V červenci se můžete vydat poznávat hlavní město Španělska. Aerolinka Ryanair nabízí přímé lety z Prahy, zpáteční letenky na námi vybraný termín pořídíte za 1 315 Kč. Cena je to o něco vyšší než při odletu z Vídně (viz náš dřívější tip), ale v tomto případě budete mít výhodu domácího letiště. Obzvlášť pokud bydlíte v blízkosti Prahy, vyhnete se nutnosti strávit několik hodin v autobusu. Madrid má mnohé co nabídnout, tipy najdete v cestopisu z Madridu od naší čtenářky a rovněž v našem průvodci Madridem zdarma. Zájezdy do Madridu přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: I když se Španělsko řadí mezi koronavirem výrazněji zasažené země, situace se pomalu navrací k normálu a země plánuje hranice otevřít začátkem července. Do ČR se pak bez testu vrátíte od 15. června.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, nahlédněte dotohoto podrobného návodu >>.

 

Pojištění pro cesty po Evropě sice není nezbytně nutné, vždy ho ale raději doporučujeme sjednat. Už proto, že vás vyjde na pár korun za den. Přehledné online srovnání dostupných možností naleznete zde >>.

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Myslete ale na to, že letenky budou představovat pouze část nákladů. Ještě před jejich nákupem proto odhadněte náklady na celou cestu. Započtěte dopravu z/na letiště v Madridu, ubytování i stravování.

 

Veškeré volné hotely naleznete na Bookingu. Ještě výhodněji pak často vychází registrace přes tento odkaz pro získání slevy na první ubytování a následná rezervace bydlení přes stránku Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci doporučujeme rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Praha–Madrid–Praha na termín 10. až 17. července (pátek až pátek) rezervujte na stránkách Ryanair. Alternativně můžete letenky zakoupit přes ověřeného českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

letenky Madrid Ryanair
Letenky z Prahy do Madridu, červenec
Španělsko (Madrid) z Prahy o letních prázdninách za 1315 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!