupné Vídně, kam se dopravíte se společnostmi Regiojet nebo Flixbus

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte alespoň orientačně propočítat náklady na celou cestu. Započtěte dopravu na/z letiště ve Vídni i v Portu, ubytování, stravu i dopravu na místě. Při pobytu v Portu si vystačíte s hromadnou dopravou, při cestě za hranice města už ale určitě využijete auto, které lze rezervovat předem na stránkách Rentalcars.

 

Ubytování vyřešte buď klasicky přes Booking, anebo využijte tuto naši slevu na vaši první rezervaci provedenou přes web Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci je ideální zvolit ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Vídeň–Porto–Vídeň na termín 7. až 9. srpna (pátek až neděle) zakoupíte na stránkách RyanairAlternativně je možné letenky pořídit u ověřeného českého prodejce, cena sice bude o něco vyšší, ale vy díky tomu získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

 

letenky Porto, Ryanair
Letenky z Vídně do Porta, srpen
Srpnové Porto z Vídně na víkend za 770 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!