Současnou akci společnosti FlyDubai na letenky v TOP sezóně nemusíte využít jen k levné dovolené v Thajsku, ale i na Srí Lanku. K dispozici je celá řada datumů, včetně TOP sezóny. Pokud si chcete Srí Lanku projet, doporučoval bych vám minimálně dva, lépe pak tři týdny. Zauvažovat můžete i nad návštěvou Malediv, které jsou ze Srí Lanky velmi dobře dostupné (necelá hodina letu, letenky se dají sehnat i kolem 1500Kč v jednom směru). Tento tip je na individuální turistiku, pokud preferujete dovolenou přes cestovní kancelář, tak všechny zájezdy na Srí Lanku naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Před cestou se určitě pojistěte, všechna ošetření jinak zaplatíte z vlastní kapsy a to velmi draze. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Termínů je celá řada a můžete si tak do značné míry určit datum i délku vaší dovolené. Pokud budete cestovat, počítejte s částkou za přespání zhruba 500Kč/2 osoby/noc (dá se levněji i dráž, beru to dle sebe – čisté, pohodlné místo na přespání bez breberek). S jídlem se pohodlně vejdete do 100Kč na den (při stravování u místních, v restauracích pro cizince jsou ceny vyšší). Náš rozpočet byl 1000Kč/den/2 lidi, lehce jsme ho přesáhli zejména díky alkoholu, který je na místě drahý a určitě tak doporučuji domácí slivovičku na cestu :). S nákupem letenek bych dlouho neotálel. Pokud chcete Srí lanku projet, doporučil bych vám alespoň 2, lépe pak 3 týdny.

 

Zvýšenou pozornost věnujte i tomu, že FlyDubai je low cost aerolinka, z Dubaje do Colomba letíte bez občerstvení a místa na nohy je poměrně málo. Ale dá se to zvládnou, sám mám bez pár centimetrů dva metry a přežil jsem to již několikrát :).

 

 

Před nákupem vpravo nahoře se zaregistrujte vpravo nahoře, získáte tak lepší ceny než bez registrace. Letenky zakupujte přímo na FlyDubai.com, vyjde to nejlevněji. K ceně musíte ještě připočítat 3% za platbu kartou (v kalkulaci jsem to zahrnul). Já pro názornost zvolil 17. únor – 3. březen ale vyberte si dle svých preferencí.

 

Letenky na Srí Lanku
Letenky na Srí Lanku

 

V ceně sice máte odbavené zavazadlo do 20kg, ale doporučoval bych jet jenom s příručním a poslat ho odbaveně (kvůli tekutinám). Kufr vás bude jenom zdržovat a nemá smysl. Určitě nezapomente slivovičku, pomůže vypálit červa, ošetřit oděrky i sbližovat národy :). Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Zvolit si můžete i termíny s delšími přestupy v Dubaji, což určitě doporučuji. To město za jednodenní návštěvu za cenu hotelu určitě stojí. Z vlastní zkušenosti v Dubaji doporučuji hotel Deira. Jde o kvalitní hotel za rozumnou cenu, umístěný hned u metra, kde se kříží linky. Tento spoj přestávku v Dubaji zahrnuje + krátký technický stop na Maledivách.

 

Vstup na Srí Lanku

Elektronicky se zaregistrujte na www.eta.gov.lk. Poplatek za vstup je při platbě předem 35dolarů.

 

 

Peníze a ceny

Na Srí Lance se platí Srí Lanskou rupií, 100 rupií je zhruba 17Kč. V praxi je stačí ceny dělit 5 a trochu ubrat, dělit 6 by bylo zbytečně náročnější. Ubytujete se od 1500-2500 rupií (čisté guesthousy), jídlo u místních stojí obvykle od 20 do 50Kč. Pivko je drahé, připravte si 200 – 300 rupií. Nebojte se smlouvat, zvlášt tuktukáři si kolikrát řeknou o cenu vyšší, než kdyby vám chtěli tuktuk prodat.

