Akčních letenek z Prahy na Srí Lanku a zpět za 9700Kč využijeme k dnešnímu druhému levnocestovatelskému tipu. Ubytování jsem vybral dobře hodnocené v Tangalle, což oblast na jihu Srí Lanky. Mě osobně se moc líbila a strávili jsme tu několik dní, protože nabízí krásné pláže a zároven je stranou tomu největšímu turistickému ruchu (úvodní fotka je pořízena mnou právě z této oblasti). Vybrat si hotel ale můžete samozřejmě jiný, nebo si Srí Lanku procestovat. Jednotlivé možnosti proberu níže. Letenky rychle mizí a je tak třeba si s případným nákupem pospíšeit. 

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Colombo – Praha za 9490Kč << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Colombo – Praha za 9990Kč << Kalendář termínů >>

Letenky Praha – Colombo – Praha za 10290Kč << Kalendář termínů >>

 

 

Letenky na Srí LAnku

 

V ceně letenky je zahrnuto zavazadlo do 23 kg, ale pokud nejedete s dětmi a máte v plánu cestovat, vzal bych si jen příruční zavazadlo – co vám bude chybět, to si snadno levně dokoupíte a zbytečně se nemusíte tahat s kufrem. Já se ženou jinak necestujeme a přináší to řadu výhod. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Před nákupem věnujte zvýšenou pozornost délce přestupů a zvolte ty, co vám vyhovují.

 

Vstup na Srí Lanku

Elektronicky se zaregistrujte na www.eta.gov.lk. Poplatek za vstup je 30 dolarů.

 

 

Očkování na Srí Lanku

Osobně jsem toho názoru, že nezáleží, kam jedete, ale na oblasti a jak se budete chovat. Jinak řečeno, pokud levnocestovatelsky, budete jíst v místních stáncích atd., doporučoval bych žloutenky + tyfus.  Pokud jedete do Srí Lanku, z letiště zamíříte do hotelu a jíst budete jen v kvalitnějších restauracích, tak bych očkování neřešil, riziko nebude vyšší, jak v ČR.

 

Peníze a ceny

Na Srí Lance se platí Srí Lanskou rupií, 100 rupií je zhruba 17Kč. V praxi je stačí ceny dělit 5 a trochu ubrat, dělit 6 by bylo zbytečně náročnější. Ubytujete se od 1500-2500 rupií (čisté guesthousy), jídlo u místních stojí obvykle od 20 do 50Kč. Pivko je drahé, připravte si 200 – 300 rupií. Rozhodně tedy doporučuji si vzít na cestu slivovičku.

 

Bezpečnost na Srí Lance

Naprosto bezpečná země, když vás někdo ukrade, tak to bude s úsměvem na tváři (obvykle tuktukář). Proto si vždy domluvte cenu a kdyby se na hlavu stavěl, nic mu nedávejte. Mají ve zvyku cenu navýšit.

 

Počasí na Srí Lance

Počasí na Srí Lance v listopadu bude ještě mírně deštivé, ale záleží na štěstí a kde se budete nacházet. V prosinci již začíná sezona a můžete se tak těšit na krásné počasí.

 

Co se ubytování týká, vřele doporučuji si Srí Lanku projet. My jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujete veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (cca 100Km za 10Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu, kde je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbilo, protože máme rádi zemi takovou jaká je a ne v co ji proměnil turismus. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, zcela bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit. Skvěle vám může pomoci tento cestopis od Mirase nebo tento od naší čtenářky. Sledovat můžete i blog mé úžasné ženy o cestě kolem světa na levnocestuj.cz :). S rozpočtem se dá pohodlně vejít do 500Kč/osoba/den (tedy tisícovka na pár na vstupy, jídlo a skromné, ale čisté ubytování).

 

 

Hotely bereme bud přes Booking nebo na místě. Obojí se vyplatí více večer, kdy ceny neobsazených kapacit klesají. Guesthousů je všude plno, nemusíte se bát, že byste neměli kde spát. Doporučuji sledovat hodnocení a nesoustředit se jen na nízkou cenu.

 

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně, ale nemám osobní zkušenost.

 

 

Třetí variantou, vhodnou zejména pro neanglicky mluvící, je využití srilanka-levne.cz, kde češka organizuje expedice po Srí Lance, spojené s dny odpočinku na pláži. Poměrně ideální pro rodiny s dětmi. Je s nimi dobrá domluva a pokud by se sešlo více zájemců na určitý datum, paní by pravěpodobně zařídila expedici čistě pro ně. Moji recenzi na ně si můžete přečíst zde >>

 

 

Čtvrtou variantou, kterou bych příliš nedoporučoval, ale zájemce si určitě najde, je přiletět do Colomba a zvolit čistě „plážovou oblast“. Tou je především jih ostrova, nabízející ty nejkrásnější pláže. Musím říct, že jak mě pláže příliš nelákají, tak ty na Srí Lance jsou nádherné. Opravdu tu naleznete to, co znáte z plakátů. Zde je např. pláž v Tangalle (focenou mnou na kompakt, omluvte tedy kvalitu).

 

sri lanka2

 

GuestHouse na 15 dní vás přitom přijde jen na 4577Kč/2 osoby, tedy 2300Kč na osobu za celý pobyt. Jde o skromné, ale dobře hodnocené ubytování blízko tiché pláže, kde jsem byl sám ubytován.  Rezervovat ho můžete zde >> .

 

Ubytování na Srí lance

 

 

Datumy si upravte dle potřeby, já pro názornost zvolil 9. – 23. listopad. Zvolit samozřejmě můžete i ubytování kvalitnější, to už je na rozpočtu a preferencích každého. Všechny hotely v této oblasti naleznete zde >>

 

Pokud přiletíte na Srí Lanku pozdě, nebo naopak potřebujete být blízko letiště před odletem, zvolte oblast Negombo, která je kousek od letiště a tuk tukem (místní taxi) se tam dostanete za 600-1000 rupií (cca 150Kč). Nemá tak krásné pláže jako jsou na jihu, ale je mnohem lepší varianta, jak přespat přímo v Colombu. Víc peněz tuktukářovi rozhodně nedávejte, i kdyby chtěl 6x tolik a zapřísahal se, že budete mít na svědomí smrt jeho dětí. Nebudete.

 

Pro pokročilejší cestovatele se nabízí i možnost „odskočit“ si na Maledivy, zpáteční letenky ze Srí Lanky na Maledivy seženete za cca 4 tisíce.

 

Srí Lanka z Prahy na 16 dní za 11790Kč! (letenky + ubytování u pláže). Více termínů.

1 komentář u „Srí Lanka z Prahy na 16 dní za 11790Kč! (letenky + ubytování u pláže). Více termínů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!