Při své návštěvě pobřeží Costa Blanca určitě nesmíte vynechat vodopády a přírodní jezírka Fonts de l’Algar! Vodopády se nacházejí přibližně 3 km od vesnice Callosa d’en Sarrià a 50 km od Alicante. Nedaleko je také krásné historické městečko Guadalest, o kterém se zmiňuji v předchozím díle tohoto cestopisu.

 

 

Na návštěvu Fonts de l’Algar si vyhraďte minimálně několik hodin. Míříte-li k vodopádům v letním období, nezapomeňte si doma plavky a vyhraďte si pro pobyt na tomto kouzelné místě raději celý den! Webové stránky Fonts de l’Algar naleznete na této adrese: http://www.lasfuentesdelalgar.com.

 

 

Vstup do Fonts de l’Algar je možný celoročně, celodenní vstupné pro dospělého činí 5 EUR, studenti a senioři mají vstupné zlevněné na 4 EUR, děti od 4 do 10 let platí sníženou cenu 2 EUR, děti do 3 let mají vstup zdarma.

 

 

Míříte-li k vodopádům autem, je možné auto ponechat na některém z placených parkovišť v blízkosti vstupní brány. V půlce června se nám podařilo zaparkovat bez problémů.

Po zaplacení vstupného Vás čeká 1,5 km dlouhá pěší trasa okolo řeky Algar, která v tomto úseku tvoří nádherné vodopády a průzračná jezírka. Můžete si zde zaplavat v křišťálově čisté vodě nebo si třeba jen lehnout na kámen uprostřed některého z jezírek a odpočívat. Romantiku tohoto místa dotváří oleandrové keře rostoucí okolo řeky. Prostě si budete připadat jako v pohádce.

 

 

V areálu jsou k dispozici toalety i místo pro piknik. V okolí venkovního parkoviště naleznete restaurací a v blízkosti je dokonce i Dino Park Algar.

 

 

My jsme s Míšou strávili u vodopádů celé odpoledne. Navečer jsme si dali místní specialitu v restauraci naproti našeho parkoviště. Super bylo, že v restaurací měli pro hosty zdarma k dispozici plavecký bazén i dětský bazén a dětské hřiště, takže při čekání na jídlo, i pak po jídle bylo o zábavu postaráno. Kdybyste hledali… jedná se o restauraci hned u příjezdové cesty, u figuríny lákající do Dino Parku.

 

 

Další dny našeho pobytu na pobřeží Costa Blanca jsme se rozhodli prozkoumat pobřeží mezi městy Benidorm a Jávea. Vzali jsme to hezky po řadě. Nejprve jsme tedy zamířili do letoviska Altea. Zaparkovali jsme vedle hezkého moderního přístavu a vydali jsme se na přilehlou malou plážičku. No, tak špinavé moře jsme tady v okolí ještě neviděli… Takže jsme raději jen prozkoumali přístav a pokračovali dál. Doprava ve městě není moc dobře řešená. Centrem jsme projížděli docela dlouho (později jsme jeli přes Alteu ještě několikrát a měli jsme vždy tutéž zkušenost). Původně jsme si chtěli město i projít, ale nakonec nám stačil takto pohled z ploužícího se auta. No, Altea nás moc neoslovila. Přesto odsud máme alespoň hezké fotky, město se totiž nachází na svazích kopce, na jehož vrcholku je dokonce vystavěn kostel. V dálce za městem se tyčí vysoké hory.

 

 

Nicméně jsem Míšovi slíbila moře a už jsme byli v autě docela dlouho, sjeli jsme tedy jednou z jednosměrek na konci města k moři a kupodivu nás cestička dovedla k poměrně hezké kamenité pláži Platja de L´Olla. Krom nás zde byli ještě nějací důchodci a jinak už nikdo. Dlouho jsme se koupat nevydrželi, měli jsme hlad a nebylo se kde schovat před sluncem. Jeli jsme tedy dál.

 

 

Vytoužené jídlo nás čekalo v restauraci v klidném, hezkém městě Moraira.

 

 

Rizoto s mořskými plody doporučuji! Moraira je známá svým přístavem sportovních lodí.

 

 

My však skončili na pláži Cala L´Andragó na kraji města. Cala L´Andragó je kamenitá a vhodná spíše pro dospělé nebo děti, které už umí plavat. To ovšem Míšovi nevadilo a naučil se po vzoru místních holčiček skákat do moře přímo z kamene (naštěstí mu u toho neuplavaly rukávky). Nakonec se tedy tato pláž stala Míšovou nejoblíbenější!

 

 

Co bylo dál? To se dozvíte v pokračování tohoto cestopisu!

Magdalena S

Španělská Costa Blanca – Díl 3. – Fonts de l’Algar, Altea, Moraira
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!