 

 

Bezpečnost na Srí Lance

Naprosto bezpečná země, když vás někdo okrade, tak to bude s úsměvem na tváři (obvykle tuktukář). Proto si vždy domluvte cenu a kdyby se na hlavu stavěl, nic mu nedávejte. Mají ve zvyku cenu navýšit i přesto, že se jasně domluvíte a 100x to během cesty zopakujete. Nic mu neplaťte nad domluvu, ono s vámi stejně mnoho nenadělá.

 

 

Počasí na Srí Lance

Aktuální počasí a jeho předpověd naleznete zde.

 

Vřele doporučuji si Srí Lanku projet. Se ženou jsme zvolili variantu cesty „na vlastní pěst“, kdy cestujete veřejnou dopravou, která je až neuvěřitelně levná (cca 100Km za 10Kč). Odpovídá tomu ale i kvalita, kdy často nevíte, kde končí vaše tělo a začíná soused :). Rovněž se vám snadno stane, že jste ve vlaku jediný bílý, což je vskutku zajímavý pocit. Zvlášt na severu je turistů málo a třeba nám se stalo, že jsme několik dní žádného nepotkali. Toto cestování není pro každého, nám se to moc líbilo, protože máme rádi zemi takovou jaká je a ne v co ji proměnil masový turismus. Doporučil bych to lidem co si s pohodlím moc hlavu nelámou, jen tak je něco nerozhodí a naturální zážitky jsou pro ně víc, jak turistická „vyžehlenost“. Nedoporučoval bych to lidem starším, zcela bez jazykových schopností, nebo s menšími dětmi. Dá se to jistě zvládnout pokud máte dostatek odhodlání, ale nemohu to obecně doporučit. Skvěle vám může pomoci tento cestopis od Mirase nebo tento od naší čtenářky. Sledovat můžete i blog mé úžasné ženy o cestě kolem světa na levnocestuj.cz :). S rozpočtem se dá pohodlně vejít do 500Kč/osoba/den (tedy tisícovka na pár na vstupy, jídlo a skromné, ale čisté ubytování).

 

 

Hotely bereme bud přes Booking nebo na místě. Obojí se vyplatí více večer, kdy ceny neobsazených kapacit klesají. Guesthousů je všude plno, nemusíte se bát, že byste neměli kde spát. Nejrozumnější přístup je vybrat Guesthouse/hotel v blízkosti, na Bookingu omrknout hodnocení a pak jít na místo usmlouvat cenu. Hodnocení nepodcenujte, 50kč rozdílu v ceně může znamenat, že v posteli budete mít mraveniště a pod postelí šváby. Na přespání toho mnoho není potřeba, ale čistota ano. Důsledně dbejte na zachování čistoty v pokoji, nedojedené jídlo spolehlivě přiláká na hostinu mravence ze širokého okolí :).

 

Druhou variantou je najmout si řidiče, který vás bude vozit po ostrově a vždy někde přespíte. Co jsem slyšel, ceny začínají na 50 dolarech denně, ale nemám osobní zkušenost.

 

Třetí variantou,je přiletět a zvolit čistě „plážovou oblast“. Tou je především jih ostrova, nabízející ty nejkrásnější pláže. Musím říct, že jak mě pláže příliš nelákají, tak ty na Srí Lance jsou nádherné. Opravdu tu naleznete to, co znáte z plakátů. Zde je např. pláž v Tangalle (focenou mnou na kompakt, omluvte tedy kvalitu).

 

sri lanka2

 

 

 

Srí Lanka z Bratislavy v TOP sezóně za 11000Kč (letenky tam i zpět, včetně všech poplatků)

1 komentář u „Srí Lanka z Bratislavy v TOP sezóně za 11000Kč (letenky tam i zpět, včetně všech poplatků)

  • 13.9.2017 (7:09)
    Trvalý odkaz

    Dobry den
    S jakou let.spolecnosti se nejlevneji dostanu ze Sri Lanky na Maledivy? Dekuji K.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!