Ahoj všichni,

nedávno jsme byly s kamarádkami navštívit krásné pobřežní město, které je celkem blízko Londýna – Southend. Celý název je teda Southend – On – Sea. Je to asi 60 km od Londýna, cesta tam z centra trvá asi jen hodinku. Ode mě, ze stropu Londýna jsou to hodiny dvě. ?

 

 

Když jsme si jednu sobotu procházely s Andrejkou Londýn, řekly jsme si, že je čas taky číhnout za jeho hranice! A protože moře je fajn, začaly jsme vybírat přímořská městečka. No a protože jsem slyšela, už nevím od koho, že Southend je moc pěkný místo, tak první výlet ven z Londýna byl směřován na východ.

 

 

 

Abychom tam na desítku dopoledne už byly, před osmou jsme si na metru koupily lístky na vlak a jelo se. Zpáteční lístek nás stál £24 a jela jsem z Cockofosters na King’s Cross, z King’s Cross na Hammersmith a tam jsme sedly na West Ham na vlak, který nás dovezl do cíle.

Už když vlak zastavil na Southendu, ještě ani dveře nebyly otevřený, už jsem cítila tu vůni moře! Tu já prostě cítím odevšad..??

Měly jsme tam vyhlídnutou perfektní restauračku na oběd. Když jsme jí našly, tak jsme zjistily, že je zavřená. ? No a co! Najdeme jinou.

Šly jsme se mrknout, jak teda to North Sea vypadá. Sice mělčina vedla hodně daleko, ale tam vzáááádu, kam jsme až dohlídly, jezdily lodičky jedna za druhou. ??

 

 

 

 

Kousek od náměstí je molo, které je dlouhé asi 3 míle a za 2 libry dostanete razítko botiček (botičky, jakože jdete pěšky a nejste líní. Když budete líní, dostanete razítko vláčku a můžete jet po mole vláčkem), se kterým projdete až úúúúplně doprostřed moře. Dobře, možná ne úplně doprostřed, ale celkem daleko od břehu. Tam jsme si s holkama daly pauzičku, pokochaly se výhledem, poprosily pána, aby nám zvěčnil zážitek a šly jsme zpátky.

Je tam i taková kavárnička, kde můžete posedět, dát si pivo nebo kafčo, ale.. my jsme měly spíš hlad, než chuť na kafčo, takže cesta zpět byla o pár metrů za hodinu rychlejší, než cesta tam. ?

Vedle té pěší zóny na mole jsou koleje, kde právě jezdí ten vláček sem a tam, dokonce byla po cestě i jedna zastávka! Asi přestupní stanice. ?

 

 

 

Holky dostaly za úkol ochutnat fish and chips, protože prý je to v Southendu úplně nejlepší a nemůžou bez toho odjet. Tak abychom tam teda nemusely zůstat, vybraly jsme restauraci kousek od moře, tu nejhezčí, samozřejmě, zasedly jsme a dostaly pod nos výborný obědy. Holky se teda ale s názory na jejich fish and chips nesešly. ? Pro jednu to nebylo mastný, pro druhou až moc. Jedný to chutnalo moc, tý druhý sice taky, ale pak jí bylo docela dost blbě. ? Já jsem byla naprosto spokojená se svým salátem s houbama. ??

 

 

 

Po obědě jsme si prošly náměstí. Město to není veliký, ale co tam je, to naprosto stačí. Nějaký obchoďák na nákupy, kavárničky, dokonce tam dole u pobřeží je i nějaký zábavní park s horskými drahami, kdyby si někdo chtěl zablbnout.

Já, protože jsem se prostě dementně zase vydala na výlet v botech z PRIMARKU, jsem si šla do Deichmannu koupit normální boty a ty starý jsem tam rovnou vyhodila do koše. ??? Tímto článkem končí příběh bot z Primarku. Konečně. ?

 

 

 

Po procházce, a po tom, co jsme prolezly obchůdky, jsme si sedly do Starbucksu, já jsem se tam teda nakýblovala s čajem z čajovny vedle, protože mátovo – levandulovej čaj teda ve Starbucksu nedělají! ??

Kolem 6 jsme se začaly chystat zpátky na vlak. Počasí bylo krásný celý den, to vyšlo nádherně, cesta domů by taky byla super, kdyby 4 zastávky před mojí stanicí, neměl vlak poruchu. Takže místo 2 hodin, jsem domů jela hodinky 3. Ale co, domů jsem se dostala. ?

 

 

Výlet k moři je vždycky bezva výlet! Ještě jednou tam pojedu, až poletím začátkem srpna na pár dní domů. Je tam totiž letiště. Jinak.. u moře jsem tady v Anglii byla ještě v Brightonu. Nevím, co je hezčí, protože jsou obě města úplně jiný a každý má něco do sebe. No.. jsem si jistá, že by se vám líbilo jak v jednom, tak v druhým. Jako mně. ?

Krátký povídání o výletu u konce.

Ahoj příště,


-Martina

https://martinakul.blogspot.co.uk/

Southend – z Londýna k moři
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!