Srí Lanka z Prahy na 17 dní za 12500Kč! (letenky + ubytování)

Srí Lanka z Prahy na 17 dní za 12500Kč! (letenky + ubytování)

Akčních letenek z Prahy na Srí Lanku a zpět za 10800Kč využijeme k dnešnímu tipu na levnocestování. I když je součástí tipu levné ubytování blízko krásné pláže (kde jsem osobně byl a je nádherná), vřele doporučuji si Srí Lanku projet. Je skutečně úchvatná a využít pouze jejích pláží by byla velká škoda. Níže uvedu i rozbor možností, jak Srí Lanku nejlépe poznat a to at jste chudí studenti, nebo lidé toužící po určitém pohodlí.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Nejpohodlněji a se základní podporou v češtině můžete letenky Praha – Colombo – Srí Lanka zakoupit zde za 11490Kč << Kalendář termínů >>

Trochu složitější alternativou, je zakoupit letenky přímo na webu FlyDubai.com. Ušetříte tak 700Kč. Výběr je zcela na vás, letenky platí stejně. Dražší variantou podpoříte tento web, protože dostanu provize z prodeje. Ale nechci doporučovat něco dražšího jen proto, abych vydělal pár korun. Pokud nemáte kartu Visa a zvolíte levnější variantu nákupu přímo přes dopravce, budete za vystavení letenek platit další poplatek. Tomu se vyhněte tak, že si letenky zarezervujete přes net a vyzvednete v Praze. I já to tak řeším, není v tom žádný problém.

At už se rozhodnete jakkoliv, doporučoval bych vám zvolit variantu s delším přestupem v Dubaji. Dubaj totiž za jednodenní návštěvu jistě stojí a vaše tělo vám poděkuje  (je lepší si trasu rozdělit na dvě kvůli časovému posunu i zdřevěnělosti nohou).

Letenky na Srí Lanku

V ceně máte 7kg příručního zavazadla a 20kg odbaveného.

Co se ubytování týká, vřele doporučuji si Srí Lanku projet. My jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujeme veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (cca 80Km za 9Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu, kde je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbilo, protože máme rádi zemi takovou jaká je a ne v co ji proměnil turismus. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, zcela bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit. Skvěle vám může pomoci tento cestopis od Mirase nebo tento od naší čtenářky. Sledovat můžete i blog mé úžasné ženy o cestě kolem světa na levnocestuj.cz :). S rozpočtem se dá pohodlně vejít do 500Kč/osoba/den (tedy tisícovka na pár na vstupy, jídlo a skromné, ale čisté ubytování).

Hotely bereme bud přes Booking nebo na místě. Obojí se vyplatí více večer, kdy ceny neobsazených kapacit klesají. Guesthousů je všude plno, nemusíte se bát, že byste neměli kde spát. Doporučuji sledovat hodnocení a nesoustředit se jen na nízkou cenu.

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně, ale nemám osobní zkušenost.

Třetí variantou, vhodnou zejména pro neanglicky mluvící, je využití srilanka-levne.cz, kde češka organizuje expedice po Srí Lance, spojené s dny odpočinku na pláži. Poměrně ideální pro rodiny s dětmi. Je s nimi dobrá domluva a pokud by se sešlo více zájemců na určitý datum, paní by pravěpodobně zařídila expedici čistě pro ně. Moji recenzi na ně si můžete přečíst zde >>

Čtvrtou variantou, kterou bych příliš nedoporučoval, ale zájemce si určitě najde, je přiletět do Colomba a zvolit čistě „plážovou oblast“. Tou je především jih ostrova, nabízející ty nejkrásnější pláže. Musím říct, že jak mě pláže příliš nelákají, tak ty na Srí Lance jsou nádherné. Opravdu tu naleznete to, co znáte z plakátů. Zde je např. pláž v Tangalle (focenou mnou na kompakt, omluvte tedy kvalitu).

sri lanka2

GuestHouse na 17 dní vás přitom přijde jen na 3450Kč/2 osoby, tedy 1720Kč na osobu za celý pobyt. Rezervovat ho můžete zde >> (dubu pobytu si  upravte dle svých potřeb a možností). Datumy si upravte dle potřeby, já pro názornost zvolil 11. – 27. květen. Zvolit samozřejmě můžete i ubytování kvalitnější, to už je na rozpočtu a preferencích každého. Všechny hotely v této oblasti naleznete zde >>

Pokud přiletíte na Srí Lanku pozdě, nebo naopak potřebujete být blízko letiště před odletem, zvolte oblast Negombo, která je kousek od letiště a tuk tukem (místní taxi) se tam dostanete za 600-1000 rupií (cca 150Kč). Nemá tak krásné pláže jako jsou na jihu, ale je mnohem lepší varianta, jak přespat přímo v Colombu. Víc peněz tuktukářovi rozhodně nedávejte, i kdyby chtěl 6x tolik a zapřísahal se, že budete mít na svědomí smrt jeho dětí. Nebudete.

Pro pokročilejší cestovatele se nabízí i možnost „odskočit“ si na Maledivy, zpáteční letenky ze Srí Lanky na Maledivy seženete za cca 4 tisíce.