S akčními lety na Srí Lanku se doslova roztrhl pytel! Po Praze je dalším letištěm, odkud můžete do této destinace odletět a to navíc za skvělou cenu, rakouská Vídeň. Zpáteční letenky v mnoha termínech od začátku roku 2022 až do konce března nyní pořídíte za akčních 11 790 Kč. Celou dovolenou si můžete naplánovat přesně podle svých představ, záleží tak pouze na vás, zda se rozhodnete po Srí Lance cestovat, nebo se budete oddávat ničím nerušenému odpočinku na pláži. Pokud si dáváte přednost organizovaným pobytům, veškeré zájezdy na Srí Lanku s cestovní kanceláří naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Do odletu zbývá ještě několik měsíců a předpokládáme, že se pravidla pro cestování ještě několikrát změní. Aktuálně však platí následující. Každý cestující si před cestou musí sjednat povinné pojištění Covid Insurance, pokrývající období 30 dnů s pojistným krytím ve výši 50 000 USD. Všichni cestující jsou povinní před odletem doložit negativní výsledek PCR testu, který nebude starší jak 72 hodin. Neočkovaní cestující jsou navíc povinni podstoupit testování na letišti, za tento test zaplatí 40 USD a následně se přesunou ke 14 denní karanténě. Očkovaní cestující jsou od karantény osvobozeni. Před odletem vám doporučujeme informovat se o aktuálních podmínkách pro vstup do země na webu MZV.

<

Tip pro vás: V případě, že nemáte zkušenosti s individuální turistikou, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Každý cestující si před cestou musí sjednat povolení ke vstupu do země, tzv. elektronickou cestovní autorizaci ETA. Povolení si můžete sjednat na tomto odkaze.

Před nákupem letenek proveďte alespoň přibližnou kalkulaci dovolené. Připočítejte určitě i dopravu do Vídně, letištní transfery, ubytování, stravování či cestovní pojištění, na které byste určitě neměli zapomenout! Přehledné online srovnání cestovního pojištění si proto můžete prohlédnout zde

Ubytování můžete vyřešit přes Booking nebo Agodu, jejíž nabídka je v Asii značně rozšířenější. Lepší je však nabídky obou webů nejprve porovnat a až poté se rozhodnut. Alternativněmůžete vyhledat rezervovat ubytování v soukromí na stránkách Airbnb.

Letenky na trase Vídeň – Kolombo – Vídeň v mnoha termínech od začátku roku až do konce března můžete zarezervovat v tomto přehledném kalendáři termínů >> 

Srí Lanka z Vídně přes celou zimu za 11790 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!