Čajové plantáže, divoká příroda, dechberoucí pláže a exotická kuchyně? To vše a mnohem více můžete zažít, pokud se s naším tipem na levné letenky vydáte na Srí Lanku. Odlet je z Prahy a k dispozici je stále dostatek termínů od začátku roku až do konce března 2022 a za zpáteční let zaplatíte skvělých 11 990 Kč. Ať jste cestovatelé tělem i duší, máte rádi adrenalinové sporty, nebo spíše dáváte přednost relaxu na pláži, na Srí Lance si každý najde to svoje. Nejlepší nákupní možnosti jsou bezpochyby v hlavním městě Colombo, vyznavači surfování a plážové pohodičky rozhodně nesmí vynechat destinaci Hikkaduwa a pokud toužíte vidět slony, leopardy a další divoká zvířata, doporučujeme navštívit národní park Yala. Pokud si na individuální turistiku netroufáte, veškeré zájezdy na Srí Lanku s cestovní kanceláří naleznete zde.

INFO KE KORONAVIRU: Do odletu zbývá ještě několik měsíců a předpokládáme, že se pravidla pro cestování ještě několikrát změní. Aktuálně však platí následující. Každý cestující si před cestou musí sjednat povinné pojištění Covid Insurance, pokrývající období 30 dnů s pojistným krytím ve výši 50 000 USD. Všichni cestující jsou povinní před odletem doložit negativní výsledek PCR testu, který nebude starší jak 72 hodin. Neočkovaní cestující jsou navíc povinni podstoupit testování na letišti, za tento test zaplatí 40 USD a následně se přesunou ke 14 denní karanténě. Očkovaní cestující jsou od karantény osvobozeni. Před odletem vám doporučujeme informovat se o aktuálních podmínkách pro vstup do země na webu MZV.

Tip pro vás: V případě, že nemáte zkušenosti s individuální turistikou, sepsali jsme pro vás tento podrobný návod >> 

Každý cestující si před cestou musí sjednat povolení ke vstupu do země, tzv. elektronickou cestovní autorizaci ETA. Povolení si můžete sjednat na tomto odkaze.

Před nákupem letenek proveďte alespoň přibližnou kalkulaci dovolené. Připočítejte určitě i letištní transfery, ubytování, stravování či cestovní pojištění, na které byste určitě neměli zapomenout! Přehledné online srovnání cestovního pojištění si proto můžete prohlédnout zde

Ubytování můžete vyřešit přes Booking nebo Agodu, jejíž nabídka je v Asii značně rozšířenější. Lepší je však nabídky obou webů nejprve porovnat a až poté se rozhodnut. Alternativně můžete vyhledat rezervovat ubytování v soukromí na stránkách Airbnb.

Letenky na trase Praha – Kolombo – Praha v mnoha termínech od začátku roku až do konce března můžete zarezervovat v tomto přehledném kalendáři termínů >> 

Srí Lanka z Prahy v celou řadu termínů za 11990 Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *