Před několika dny jsme upozorňovali na akční letenky do Edinburghu, jejich cena nyní ještě o něco poklesla. Momentálně vás tak vyjdou na 838 Kč. Výhodou je, že odlétat budete přímo z Prahy a cestu podniknete v srpnu o letních prázdninách. Na poznání historického Edinburghu a jeho okolí budete mít týden. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Skotska přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

INFO KE KORONAVIRU: Aktuálně platí, že Spojené království od 8. června zavádí povinnou karanténu po příjezdu, při návratu do ČR pak musíte předložit negativní test. Pokud ale nepřijde velký výkyv, do srpna by se snad měly uvolnit i tyto podmínky.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

<

 

TIP: Pokud s individuální turistikou nemáte zkušenost nebo hledáte další rady, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >> .

 

Před cestou nezapomeňte na sjednání cestovního pojištění. Přehledné srovnání dostupných možností online naleznete zde >>

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. I přesto před nákupem letenek raději propočítejte náklady na celou cestu. Nezapomeňte na výše zmíněné cestovní pojištění, dopravu z/na letiště, ubytování a stravování. Skotsko obecně nepatří mezi ty nejlevnější destinace, ušetřit je možné například nákupy ve velkých supermarketech. Pokud se budete chtít podívat i mimo Edinburgh, auto je nejlepší si zamluvit předem přes RentalCars

 

Ubytování vyhledávejte na Bookingu. Ještě o něco příznivěji vás pak může vyjít ubytování přes Airbnb, když využijete tuto slevu na vaše první ubytování. Vzhledem k aktuální situaci je ideální rezervovat ubytování s možností bezplatného storna.

 

 

Letenky na trase Praha–Edinburgh–Praha například na termín 6. až 12. srpna rezervujte na stránkách Ryanair. Letenky můžete zakoupit také u ověřeného českého prodejce. Bude to sice o pár korun dražší, ale celý nákup proběhne v češtině, získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte provoz tohoto webu.

 

letenky Edinburgh Ryanair
Levné letenky z Prahy do Skotska srpen
Skotsko (Edinburgh) z Prahy o letních prázdninách za 838 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!